Dva čínští bratři Jian-Wa and Wago jsou donuceni opustit svou zemi, po tom, co se velkým dílem účastní na protestu za svobodu. Přijíždějí tedy do Ameriky, aby zde začali nový život. Po nějaké době se zde jeden z bratrů uchytí v hudebním průmyslu, zatímco druhý se zaplétá do zločinecké organizace. (Ruuzha)

Paldini

U nás tenhle film a jeho pokračování následované seriálem běžel pod názvem Mizející syn a ne ztracený, ale to je jen detail. Russell Wong hraje čínského emigranta v USA, který pátrá po svém zmizelém bráchovi, který se zapletl s Triádami. Poměrně nabouchané akční scény nebo mi alespoň tak ve své době připadaly. No, Číňané se odjakživa uměli lépe pohybovat než chlupatý Chuck a jeho souputníci jako baleťák Jean-Claude. ()

mira007

Ve své době velmi originální svěží akční s prvky kung-fu a asijského organizovaného zločiny, hlavními hrdiny jsou dva bratři studenti, kteří protestovali v roce 1989 na Náměstí nebeského klidu a pak museli uprchnout z Číny do USA, kde začali absolutně s holým zadkem, takže ačkoliv ten starší byl intelektuál, slušňák tak to nakonec vzali skrz silovou cestu. Tento první film z tv série jsem si zapamatoval díky účasti krásky Rebeccy Gayheart, kterou jsem si zapamatoval jako manželku Dylana McKaye z Beverly Hills 90210. ()