• FritoleXx

  Říkali jste si po dohrání Life is Strange, proč neexistuje víc teen příběhů, které působí uvěřitelně, hrají na emoce a nedělají z teenageru naprosté pitomce ve stylu prciček? Já teda jo a 13 Reasons Why je tak trochu splněný sen. Zatímco kniha u nás vyšla pod idiotským názvem, který může napadnout vážně jen české distributory a ještě k tomu v nějaké edici, kterou máte šanci v knihkupectví najít jen když projíždíte poličku s knihami pro náctileté holky, tak serialu se u nás přecijen dostalo víc pozornosti, i když oficialně nevyšel. Nápad s kazetami je velmi dobrý a neokoukaný, Hannah v nich popisuje 13 důvodů, proč se rozhodla ukončit svůj život a ač chápu, že tyhle důvody někomu mohly přijít nedostatečné, tak já tohoto názoru nejsem. Zatímco jiné filmy o šikaně vesměs ukazují co největší brutalitu nebo psychický nátlak a nesou se celé v depresivní náladě, tak 13 Reasons Why na to jde trochu jinak. Ukazuje maličkost po maličkosti, které postupně lámou hrdinčinu psychiku až k té myšlence na sebevraždu. Z obyčejného, řekněme až dramedy, serialu, se postupně stává gradující deprese, ve které nemůžete jednoznačně svalit vinu na všech 13 důvodů, tedy lidí, ale na každého z nich si děláte názor, všichni měli své důvody, někteří vážné, někteří z čistě kreténské povahy, ale všechny vyšly pro hrdinku nejhůře. Opravdu jeden z nejsilnějších seriálových zážitků, který trochu ničí samotný závěr, kde si tvůrci otevírají vrátka do druhé série a kazí tím celkový dojem.(20.5.2017)

 • Streeper
  ****

  Rozhodně se nejedná o špatný nápad, je to originální a bohužel v dnešní době dost běžné téma. Občas mi přišlo, že některé z Hanniných důvody byli malichernosti a naprosto neopodstatněné věci, ale zase na druhou stranu, když se to všechno nahromadí a pak se to zakončí posledním důvodem s Brycem, pochopila jsem to. Jediné, co si myslím je, že tvůrci měli zůstat pouze u první série, protože druhá by kvalitu seriálu mohla hodně pokazit.(11.5.2017)

 • Krub
  *****

  Zajímá-li někoho můj názor na tento seriál, může si přečíst můj komentář, jenž jsem k němu napsal. Ten najdete u profilu seriálu. V tomto krátkém textu nebudu hodnotit seriál, pouze připíšu pár faktů a mých názorů, které možná přimějí místní komentátory upravit svá tvrzení. - 1) Hanniny důvody jsou malichernosti, ale o to (podle mě) jde. Seriál ukazuje, že pokud jste určitý druh velmi citlivé povahy, pak stačí nahromadění těch několika malicherností k tomu, že spácháte sebevraždu. Pokud k tomu připočítám i to s Brycem, musím říct, že mi nepřipadá Hannino chování nijak nepochopitelné. 2) Clay si nemůže ty kazety pustit najednou, protože se podvědomě (i vědomě) cítí vinen za to, co se Hanně stalo. Nemyslím si, že je možné jeho chování považovat jako scénáristický nedostatek. Spíše naopak.(16.6.2017)

 • Yokolobuna
  *****

  Taková seriálová Modrá velryba... škoda jen, že to druhá série pravděpodobně pořádně p*sere.(2.5.2017)

 • Hanys_
  ***

  Kdyby ty Hančiny důvody aspoň trochu dávaly smysl...až na Bryce malichernosti, které zabírají polovinu seriálu a ze zajímavého tématu dělají chvilkama nekonečnou telenovelu. Clay si taky těch 7 kazet prostě nemůže poslechnout najednou (v téhle scénaristické berličce vidím největší problém celého seriálu)..přitom ta atmosféra střední, výšky (nebo co to vlastně bylo) dost gut.(28.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace