Sonic the Hedgehog

• Japonsko ソニック・ザ・ヘッジホッグ
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie
Japonsko, 1996, 2x30 min

Po dlouhé válce za svobodu se Sonic rozhodne se svým adoptovaným bratrem zůstat v pohodlí svého bydliště, ale z ničeho nic se dozví, že musí za prezidentem. Jenže tam na Sonica čeká Robotnik – úhlavní nepřítel Sonica, který vstal z mrtvých pomocí moderní technologie s prosbou, že celá planeta svobody je v ohrožení. Dokáže ale Sonic uvěřit svému uhlavnímu nepříteli, když nechal zabít několik zvířat a lidí, a když Sonicovu rodinu před válkou podvedl? (JesterKruger)

Drsnababca

Docela je to dobrý film. Zejména děj. Animace je už na tom hůře. A navíc krátké. Já chápu, že je tohle pouze pilotní díl pro seriál, který nakonec nevznikl, ale autoři se podle mě mohli více v ději rozvinout. Na můj vkus to bylo i ke všemu vulgární. Ale kvůli tomu strhávat hvězdičku nebudu, jelikož to není špatný film. Jen to prostě není film určen k tomu, abych ho musela vidět znovu. ()

JackBurda

Sonica miluju, ale tohle mně i přes nonstop tempo nebavilo. Debilní humor, debilní postavy pesidenta, staříka a Sary, ani Robotnik mě nebavil a debilní střih. Zas ale akce bylo dost, postavy hlavní trojice fajn, Metal Sonic aspoň trošičku zajímavej, animace hezká, pár ok hlášek (Shut up Tails!) a super hudba. Jen tak nějak netušim, od kdy se umí Sonic a Tails teleportovat a odkdy umí Knuckles lítat (vždyť uměl jen plachtit). Tak, pro svou lásku k tomu modrýmu ježkovi dám 2*, ale bylo to slabý. Navíc v tom byl bordel. Ale abych pravdu řek, je mi líto, že nevzniknul ten seriál, protože by to mohlo bejt slušný. ()

blondboss

Prvý pokus o akýsi celovečerný film o tomto nezabudnuteľnom ježkovi, ktorý vo mne vždy vyvolá istú dávku sentimentu a nostalgie. Tento príbeh bol dosť o ničom a celkovo to nejakým spôsobom možno nadviazalo na tú vážnejšiu nôtu od Segy, ale čakal som od toho trošku zaujímavejší dej a aspoň nejaké nové postavičky. Celkovo ma to nudilo. 40 % ()

DannyBurino

Dobrej animák, ale má spousty problémů: Humor je chvilkama divný až debilní, postavy prezidenta, staříka a Sáry byli úplně zbytečné a otravné a efekty jejich '' super rychlosti '' ( spíš teleportace ) byly divné. Přitom akce byla skvělá, hudba taky, pár ok hlášek, souboj s Metal Sonicem byl cool a animace je celkem hezká ( až na to když se sonic změnil v tu kouli ). Dobrý film, ale mohl dopadnout mnohem líp. ()

JesterKruger

Sonic byl od dětství můj favorit, a tohle jsem si nesměl nechat ujít. Sice nejsem moc favorit japonské animace, ale tohle bylo nad moje očekávání. Film začíná záblesky, ve kterých uvidíme Metal Sonica, a ve tmě jde později zahlédnout Robotnika. Pak na scénu přichází Sonic se svým nevlastním Bratrem Chvostíkem (Tails) (V době kdy se tento film odehrává je Chvostík po bitvě se svýma rodičma, ale to se objeví v knížním komiksovém pokračováním). Pak se objeví úplně zbytečná postava pro děj, a to soví stařík. Robotnik se bude pokoušet Sonica i Chvostíka (Tailse) Zastřelit, to se mu nepovede, naopak zajme Pana prezidenta planety svobody, společně s jeho dcerou Sárou. Sonic i Chvostík budou muset zničit robotický generátor, Do cesty se jím připlete Metal Robotnik, Na zastavení Metal Robotnika jím pomůže Knuckles (zajímá mě od kdy umí Knuckles létat, jelikož uměl pouze plachtit) Generátor i Metal Robotnika sice zastaví, ale naopak do cesty se jím připlete Metal Sonic, s úkolem Sonica Zavraždit. Jak to probíhalo dál vás nechám překvapit. Tenhle Film je mým nejoblíbenějším filmem se Sonicem (dokonce lepší než filmové zpracování s Jim Carrey). Na tento film od dětství nikdy nezapomenu, jen se mi nelíbí, že tohle je film určený pro děti (Teda si to myslím, že to je pro dět), a jsou v něm vulgární scény, např. Sonic ukazuje Na Robotnika prostředníček, nebo Chvostík bude.... Ne radši o tom nebudu mluvit. Zkráceně: Jedná se o nejlepší Film/seriál se Sonicem. ()