La maschera del demonio

• angličtina Demons 5 (neoficiální název) (více)

Parta lyžařů se propadne do kráteru v ledovci. Najdou zamrzlou masku. Jedna dívka si zlomí nohu, ale zázračně se uzdraví. Posléze přijdou podzemím do jakéhosi chrámu a divné vesnice, kde potkají muže a psa. Postupně  začnou všichni šílet a uvědomovat si, že něco není v pořádku. Je ještě šance přežít? (Terva)

Bloody13

Ehmm, kde začít? Takže... trochu nechápu místní extázi z tohoto italského hororu. Prostředí to má teda nestandardní - ledová jeskyně, starý kostel, zasněžená a opuštěná vesnice - masky jsou povedený, gore skoro nulový, zato má svou zvláštní oldschool atmosféru. Problém vidim v tom, jak Bava úmorně natahuje scény jenom proto, aby film měl celovečerní délku. A pokud nenatahuje, tak dokolečka nechává pobíhat po chodbách partičku posedlých lidí, nebo se neustále vrací k sexuálnímu harašení dvou ústředních postav, až vám v hlavě vyvstane jediná palčivá otázka: tak vyspí se hlavní hrdina s démonem v podobě krásné dívky, nebo jí konečně zabije? Celý děj by se vešel do krásných 40 minut, bohužel nestalo se, přitom začátek měl hodně rychlý spád. Další problém tkví hlavně ve mně, já tyhle okultní nebo satanistický horory moc nemusim, ale budiž, když to neni vyloženě nuda. Doufám tedy, že mě některý fanoušci neukamenují, ale já to vidim na slušný průměr, víc ani náhodou. ()

helljahve

Sklamanie, čakal som viac. Jedna hviezda za masky démonov, ktoré dali vzpomenúť na iný trošku starší Bavov film. Každý kto si to pozrie, určite bude vedieť aký :-) Druhá hviezda za zasneženú osadu kde sa film odohráva. Inak slabota, hlavne príbeh a postavy. Ak nadávate na nelogické chovanie teenagerov v horrore, pozrite si toto: Spadnú do ľadovej rokliny, jedna z nich si pritom zlomí nohu a namiesto toho aby zháňali cestu von, alebo pomoc, sa chcú zabávať. To fakt nemá obdobu. ()

darkrobyk

Hned na úvod musím přiznat, že otcova varianta Gogolovy povídky se mi líbí více, což je způsobenou tajuplnou gotickou atmosférou, šerosvitným černobílým obrazem a uhrančivou Barbarou Steeleovou. Přesto mě synova práce nezklamal. Kostel pohřbený pod sněhem se stává ledovou svatyní zahalenou do mlhy, snové scény se prolínají s podivnou realitou a půvabná Debora Caprioglio v roli dívky, posedlé duchem čarodějnice, co více si přát. Typická italská hudba S.Boswella nezklame příznivce této hororové odnože. Děj vcelku není podstatný, snímek staví na atmosféře strachu, podezírání /připomínka Věci - kdo je v moci démona a kdo nikoliv/, výtvarné kameře a hudbě. Kdo zná povídku, či některé ze starších filmových zpracování, ví, jak příběh dopadne. To ale vůbec nevadí. Démonické orgie jsou výživné... ()

sullafelix

....neviem preco mam ten pocit ze nejaky ludia si pomylili tento remake s jeho predchodcom ....hoci predlohou pre Bavu bola Gogoľova novela Vij ....93 percent (v case ked som toto pisal ) no vychadza z toho najlepsi Lambertov film ...no tak to snad predsa nie !!!.....hoci aj toto je prepracovana vecicka z netradicneho prostredia.... ()

hladass

Za mě docela spokojenost... Je sice fakt, že Bava některé scény až neúměrně natahuje a film se tak někdy zbytečně vleče a na italský oldschoolový film v něm chybí větší dávka gore, ale na druhou stranu, je atmosféra parádní, hudba taky a některé scény, které jsou přímo vykradeny ze slavnějších filmů Bavova otce, mě vysloveně potěšily... Objektivně chápu, že tenhle kousek za 4 hvězdičky nestojí, ale já mám prostě pro tyhle filmy slabost... Takže asi tak... Jo a zdejší přemrštěné hodnocení je asi tím, že si lidi pletou tenhle kousek s o dost lepším La Maschera del demonio (1960), které natočil M. Bava... ()

