Zajímavé téma, vydařený scénář, slušná výprava. Přestože o situaci v Polsku v příslušném období nevím prakticky nic, film na mě celkem silně zapůsobil.(18.2.2004)

Nulová možnost identifikace s hlavní postavou (je to prostě debil) sráží tento film do průměru, jinak řemeslně a atmosféricky bez výhrad.(17.2.2009)

První polovina filmu je opravdu vynikající. Atmosféra Baku v období 1. světové války, nástup bolševické revoluce a útěk do Polska mne opravdu vtáhla do děje. Druhá část filmu se odehrává na polském venkově v meziválečném období a věnuje se spíše milostnému tápání hlavního hrdiny. Ta už nasazené tempo tolik nedrží, ale je to stále velice koukatelné... Poznámka: Když jsem v titulkách zahlédl jméno představitele otce Janusz Gajos se slzou v oku jsem vzpomenul na "Čtyři z tanku" a mladého blonďáka Janka...:-))))(21.2.2005)