Mám úplně stejný názor jako monolog "viz komentář níže" tento film je pouze sestříhaný ze seriálových dílů, takže ve filmu samotném chybí spousta věcí o kterých víte a tím pádem vám tam i chybí. S jiným přístupem to mohla být skvělá fantasy, ale takhle je to jen výtah ze seriálových dílů. Možná pro toho, kdo viděl všechny díly může být zábavné sledovat takovou rekapizulaci, ale já sem čekal mnohem víc. Přesto dám 3, protože seriál se mi líbil(9.9.2007)

V porovnání se strhujícím televizním seriálem znamená stejnojmenným film značné zklamání. Potěšit může jen toho, kdo nalézá útěchu v bezvýrazném průměru. Předpoklad, že proměnit rozsáhlejší televizní seriál v srovnatelně poutavý celovečerní film není nesnadné, zpochybňují jeho tvůrci se sebevražedným zdarem. Zmařená příležitost velkého tématu, strhaná strhujícnost jsou ta nejpřípadnější slova, která nás napadnou po jeho přetrpěném zhlédnutí.(20.10.2007)

Ale jo, ono se na to dá dívat a místy je to s oběma očima přivřenýma dokonce dobré. Stačí, když člověk Sapka četl a zároveň není jeho ortodoxní fanda. Dějově se to s knihami příliš srovnávat nedá, je to takový mišmaš povídek a začátku ságy, ale určitě ne hodný zatracení. Škoda, že se tvůrci nedrželi víc jen vybraných povídek nebo části ságy.(22.11.2005)

Andrzej Sapkowski nejprve napsal dvě povídkové knihy o wiedzminovi Geraltovi a posléze na tyto úspěšné tituly navázal výpravnou románovou pentalogií (kdo nečetl, mohu vřele doporučit, je to opravdu vynikající!). Filmového (a v upravené podobě i seriálového) zpracovaní se díky bohu dočkaly jen ty dvě povídkové knihy. Díky bohu proto, že tenhle film opravdu za mnoho nestojí. Hlavním důvodem je to, že především ve své první polovině je strašně uspěchaný, dějově rozháraný a celkově příšerně nesourodý. To jsou ale typické bolesti většiny filmových adaptací knih. Ovšem ten casting – Wiedzmin v podání Michala Zebrowskiho ještě docela ujde, zato bard Marigold (v polském originále Jaskier) je naprostý trapas – jen tak pro ukázku, v knize má Marigold dlouhé plavé vlasy a ženám se jen při pohledu na něj zapalují lejtka do ruda. Při vší úctě k Zbigniewu Zamachowskimu – tomu by spíše než loutna do ruky padly vidle. Ale abych jen nehanil, ve druhé půlce se kvalita snímku přece jen trošku zvedne a tak nakonec si to ode mě alespoň průměrné hodnocení zaslouží. Jaká škoda, že ti kdo nečetli ty romány, vůbec netuší, jaká strhující dobrodružství na Geralta a Ciri ještě čekají... :-) V zájmu nezpryznění téhle fantasy legendy ale prosím raději netočit.(19.12.2010)

• Marigold

Když se filmem probíjím, napadá mě, že je to zahozená šance. Stačilo vymyslet scénář méně megalomanský a více uzavřený, přizvat šikovného režiséra s nápady (neboť originální nápad není ve filmu ani jeden) a počkat, až vypukne horečka Společenstva prstenu. Pak by určitě distribuční společnosti na slovo fantasy film slyšely a Zaklínač snad mohl dopadnout lépe, čímž by otevřel cestu pro další filmy tohoto ražení. Bohužel, pokus selhal, film je beznadějně průměrný, reakce velmi chladné a popravdě, není se čemu divit. Výborný autor potřebuje výborné interpretátory. Interpretátory, kteří uchopí podstatu příběhu a přetaví ji organicky do řeči filmu. Štábu Zaklínače se povedlo vytvořit ukrutnou slátaninu bez hlavy a s několika achillovými patami. Musím se ale přiznat, že i přes všechny mouchy jsem rád alespoň za ten pokus. Dívat se na to při troše dobré vůle lze s decentním zaujetím a bez žaludečních obtíží. Snad je seriál více hoden jména nádherné Sapkowského ságy(29.1.2004)