giallo

Ohromný propadák! Vážně to tu má hodnocení 79%? Cože? Tady musel úřadovat nějaký démon a měnit hodnocení...Ne vážně, ač jsem velkým obdivovatelem staré italské horrorové školy, tak mě La Maschera del demonio hodně zklamala. Příšerné interiéry, papundeklové kulisy, přehrávající ansábl, kiksy a k tomu zmatený scénář to jsou největší nedostatky fimu. Atmosfericky je to celkem zvládnuté, a to především zajímavou kamerou a hudbou. Je mi to líto dávat tak nízké hodnocení, protože chvílema jsou tam velmi zajímavé sekvence (uzavření kruhu okolo kněze, přelety kamery), ale 80% filmu se velmi nepovedelo a to ani nezmiňuji ty gumové masky.... ()

Campbell

Teda upřímě spíše směřuju k hodnocení na IMDB(44%). Ne že by to byl špatnej film to rozhodně ne, ale čekal jsem o něco více, přeci jenom dělal na tom Bava kterej horory umí. Tohle je takový mišmaš že bych se v tom nevyznal, co tenhle film drží nad vodou je neuvěřitelná atmosféra která by se dala krájet, a hodně fajn prostředí které se ne v každém filmu vidí. Škoda že film upadá každou minutou poměrně do nudy, ale za pozornost rozhodně stojí. ()

Karamanlis

Objektívne vzaté, Lamberto Bava nikdy nebol ani z polovice tak dobrým filmárom ako jeho legendárny otec Mario a režisérsky sa v konečnom dôsledku moc nevytiahol ani vo svojich masterpieceoch Demons 1,2. Svoj tieň neprekročil ani v Black Sabbath a hoci tento démonický horor nie je úplne na zahodenie, obsahuje hromadu zbytočnej vaty a nezáživných pasáží, bez ktorých by som sa kludne zaobišiel. Dej sa ako tak rozbehne až niekedy v druhej polovici, no samotní démoni napokon veľa vody nenamútia a zmôžu sa iba na pár grimás a zmätené pobehovanie po útrobách jaskynného chrámu. ()

Terva

Parta lidí na lyžích spadne do díry. Najdou nějakou masku, jedna dívka se zázračně uzdraví. Měla zlomenou nohu a najednou už nemá. Pak se dostanou do nějakého podzemního chrámu a divné vesnice kde potkají muže a psa. CITÁT - Mám hlad, že bych snědla toho psa.......... Abych napsal pravdu - mě to nebavilo. Postupně tam sice začnou všichni šílet, ale není to ono. Dramatizace ve své podstatě nulová, hudba hluchá, kamera obyčejná. CITÁT - Vysvobodili jste Ďábla........... ()

corpsy

Lamberto Bava už od úvodných minút vykúzlil skvelú mystery atmosféru, ktorá sa postupne mení v hororové šialenstvo. Myslím tým to, že hlavné postavy zažívajú nie celkom normálne príhody. Sem tam nejaké to malé gore a vynikajúce masky ( celkový dizajn bosorky v erotickej scéne, je od hlavy až po päty skvostný ). Jeden z tých lepších Bavových béčiek z konca 80. rokov. ()

Astaroth12

Hneď na začiatok nechápem tieto hodnotenia,lebo aby sa tento film pohyboval v červených číslach,keby bolo na mne tak určite by bol v čiernych lebo toto bola totálna fraška.Videl som Maschera del demonio z roku 1960 a tá bola bravúrne mrazivá.Ale to bol gotický horor a toto je o lyžiaroch ktorý spadnú do rokliny,tam jeden z nich nájde masku pod ktorou je tvár mrtvoly a tá maska bola zasadená klinmi v jej tvári a po chvíli sa začne všetko chvieť a nájdu vchod ktorým sa dostanú do opustenej dediny.Ale nájdu tam slepého muža,ktorý tam žije sám.V originále keď upalovali tú čarodejnicu tak začalo pršať a tú snežiť.Celkovo je tento príbeh vsadený do zimnej krajiny.Tento film už hrá trocha aj na zvrátenosť,nechutnosť a bizarnosť.Prvá snímka ohromila dokonalou dospelosťou a táto dokonalou nelogickostou postáv.A ten koniec ma utvrdil v tom že tento film je strata času a je neskutočne trápny a totálne šibnutý.Atmosféru v pár momentoch to malo a aj masky boli dobré ale ten príbeh a dej boli totálne bizarné a tie postavy kokotskejšie sa chovať ani nemohli.Dávam 1* a to už hádam dávam aj nad rámec možnosti tohoto filmu. ()

