13 Reasons Why - Série 2 (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 12 h 38 min (Minutáž: 55–70 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Eskmo

Dylan Minnette, Katherine Langford, Alisha Boe, Kate Walsh, Brandon Flynn, Christian Navarro, Michele Selene Ang, Ross Butler, Devin Druid, Tommy Dorfman, Ajiona Alexus, Amy Hargreaves, Miles Heizer, Brian D’Arcy James, Justin Prentice, Derek Luke, Steven Weber, Sosie Bacon, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Timothy Granaderos, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Mark Pellegrino, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Cindy Cheung, Robert Gant, Andrea Roth, Steven Silver, Josh Hamilton, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Jesus N. Jimenez, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Nina Cheek, Brandon Larracuente, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Vanessa Ross, Steven Wiig, Sally Pressman, Karen Kahn, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Megan Stack, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara, Alex MacNicoll, Bryce Cass, Nican Robinson

Největší problém je, že se seriál neposunul ani o píď, startovací čára je totiž přesně tam, kde byla po první sérii. Už ta totiž ukázala, že se nepodařilo vše bezproblémově vyřešit, že se naopak chystá další tragédie, a taky nakousla nedůvěryhodnost výpovědí Hannah. Technická zručnost zůstala, ale přišla o nejvýraznější aspekt, kterým byly prostřihy mezi dvěma časovými rovinami. Zůstávají tak jenom postavy, které naštěstí stále působí jako lidi. A taky se tedy občas objeví scény, které dokáží emočně zasáhnout nebo šokovat. 3,5* (Netflix)(26.8.2018)

První polovina série je nuda. Samé mluvení o tom a o tomhle, nenávistné pohledy, přízraky Hannah ale jinak je to o ničem. Seriál se rozjíždí až od takového 8.dílu, kdy už to napětí ohledně soudu začíná stoupat, objevují se rvačky, více polaroidů a opět to je stejný psycho jako z první série. Za mně nejlepší díly byly 12 a 13, tedy dva poslední, kdy jsem na to koukala s otevřenou pusou, měla jsem husí kůži a opět depresivní stavy, hlavně kvůli Tylerovi, jenomže na 1.sérii to prostě nemá.(9.6.2018)

• dragon94

OBSAHUJE SPOILERY: Po třetí epizodě jsem si myslel, že toho po první sérii měli nechat. Že tohle analyzování problému víc do hloubky možná přinese na celou problematiku nějaké odlišné pohledy, ale ten příběh na tom podle mě hodně ztratí. No k mému překvapení jsem byl celkem daleko od pravdy. Je to totiž ještě horší než jsem si myslel. Neberte mě zle pořád se na to kouká celkem hezky a příjemně a děje se tam pár zajímavých a mysteriózních věcí, občas se tam najde pár zajímavých myšlenek nebo hlodů, která člověka přinutí se zamyslet, ale ty stejně v posledních dvou epizodách vyšumí jak pára nad hrncem. Za celou sérii se tu nestalo vůbec nic překvapujícího nebo šokujícího. Celý soudní proces je jedna velká fraška. Je pouze tak zajímavý jako člověk co zrovna vypovídá a těch zajímavých bylo skutečně málo. Navíc všem dopředu musí být jasný verdikt, protože to co tam řeší jsou absolutní nesmysli. Když se ohlídnu za těmi 13ti epizodami tak si vzpomenu pouze na jednu epizodu, která mě opravdu bavila. Bohužel zrovna tato epizoda popírá a odporuje všemu co jsme viděli v první sérii a to je epizoda se Zachem. Takovýchto věcí, které vůbec nepasují do příběhu se tu ukáže víc. Kdyby to aspoň mělo nějaký smysl, ale ve finále to celé vůbec k ničemu nevede. Co mě však skutečně sere je, že Bryce se z toho dostal. Policie měla k dispozici svědectví, Haniny kazety, jeho doznání, minimálně dvě holky co byli znásilněny a dají mu 3 měsíce podmínku. To je skvělý příklad pro lidi, pro které byl seriál točen. A sice lidi, kteří mají podobné problémi se šikanou a dalšími věcmi na střední škole, že se nemají bát a mají vyjít s pravdou ven. Takže proč neukázat všem, že jim to stejně všechno projde a je vlastně zbytečné bojovat. Clayovo vidění Hanina ducha sice seriálu dalo určitý zajímavý pohled na probírané události, ale je to totální volovina od začátku, až do konce. Navíc se s ní baví jak, kdyby okolo nebyli lidé a neposlouchali je. Několikrát byl přichycen a nikomu nepřišlo divný, proč si povídá sám se sebou. Ten pohřeb v poslední epizodě už byl taky moc. Zaprvé to trvalo více jak půl roku než se ji dostal obřad? Za druhé těch patetických a sluníčkářských keců tu už bylo strašně moc. Každý si musel popovídat s každým o tom jak je teď jeho život lepší. Bylo toho už zkrátka příliš. A nakonec se vyjádřím k tomu co se stalo na konci. Tak zaprve Jessica a její vyspání se s Justinem... to jako vážně? Kde v tu chvíli byl Alex (btw ten je nejlepší postavou druhé série)? Za druhé celé to, že teď když všichni spojí síly můžou Tylera zachránit... Taková skvělá práce rychlé roty. Blíží se sem střelec s několika zbraněma, ale ne nebudeme volat policii, ani všechny nevarujem a neutečem pryč, postavíme se mu. A ke všemu mu ještě zařídíme odvoz co nejdál od policie, která k místu činu houkala skoro 5 minut. A nakonec ho odveze Tony, který tu celou dobu říká jak je v podmínce, a že ho nesmí vidět, ani s fěťákem? :D Jako nezlobte se na mě, ale mě poslední dvě epizody skutečně urazily, tím nejstupidnějším způsobem. A absolutně netuším o čem chtějí dělat třetí sérii, protože dělat ji jen o Tylerovi a jeho ozbrojené chůzi po chodníku je absolutní nesmysl.(18.6.2018)

