Reklama

Reklama

Poslední v Aleppu

(festivalový název)
  • Dánsko De Sidste Mænd i Aleppo (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Nekončící válka v Sýrii přinesla destrukci všeho. Aleppo je v troskách, přesto v něm někteří obyvatelé zůstali. Bezprostřední kamera zaznamenává každodenní rutinu členů týmu Bílé helmy, kteří se snaží zachraňovat lidi z trosek. Jenže jak dlouho je vůbec možné udržovat mrtvé město při životě? (MFDF Ji.hlava)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (12)

Forsberg11 

všechny recenze uživatele

Dnes už existuje až príliš veľa pochybností a výpovedí svetových expertov, ktoré nasvedčujú, že White Helmes nie sú nič iné, ako len falošná organizácia pracujúca v prospech radikálov a islamských extrémistov. Tento dokument je s najväčšou pravdepodobnosťou len ďalšia západná propaganda. Tentokrát však až prekvapivo priehľadná. V určitých momentoch som nevedel či sa mám smiať alebo plakať. Zle nakrútená demagógia. 15 %!! ()

Lischai 

všechny recenze uživatele

Je to hrozné, ale stejně jako otupí hrdinové, otupěl jsem i já. Film začíná děsivou scénou vytahování dětí z trosek zříceného domu a úplně to mnou pohnulo. Pak se ale podobné scény vrací znovu a znovu, až se z nich nějak vytratí síla. Trefně píše quarte: historicky cenné svědectví, ale filmařsky slabší. ()

Reklama

Drussus odpad!

všechny recenze uživatele

Od začátku až do konce prolhaná propaganda a to tak hloupým způsobem, že je mi velkou záhadou vysoké hodnocení ostatních. Až si myslím, že takové hodnocení je výsledkem soudružského zadání, kterému absolventi humusmanitních oborů tak lehce a rádi podléhají. Sýrii rozesral západ. Bílé helmy jsou herci hrající především v západních inscenacích typu syrský chemický útok a syrský útok na 584 teď už poslední nemocnici v Sýrii. ()

Majkak 

všechny recenze uživatele

Na dokument dost dlouhé, ale neuspávající. Neutuchající víra v město, kam patřím, a zoufalost každodenního bombardování. Promítla bych všem, který tvrdí, že se mladí muži měli bránit se zbraněmi v rukou. Schválně, kdo z těch chytráků sestřelí ruský bombardér. Civilní obyvatelé mizí v troskách a dobrovolníci z bílých přileb se snaží vytáhnout, koho můžou. Někteří zázrakem přežili, některým není pomoc a někteří zemřou posléze v nemocnici. Hrdinství ve městě odsouzeném k zániku. Protože se Asadovi zachtělo. ()

hotanka 

všechny recenze uživatele

Tihle lidi z dokumentu jsou hrdinové, bez ohledu na to, kolik lží na ně různí užiteční idioti Kremlu včetně těch našich naplivou.  Masivní dezinformační kampaně kolem Bílých přileb byly, doufám, přesvědčivě vyvráceny, viz třeba Guardian (https://www.theguardian.com/world/2017/dec/18/syria-white-helmets-conspiracy-theories) nebo Wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/White_Helmets_(Syrian_civil_war)#Information_warfare_campaign). K celé věci se vyjadřoval i Elliot Higgins, zakladatel věhlasného investigativního Bellingcatu. Je zcela logické, že se místní dobrovolníky snažili Assad s Putinem diskreditovat a umlčet, přinášeli totiž svědectví o zločinech armád těch dvou páchaných na civilistech. Syrské Aleppo je toho mementem.  Je až k pláči, jak může někdo s dostatkem informací nazvat člověka, vyhrabávajícího dítě zpod hromady suti, propagandistou. Dotyční pomáhají trpícím, žijí v pekle, jsou očitými svědky válečných zločinů a přirozeně chtějí, aby svět věděl, co se v jejich městě, přednedávnem vzkvétajícím, děje. Každý člověk se srdcem na pravém místě by se choval stejně. PS: Ani se nedivím, že jsme na tom my Češi a Slováci s covidem (konec listopadu 21) tak, jak jsme. Chybí nám kritické myšlení, dar rozeznat kdejaký internetový žvást od pravdy. A tak se jako čert kříže bojíme banální vakcíny, abychom si pak, když ulehneme se zápalem plic, nechali v nemocnici pokorně píchat Remdesivir s mnohem větším množstvím vedl. účinků. A v našem neočkovaném těle se zatím virus spokojeně kultivuje a vymýšlí ideální evoluční strategie. ()

Galerie (17)

Související novinky

23. Ji.hlava je tady

23. Ji.hlava je tady

10.10.2019

Třiadvacátá Ji.hlava je za dveřmi. Mezinárodní festival dokumentárních filmů letos nabídne premiéry českých snímků, přehlídku ukrajinského režiséra Felixe Soboleva, filmy žen o ženách i dosud… (více)

Reklama

Reklama