poster

Mrazivé napětí: Kníže temnot (TV film)

 • Česko

  Kníže teroru

  (neoficiální název)
 • Itálie

  Il maestro del terrore

 • USA

  Prince of Terror, The

Horor

Itálie, 1988

Režie:

Lamberto Bava

Scénář:

Dardano Sacchetti

Hudba:

Simon Boswell

Producenti:

Lamberto Bava

Střih:

Daniele Alabiso

Scénografie:

Massimo Antonello Geleng
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • pornogrind
  **

  Obsah filmu mě celkem zaujal, ale ve skutečnosti nemá film moc co nabídnout. Alespoň v takové míře abych se k němu ještě někdy vracel. Pár vydařenějších scén by se našlo, dokonce i trochu atmosféry a napětí, ale na víc jak 2 hvězdy to u mě nestačí.(1.3.2016)

 • Martin741
  ***

  len priemerny horor o tom, ako isty reziser zase toci horor. Nic zaujimave sa tam nedialo, veta, ze lekcia strachu a hrozy sa mu vymkla spod ruk neznamena nic, je to len marketingovy tah na prilakanie hororovych fundov : 60 %(11.2.2017)

 • pend
  ****

  Horror o natáčení strašidelného filmu v jednom domě (před lety běželo u nás v televizi jako Kníže teroru). Hodně dobrá atmosféra, několik výborných scén, hlavně ta s golfovými míčky. Protože jde o TV film, nečekejte moc gore efektů ani krve, ale tady to vůbec nevadí.(2.2.2007)

 • prf.grass
  **

  Pro mě menší zklamání. Mocná tvůrčí sestava Bava-Sacchetti-Boswell-Stivaletti (což jsou všechno naprosté legendy ve svých oborech) se zde moc nevyznamenala a nebo mi film prostě jen nesedl. Jo, líbil se mi ten typický režisérův nadčasový feeling, kdy film působí jak z první poloviny devadesátých let, Boswellovy synťáky a často až groteskní Stivalettiho mechanické zvláštní efekty a masky, ale na druhou stranu, násilí i gore je tu bohužel velmi umírněné. Do působivého home invasion hororu to má daleko, jelikož chybí nepříjemná atmosféra, zneklidňující pocity. Herci byli hodně nevěrohodní a děj i celkový nápad mi přišel nudný, dětinský až trapný. Zkrátka, na svou dobu průměrný televizní horor, který kdysi dávno běžel na Premiéra TV.(13.5.2019)