Stroje na zabíjení

• Austrálie Killing Machines
Austrálie, 2016, 6x50 min

Režie:

Nik Wansbrough

Uvidíte příběh, který je stejně dlouhý jako samotná historie lidstva. Potřeba přemoci protivníky a získat jejich území, vodu či práva lovit nás provází od samého počátku. S rozvojem lidských komunit a s nimi i rivality nestačilo jen popadnout to, co bylo po ruce, a doufat ve vítězství. A tak jsme začali vynalézavým způsobem hledat způsoby, jak se navzájem zabíjet. A to nás nikdy nepřešlo. Z lepšího oštěpu se stal jen lepší dron. A paradoxem je skutečnost, že tato soupeřivost zabíjet lépe, rychleji, čistěji a s většími efekty je rovněž příběhem lidského génia, vědeckých poznatků a vynalézavosti. Stroje, které zabíjejí, dokáže velmi levně vyrobit už téměř každý. Počet zabitých improvizovanými výbušnými zařízeními v současných konfliktech je toho dost dobrým důkazem. Oproti tomu stroje na zabíjení financované různými státy představují průmysl se zisky 1,5 bilionu dolarů. Tento šestidílný pořad využívá archivní i originální materiál, včetně ilustrativní grafiky a rozhovorů s odborníky, aby vám přiblížil často jedinečný a někdy překvapivě zábavný příběh o odhodlání člověka vyrábět lepší stroje na zabíjení. (Viasat)

Sa.sa

Krásný seriál o zbraních a zabíjení :P ano dokud budeme doufat ve vítězství, budeme hledat způsoby, jak se navzájem zabíjet :)))) 5hvězd ()