Mr. Mercedes

USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (více)

Série(3) / Epizody(30)

Brendan Gleeson v roli postaršího detektiva Billa Hodgese obdrží dopis, ve kterém se kdosi přiznává ke zrůdnému činu. Osm nezaměstnaných zemřelo, když čekali před pracovní agenturou a úmyslně do nich najel ukradený mercedes. Tím dopis nekončí. Anonym policistu ve výslužbě upozorňuje, že bude ve vraždění pokračovat. A rozhodně se nehodlá spokojit jen s osmi oběťmi. (geklon)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (4)

Pilot (2017) (S01E01)

Dávam zatiaľ prvý počet. Kniha sa mi veľmi páčila a Gleeson je v úlohe Bill Hodgesa uveriteľný a funkčný. Páči sa mi zľahčovanie pomocou sexuchtivej susedky, ale aj samotný fakt, že pri niektorých scénach je seriál odvážny či už v rámci prekračovania tabu, alebo explicitnosti. Som navnadený na ďalšie diely. Spokojnosť. ()

On Your Mark (2017) (S01E02)

Po skvelom pilote veľký posun dolu. Gleeson je stále výborný a pribúdajú nové postavičky a zápletka sa pomaly posúva. Máme tu už Debbin modrý dáždnik aj sestru Trelawneyovej. Ale celkovo je to len zmes určitých informácií, dôležitých informácií, ktoré ale postrádajú originálnosť, alebo silný rukopis pilotného dielu. A tých pár vecí na odľahčenie kupodivu tiež nefunguje. Uvidíme. ()

Cloudy, with a Chance of Mayhem (2017) (S01E03)

Oproti predchádzajúcemu dielu značné zlepšenie. Gleeson hrá prvú ligu, kradne si niekoľko výborných scén - bar, policajná stanica a pomaly to odkrýva vzťahy z knihy, pričom to diváka postupne vťahuje do temného sveta Pána Mercedesa. Najviac ma teší stará hudba, ktorá modernému hávu dodáva určitú starosvetskú noblesu. ()

Gods Who Fall (2017) (S01E04)

Úroveň je značne kolísavá. Ako fanúšik predlohy tu nachádzam len veľmi málo momentov, ktoré by ma potešili rovnako ako tomu bolo v knihe. Jediné čo je tu funkčné je Gleeson. Uvidím čo ďalší diel, potom to buď nechám tak, alebo budem pokračovať. ()