pepua

Naprostý brak, ale zábavný a to je myšleno jak jako ironie, tak i doopravdy, kam se hrabou současné horory, které jsou často také brakem, navíc v nich ale není ani špetka atmosféry, hrůzy, strachu a tak dále a tak dále… Pokud mi u současných hororů vadí nelogičnosti v ději i tady bych měl asi k tomu přihlédnout, ale čert to vem, protože tohle je stará poctivá práce. ()

gumli

Niekto si myslí,že je to remake filmu toho istého názvu z roku 1960,známeho režiséra Maria Bavu.Ale nie je to tak.Okrem základu popravy čarodejnice,pribitie masky na tvár a následnej pomsty o niekoľko storočí neskôr,nemá už s tým filmom nič spoločne.Ale režiséri oboch filmov majú toho spoločného dosť.Tento film natočil syn Maria Bavu,Lamberto Bava.Takže nie nadarmo sa hovorí,že jablko nepadne ďaleko od stromu.Film má výbornú atmosféru a veľmi dobrú hudbu.Začiatok filmu vyzerá skôr ako nejaký športový záber z lyžovačky,až kým sa lyžiari neprepadnú do ľadovej trhliny.A potom to už začne.Možno tento film nemá tu sílu ako film jeho otca,ale oplatí sa vidieť. ()

Martin741

Vyborna taliansky horor od rezisera Lamberta Bavu plny takych fascinujucich strsidelnych veci ako ladova jaskyna, stary opusteny kostol, zasnezena dedina a k tomu super pribeh. Nuda nehrozi, Bava sice natahuje mnohe sceny, ale stoji za to film pozriet, od prirodzenia som tolerantny. Okultizmus a satanizmus su pre mna len dalsie -izmy /sak ich je vyse 80, kto sa v tom ma vyznat/. Ale rezisersky je to na urovni, Michel Soavi /Hruza na jevisti/ hral vyborne, film utecie ako voda : 77 % ()

Flaxik

Lyžníci se potkali s opravdu zlou Krakonoškou. Další z řady nelogických barevných italských nesmyslů. Atmosféru to má celkem slušnou, opuštěná zasněžená vesnice je naprosto skvělá a tím to končí. Postavy tam zmateně pobíhají, na střídačku buď hysterčí nebo se tlemí jak postižení, masky jsou vykradené z masopustu někde u Strakonic a celé se to táhne jak smrad. ()

demented

Jedno Bavovi uprieť nemožno. Cit pre budovanie atmosféry, zaujímavé prostredie a námet, výborné postavičky. Inak je to ale strašná kreposť. ()

Trash

Tento film mě utvrdil v tom, co jsem už dávno tušil - Bava je duší spíše choreograf než režisér. Kulisy a lokace zajímavé, pobíhání herců působí až skoro baletně. ovšem to jejich "hraní" je hodně retro. Opravdu mi to někdy přišlo spíš nechtěně směšné... Soulož s čarodejnicí to pak už jen dorazila, záběr na ňadra měnivší se v seschlé vaky byl opravdu něco...nadpozemského :D ()

tenebrae86

Pěkný béčkový horor od Lamberta Bavy. Na logiku se nehraje, ale atmosféra je přímo kouzelná. Místy je to neskutečná zábava, hlavně se mi líbily masky a loutky. Triky jsou sice hodně laciné, ale to mi nevadilo, hlavně že je z filmu cítit poctivá filmařina. Skvěle působilo i to zasněžené kamenné městečko, a líbilo se mi i herecké obsazení, přesto, že žádné dobré výkony nepředvedli. Spousta scén je hodně špatných a ke konci se to začíná děsně táhnout, ale povedené momenty, i díky tomu skvělému konci, převládají. ()

Shanen29

Hitparáda to v žádném případě není a hororový formát je diskutabilní už od začátku.Víc jak průměr to není. ()