Hned v prvních dílech je nasazené vysoké gradační tempo. Někde uprostřed jsou epizody trochu slabší, ale konec zas naskočí do správného tempa. Musím přiznat, že odtrhnout se od sledování tohoto seriálu je velmi obtížné. I když jsou některé události více než děsivé, především když si uvědomíte, že byť jen část se může skutečně na některé ze středních škol odehrávat. Postavy působí autenticky, postupně zjišťuje pravé tváře školních hvězdiček i odpadlíků. Moc se mi líbil styl vyprávění, kdy jsem s každým dalším dílem začínala chápat celou skládačku. Teprve na konci si uvědomíte, že finální "kapky" se odehrály během pár dní. Stylem vyprávění mi 13 Reasons Why připomíná hru Life is Strange - také velmi silná záležitost z prostředí střední školy. SPOILERY: Je jen pár věcí, co musím vytknout, protože mi nedávaly úplně smysl. Například proč na těch kazetách byl Clay? Respektive, proč mu všichni připomínali, že ještě neslyšel svou kazetu, když vlastně opravdu nic závažného neudělal. A pardon, ale to že se nechtěně zachoval jinak, než od něj očekávala Hannah, Clay není věštec. Taky Tony je taková kontroverzní postava. Poslední epizoda pak "závěry" všech postav uzavře velmi rychle, což je škoda. Třeba se jen tak mezi řečí dozvíme, že se Alex zastřelil... KONEC SPOILERŮ. V making of videu tvůrci říkají, že seriál by měl hlavně ukázat, že sebevražda není řešení. Bohužel alespoň z mého pohledu ze seriálu vyplívá, že Hannah neměla moc jiných řešení, vždyť navštívila i školního psychologa, který ji řekl ať na to všechno raději zapomene. Ano, zasáhlo to její rodiče, kteří se jí předtím nevěnovali, zamilovaného Claye, který se jí to bál říct a pár lidí ze školy, protože měli z jejích kazet černé svědomí. Pochopíme, že i ti "viníci" mají mnohdy hodně složité osudy, ale stále to působí tak, že sebevražda je vlastně fajn běžné řešení, což není úplně nejlepší vyznění vzhledem k cílovce. A druhá série? Jsem zvědavá o co půjde, možná něco jako život poté nebo soudní doznění? Uvidíme, co tvůrci připraví. Každpádně super seriál, víc takových poutavých scénářů a příběhů!(9.8.2017)

Proč do ******* ***** chystají pokračování? Vždyť to takhle skvěle funguje samo o sobě! Nicméně to mám konečně za sebou i já a ačkoliv jsem v první vlně odolával, že to není ten must-see seriál, co musím hned vidět, tak nyní už musím konstatovat, že nic trefnějšího, co se týká teenagerů letos ke sledování není. Sice je předem jasné, jak to celé dopadne, jelikož je to vyprávěno retrospektivně, ovšem originální způsob a prezentace jednoho už méně originálního nápadu prostě stojí za to vidět. Kdo to se seriály myslí vážně, tak jistě není tak opožděný jako já a už to dávno viděl, tomu zbytku to jednoznačně doporučuju. Poslední 4 díly jsou napínák jako kšandy! ...9/10 Nejlepší momenty nejsou, resp jsou, ale tohle je dokonalé jako celek : 1), 2) SPOILER JAKO KRÁVA : Další řada bude 13 reasons why by Alex Standal? (28.6.2017)

Kdyby ty Hančiny důvody aspoň trochu dávaly smysl...až na Bryce malichernosti, které zabírají polovinu seriálu a ze zajímavého tématu dělají chvilkama nekonečnou telenovelu. Clay si taky těch 7 kazet prostě nemůže poslechnout najednou (v téhle scénaristické berličce vidím největší problém celého seriálu)..přitom ta atmosféra střední, výšky (nebo co to vlastně bylo) dost gut.(28.4.2017)

Rozhodně se nejedná o špatný nápad, je to originální a bohužel v dnešní době dost běžné téma. Občas mi přišlo, že některé z Hanniných důvody byli malichernosti a naprosto neopodstatněné věci, ale zase na druhou stranu, když se to všechno nahromadí a pak se to zakončí posledním důvodem s Brycem, pochopila jsem to. Jediné, co si myslím je, že tvůrci měli zůstat pouze u první série, protože druhá by kvalitu seriálu mohla hodně pokazit.(11.5.2017)

• FritoleXx

Říkali jste si po dohrání Life is Strange, proč neexistuje víc teen příběhů, které působí uvěřitelně, hrají na emoce a nedělají z teenageru naprosté pitomce ve stylu prciček? Já teda jo a 13 Reasons Why je tak trochu splněný sen. Zatímco kniha u nás vyšla pod idiotským názvem, který může napadnout vážně jen české distributory a ještě k tomu v nějaké edici, kterou máte šanci v knihkupectví najít jen když projíždíte poličku s knihami pro náctileté holky, tak serialu se u nás přecijen dostalo víc pozornosti, i když oficialně nevyšel. Nápad s kazetami je velmi dobrý a neokoukaný, Hannah v nich popisuje 13 důvodů, proč se rozhodla ukončit svůj život a ač chápu, že tyhle důvody někomu mohly přijít nedostatečné, tak já tohoto názoru nejsem. Zatímco jiné filmy o šikaně vesměs ukazují co největší brutalitu nebo psychický nátlak a nesou se celé v depresivní náladě, tak 13 Reasons Why na to jde trochu jinak. Ukazuje maličkost po maličkosti, které postupně lámou hrdinčinu psychiku až k té myšlence na sebevraždu. Z obyčejného, řekněme až dramedy, serialu, se postupně stává gradující deprese, ve které nemůžete jednoznačně svalit vinu na všech 13 důvodů, tedy lidí, ale na každého z nich si děláte názor, všichni měli své důvody, někteří vážné, někteří z čistě kreténské povahy, ale všechny vyšly pro hrdinku nejhůře. Opravdu jeden z nejsilnějších seriálových zážitků, který trochu ničí samotný závěr, kde si tvůrci otevírají vrátka do druhé série a kazí tím celkový dojem.(20.5.2017)