2. série, ač jsem na ní čekala s rozpaky nedopadla až tak hrozně. Sice tam, kde mě dokázala první řada nalákat svým rozjezdem, mě druhá řada spíše ze setrvačnosti nutila pokračovat dál ve sledování. Postupem epizod se tento faktor ale začal vytrácet a já se do příběhu dokázala více ponořit. Je sice škoda, že Hannina minulost se musela znovu otevřít a my se tak dozvídáme úplně nové útržky z jejího života, o kterých se v první řadě ani nespekulovalo. Nějaký rozvoj to ale prostě mít muselo a tak se na úkor Hanniny dobré pověsti vydáváme k soudu, kde se opět ukazuje pravá tvář každé z postav. Postavy se vyvíjí nejen u soudu, ale i v soukromí a já opět zjišťuju, že Jessica mě trochu štve svou afektovaností, stejně tak Clay a Skye. Na druhé straně je tu skvělý vývoj sympatického Zacha, Alexe a Justina. Jak jsem již zmínila, začátek pro mě byl trochu slabší, nicméně asi tak od druhé poloviny jsem každý díl doslova hltala a nemohla se dočkat finále, které je však pro mě tentokrát zklamáním a nervózním nájezdem na potencionální třetí řadu, která by snad prý už měla být bez Hanny, což mi příjde vzhledem k faktu, že jsem přistoupila už na řadu druhou, docela nemyslitelné a mělo se to prostě zahrát do outu. Protože už u první série jsem si říkala, že tento seriál nepotřebuje víc řad.(25.6.2018)

Nejvíce tomu ubližují flashbacky, které sice rozšiřují druhou řadou další příběhy Hannah, ovšem silně podkopávají první sérii, která byla dokonalá jako taková uzavřená minisérie. Ovšem podobně jako u Sedmilhářek jsem si po oznámení druhé řady řekl, že se do tohoto světa rád vrátím. A ačkoliv to ze začátku několik dílů trvalo, nakonec jsem do toho dostal a děj druhé série mě pohltil. V závěrečném díle bylo vidět, že tvůrci mohli dupnout ještě víc na plyn, ale to by se pak posunulo zřejmě někam úplně jinam. Za mě kvalitativně nevidím zhoršení od první série, poměrně značně ale pošramotili dojem, jaký jsme měli v první sérii o Clayovi a Hanně. Třetí řada už bude bez rodiny Bakerových, tak snad tvůrci přijdou opět s něčím novým a zajímavým.(8.6.2018)