Sonic the Hedgehog: The Movie

• Japonsko

ソニック・ザ・ヘッジホッグ

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 1996, 2x30 min

Hmm nebyl to špatnej animák, jen je tak na 100% absolutně nepochopitelnej pro lidi, co nikdy nehráli videohru, podle které to je. Docela mě těch 60 minut bavilo a nevzpomínám si na jediný hluchý místo. Hudba byla docela vhodná a charaktery byly na pohodu (hlavně Sonicův flegmatismus). Jen ty do očí bíjící logický chyby - třeba infantilní humor, co v podstatě parodoval sám sebe, pitomá postava Sery, která se chovala tak nelogicky, až to vypadalo, že měla schizofrenii a Knuckles, kterej v původní videohře uměl jen zpomalit pád, ale tady ve filmu si neomezeně lítal jako superman. Možná by zasloužil i trochu lepší animaci, jelikož některý efekty za to stály a měly fakt potenciál. Ehm... trochu divnej pocit, komentovat film jako jedinej :/(28.10.2011)

• JackBurda

Sonica miluju, ale tohle mně i přes nonstop tempo nebavilo. Debilní humor, debilní postavy pesidenta, staříka a Sary, ani Robotnik mě nebavil a debilní střih. Zas ale akce bylo dost, postavy hlavní trojice fajn, Metal Sonic aspoň trošičku zajímavej, animace hezká, pár ok hlášek (Shut up Tails!) a super hudba. Jen tak nějak netušim, od kdy se umí Sonic a Tails teleportovat a odkdy umí Knuckles lítat (vždyť uměl jen plachtit). Tak, pro svou lásku k tomu modrýmu ježkovi dám 2*, ale bylo to slabý. Navíc v tom byl bordel. Ale abych pravdu řek, je mi líto, že nevzniknul ten seriál, protože by to mohlo bejt slušný.(10.9.2016)

50%(22.4.2018)

Dobrej animák, ale má spousty problémů: Humor je chvilkama divný až debilní, postavy prezidenta, staříka a Sáry byli úplně zbytečné a otravné a efekty jejich '' super rychlosti '' ( spíš teleportace ) byly divné. Přitom akce byla skvělá, hudba taky, pár ok hlášek, souboj s Metal Sonicem byl cool a animace je celkem hezká ( až na to když se sonic změnil v tu kouli ). Dobrý film, ale mohl dopadnout mnohem líp.(21.10.2016)

• - Film měl být pilotním dílem pro plánovaný seriál, ten ale nakonec nevznikl. (JackBurda)