• Marigold

Když se filmem probíjím, napadá mě, že je to zahozená šance. Stačilo vymyslet scénář méně megalomanský a více uzavřený, přizvat šikovného režiséra s nápady (neboť originální nápad není ve filmu ani jeden) a počkat, až vypukne horečka Společenstva prstenu. Pak by určitě distribuční společnosti na slovo fantasy film slyšely a Zaklínač snad mohl dopadnout lépe, čímž by otevřel cestu pro další filmy tohoto ražení. Bohužel, pokus selhal, film je beznadějně průměrný, reakce velmi chladné a popravdě, není se čemu divit. Výborný autor potřebuje výborné interpretátory. Interpretátory, kteří uchopí podstatu příběhu a přetaví ji organicky do řeči filmu. Štábu Zaklínače se povedlo vytvořit ukrutnou slátaninu bez hlavy a s několika achillovými patami. Musím se ale přiznat, že i přes všechny mouchy jsem rád alespoň za ten pokus. Dívat se na to při troše dobré vůle lze s decentním zaujetím a bez žaludečních obtíží. Snad je seriál více hoden jména nádherné Sapkowského ságy(29.1.2004)

• Gerret

Kdybych se před tím nepodíval na seriál měl bych v tom velký zmatek a vůbec by se mi to nelíbilo. Je to vlastně úplně to samé jako seriál, akorát sestříhaný do 130ti minut, což je škoda, čekal jsem že natočili ještě něco navíc, takže ten kdo viděl seriál, je to pro něj naprostá ztráta času. Hodnocení 40%.(7.8.2009)

• papaguy

Au, tohle bolelo. Hodně. Poláci sobě. Zdá se, že Polsko trpí podobným syndromem, jako Česko. Neumí točit akční filmy a neumí filmové triky. Ono by se to tedy možná obešlo i bez bůhvíjakých triků. Příběh o Zaklínači má na to utáhnout to i bez velkého rozpočtu. Tohle však byl jen jako slabý odvar ze Zaklínačových ponožek. Sapkowski to měl raději prodat do Hollywoodu... Trikově jsou únosné jen scény ve tmě. Naštěstí jich je většina (beznadějně nemožný umělohmotný příšerák za bílého světla je tam jeden, bohužel hned v úvodu). ____ Děj se posouvá trochu neplynule od jedné epizody vystříhnuté ze seriálu ke druhé. Jako celek to však moc nedrží pohromadě. _____ Co se mi naopak llíbilo, byl bojový styl Żebrowskiho, vycházející z aikda. Vzhledem k tomu, že jinak je to ve filmech samé kung-fu a karate, to byla příjemná změna a hezky se na to koukalo. A myslím si, že se to k Zaklínačovi i docela hodilo. _____ A tak zůstala jedna "východní" fantasy s potenciálem trumfnout Barbara Conana dosud nevyčerpána. Teším se na další pokus.(20.6.2012)

V porovnání se strhujícím televizním seriálem znamená stejnojmenným film značné zklamání. Potěšit může jen toho, kdo nalézá útěchu v bezvýrazném průměru. Předpoklad, že proměnit rozsáhlejší televizní seriál v srovnatelně poutavý celovečerní film není nesnadné, zpochybňují jeho tvůrci se sebevražedným zdarem. Zmařená příležitost velkého tématu, strhaná strhujícnost jsou ta nejpřípadnější slova, která nás napadnou po jeho přetrpěném zhlédnutí.(20.10.2007)

• willis

Film jsem neviděl, ale pokud vím tak seriál obsahuje v podstatě celý film. Hodnotím tedy seriál, a to ještě jeho nejlepší chvíle (kterých moc není). Skoro u každého dílu jsem tak po deseti minutách začínal bojovat s únavou a většinou mě probraly až závěrečné titulky. Z téhle mé zkušenosti by si někdo mohl myslet, že film je magický a já byl očarovaný, ale není to pravda. Je to NUDA. A hrozná. Zebrowski sice fyzicky odpovídá postavě Geralta, ale to je tak vše. Souboje prakticky nejsou a když někdy Zaklínač bojuje, je to většinou neohrabané a zmatené máchání mečem místo elegantního, rychlého a efektivního souboje speciálně vycvičeného a lektvary nadopovaného zabijáka. Poláci umí natočit slušné filmy a i za levný peníz se dá natočit něco lepšího než tenhle fantasy nepodarek.(18.5.2004)