Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Streeper
  ****

  Rozhodně se nejedná o špatný nápad, je to originální a bohužel v dnešní době dost běžné téma. Občas mi přišlo, že některé z Hanniných důvody byli malichernosti a naprosto neopodstatněné věci, ale zase na druhou stranu, když se to všechno nahromadí a pak se to zakončí posledním důvodem s Brycem, pochopila jsem to. Jediné, co si myslím je, že tvůrci měli zůstat pouze u první série, protože druhá by kvalitu seriálu mohla hodně pokazit.(11.5.2017)

 • silentname
  *****

  Stalo sa niečo, čo som už dávno nezažil. Od nedele až do utorka tohto týždňa som sledoval hltavo tento seriál. Prvá séria "13 Reasons Why" je asi to najlepšie, čo som za posledné roky mal možnosť vidieť. Niečo čo ma skutočne hlboko zasiahlo, prežíval som to s každým dielom, vyvolalo vo mne veľa emócií a nenechalo ma chladným. A chcel som vedieť, ako to celé vlastne nakoniec dopadlo. To je signál, že som dostal niečo, čo ma skutočne naplnilo. Môžu za to najmä postavy, spracovanie, no rovnako aj neustále vedomie, že naša (v podstate) hlavná hrdinka je mŕtva. A poznávame jej pocity. Sú tu postavy, ktoré som nemohol stráviť pre to, aké mali povahy. A nemyslím to v zlom. Poviem to tak, že ak sú postavy sympatické, tak si ich človek obľúbi. Ak sú nesympatické, tak nimi budeme opovrhovať od momentu pravdy až do konca. A v prípade jednej konkrétnej absolútne od začiatku a to je Bryce. Nebudem vysvetľovať prečo, no myslím si, že nikto v tomto seriáli nepôsobí od prvého stretnutia podobne nesympaticky, slizko a hnusne ako tento chalan. Vidno to na ňom okamžite. Čo tento seriál ale podľa mňa zvláda s postavami vynikajúco je fakt, že všetci musia počuť všetko čo sa stalo, čo spravili a môžeme pozorovať ich reakcie na to, keď to budú vnímať z pohľadu Hannah. A kým sú postavy, ktoré prejavia skutočnú ľútosť nad svojimi chybami, tak iní absolútne nie. A veľmi to potom ovplyvni jednotlivé vzťahy. Každopádne na konci série ostáva samozrejme priestor na novú sériu a ja som osobne veľmi zvedavý kam sa s tým posunú. Séria ma ohromila, dostala a skutočne na mňa zapôsobila tak silno, že som nad tým premýšľal a premýšľal a kládol si mnohé otázky. Pretože si osobne myslím, že každý z nás tam dokáže nájsť aspoň jednu postavu, s ktorou sa bude schopný aspoň trošku stotožniť. Všetci sme ľudia, všetci robíme chyby a nikdy nevieme ako vyplynú naše rozhodnutia na budúcnosť a na iných ľudí. A v kombinácii všetkého to proste môže byť príliš na to, aby to dokázal niekto uniesť. Hodnotenie: A+(11.4.2018)

 • dubinak
  ****

  1. série: Na seriál 13 Reasons Why mě nalákalo zde napsané slovíčko mysteriózní. No, i když to bylo ze žánrové stránky trochu zklamání, z té filmářské už se to říct nedá. Skvěle se mi seriál sledoval, ale kdybych měla dělat analýzu psychického stavu Hannah Bakerové, asi bych ji definovala slovem drama queen. O nic jiného ve scénáři totiž nejde. A i když měl ukázat pouze to, jak si střední škola zahrává s duševním zdravím studentů a jaké následky tyto hry mohou mít, můj názor je ten, že většinu z toho, co si prožila Hannah, si prožil každý třetí člověk, takže já hodnotím s rezervou. Aby se pochopilo, kam tím mířím, zkrátka a dobře, filmařsky, herecky a scénáristicky je tento seriál na vrcholu, ale nemůžu tomu uznat tu velmi velmi americkou dramatičnost. Problémem také je, že nejméně sympatickou postavou je zde právě ona zesnulá Hannah, takže mi její sebevražda byla tak trochu jedno. Na druhé straně miloučký Clay se po mých emocích vozil jako na horské dráze, ale konečný dojem z jeho postavy je spíš super.(25.6.2018)

