Reklama

Reklama

Mind Field

(seriál)
Dokumentární
USA, 2017, 23–35 min

Obsahy(1)

Dokumentární webový seriál od Michaela Stevense, autora úspěšného youtube kanálu Vsauce. Mind Field se zaměřuje na témata z psychologie, která předvádí pomocí zajímavých experimentů. (vecnykritik)

Recenze (11)

H34D 

všechny recenze uživatele

Vsauce je prostě borec, inteligentní člověk s neuvěřitelným přehledem, který umí své vědomosti s kupou zajímavostí předat pochopitelnou a zábavnou formou. Zkrátka král populární vědy. Jeho youtube videa občas sklízí kritiku za neustálé odbíhání stranou a kumulaci příliš velkého množství témat a myšlenek najednou, ale já to vždycky považoval za plus. Fascinovalo mě to. Mind Field je jiný, již velice organizovaný - jeden díl, jeden psychologický experiment se vším, co k tomu patří. Je to samozřejmě stále moc fajn, ale je vidět, že Mind Field je výhradně pro mainstream, není tak náročný, aby prezentované myšlenky pochopil (téměř) každý. Kvůli tomu ale není z mého pohledu ani tak fascinující... Stále však super. 8/10 ()

vecnykritik 

všechny recenze uživatele

Velmi vydařený webový seriál. Povedené experimenty, zajímavé informace a super host. Co víc si přát. Škoda jen, že je to na Youtube Red (stojí prachy). Asi první seriál, díky kterému bych o Youtube Red uvažoval. Více na: vecnykritik.cz ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý internetový pořad zaměřený na psychologii. Vysílá se na Youtube Red, takže je placený. Moderuje ho Michael Stevens, který je známý hlavně díky vědeckému pořadu Vsauce. Viděl jsem díl ohledně izolace, kdy se Michael nechal zavřít na tři dny do izolované místnosti. Určitě je to zajímavý zážitek, ale já bych to teda zažít nechtěl. :D ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv by někteří ultrazásadoví psychologové tomuhle Michaelově seriálu vytkli metodologické nedostatky (ono je to celé tak trochu točené na efekt), věřím, že vypovídací hodnota tohohle i-seriálu daleko předčí cokoliv „populárně-naučného“ v rámci oboru. Občas ho používám i ve výuce na gymnáziu. (1 348.) ()

Kyrgyzstanec 

všechny recenze uživatele

Sleduju ve dvojnásobné rychlosti, jelikož jde o koncept, ale je to převážně bomba. Nevšední dokument s experimenty, které nikdo nezkoušel, byť vynechává tu nudnou a důležitou část vědy, která kriticky interpretuje výsledky. Do drsných studií zapojuje osobní vhledy. Mimochodem, na svém Redditu Vsauce podrobně vyvrací podezření z toho, že jsou experimenty fake, na YouTube jsou k dohledání celé záznamy experimentů. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama