Dolyeonbyuni

silentname

Priznám sa, že som od tohto filmu čakal oveľa viac. Ale s tým celkovým tónom, akým sa chcel uberať mám pocit, že to zlyháva ako komédia, nefunguje to ako dobrý komentár na dnešnú dobu a nemám pocit, že by nám predstavil ani postavy, ktoré by sme chceli nejako sledovať a výsledne je človek v momentoch, kde by mal prejaviť emócie maximálne nezaujatý. Neviem. Možno som to iba ja, no musím povedať, že príbeh napoly človeka, napoly ryby ma nijako výrazne nefascinoval. Naopak som mal pocit, že neustálou snahou z toho urobiť komentár na dnešný svet a zapojiť do toho komédiu a okrem toho neustále koreniť hudbou, ktorá chcela ukázať, aké je to celé postavené na hlavu ma vôbec nebralo. Vzťahy medzi postavami nie sú zaujímavé, veci čo sa dejú naokolo nie sú zaujímavé. Možno to má pár dobrých prekvapení v závere filmu a posledná polhodinka je celkom pozerateľná. Okrem toho mám pocit, že "Rybí muž" sa akosi postupne zžije s faktom, že ľudstvo nezmení, a že sme vnútri obrovskí sebci a pokrytci. A myslím, že to nie je najhoršia myšlienka, ktorú chce film odkázať. No na druhú stranu je tá myšlienka podaná na môj vkus v maximálne stupídnom filme, ktorému neverím ani nos medzi očami. Komédia ma nebavila a tón filmu je príliš pritiahnutý za vlasy na to, aby som si z toho vzal nejaký odkaz. A práve preto podľa mňa to nefunguje ani ako komentár dnešnej doby. Lebo je to príliš hlúpe a šialené na to, aby to fungovalo. Hodnotenie: D ()