 • filmmovier
  *****

  Dlouho jsem to odkládal, do doby, než si na to najdu čas a kdy už se o tom nebude tolik mluvit. Dokoukal jsem to před pár dny a... psycho. Fakt psycho, a to i na mě (zejména v posledních pěti dílech). Nikdy (důrazněji, NIKDY) mě žádný seriál ani film tak psychicky nesložil a nezdeptal do úplně posledního kousku duše. Fakt ohromný, strhující a skutečně neskutečně silný a smutný. Herecky naprosto dokonalý, obzvlášť Katherine Langford byla úžasná. A Hannah... ať si o ní myslíte cokoliv, já jsem s ní vlastně celou dobu taky poměrně litoval a plně chápal a po posledním dílu jsem strašně dlouho přemýšlel o smyslu života, sebevraždách a o tom, za jak dlouho umřete. když si podřežete žíly... Ale fakt, to finále bylo neskutečně silný a to jsem si už po prvním dílu říkal. že je toho na mě nějak moc. Jenomže ono to bylo s každým dalším dílem silnější. A intenzivnější. A horší. Mnohem, mnohem horší. Scenáristé si taky zaslouží povahu - je to naprosto neuvěřitelný zážitek, který ve vás zůstane fakt strašně, strašně moc dlouho. Řeknu to tak - Netflix měl loni Stranger Things, letos má tohle. Jenže je to složitější. TOHLE je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl, zcela jednoznačně nejlepší seriál letoška a asi vůbec nejlepší seriál Netflixu. A nejen proto, jak strašně moc mě položil a zavraždil mou duši. S těma postavama se totálně ztotožníte, se všema. Drama, jak má být. A nejen pro teenagery. 100%. S druhou řadou nesouhlasím (protože po tomhle to může dopadnout asi jako Hobit pro LOTRa), ale vlastně mě hrozně moc zajímá, co bude dál, protože nevyřešených věcí tam nechali docela dost. Takže se těším. A ta Katherine Langford... dejte jí za to nějakou cenu! Doufám, že se prosadí nějak víc, sympatická, krásná a talentovaná holka. PS: Ta sebevražda je fakt docela hustá a po té náloži emocí, kterou vám ten seriál naloží, je to jako třešnička na hodně nechutným dortu. Znovu připomínám posledních pět dílů. Koukněte a uvidíte sami. Musíte to vidět.(17.7.2017)

 • Mkqp
  *****

  No, tak toto jsem nečekal, velmi kvalitní drama seriál se skvělým scénářem a propracovanými postavami jak emocionálně tak charakterově. Na to, že se jedná o seriál ze školního prostředí, tak se v psychologickém světě většiny postav pitváme opravdu dost poctivě. O žádný laciný seriál se vážně nejedná. Sice jsou nějaké důvody trošku úsměvné, protože samostatně by téměř žádnému člověku nezpůsobily žádnou újmu, nicméně když se všechny nakupí, tak by nějaký ten šrám zanechaly i na vyrovnaném jedinci. Každý díl mě bavil a ani na chviličku má slabá pozornost neutíkala jiným směrem, což je dalším nesporným důkazem toho jak mě 13 Reasons Why bavilo. Za mě doporučuju všemi deseti. Docela se bojím pokračování, protože amíci mnohdy vážně neví kdy mít dost a przní tím mnoho skvělých kousků.(27.10.2017)

 • - Ke konci epizody můžeme u Claye (Dylan Minnette) na poličce vidět knihu s názvem „Broken Symmetry“. Toto označení je termín, popisující fenomén, jaké činnosti vedou k rozhodnutí spáchat sebevraždu. To také označuje příběh Hannah (Katherine Langford), a co ji vedlo k tomu, vzít si život. (Kacitr)

 • - Tříminutovou scénu sebevraždy, kdy si Hannah (Katherine Langford) ve vaně přeřezává tepny, nechal Netflix po nátlaku vystřihnout. „Chtěl jsem zobrazit ošklivou a bolestivou realitu,“ řekl ke scéně sebevraždy tvůrce seriálu Brian Yorke s tím, že chtěl jejím naturalistickým zobrazením všechny odradit od napodobování. [Zdroj: Lidovky.cz] (Bioscop)