Reklama

Reklama

Proč? 13x proto - Série 3

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, 2019, 12 h 22 min (Minutáž: 49–72 min)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Řadu měsíců po Jarním plese dopadne na Liberty High další rána: při srazu absolventů je zavražděn Bryce Walker a podezřelí jsou úplně všichni. (Netflix)

Videa (2)

Recenze (58)

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. Velké zklamání. Tam, kde se první dvě série nesnaží uměle vytvářet dramata, jde třetí série svou charakteristikou proti všemu, co doposud zastupovala. Herci se fakt snaží a na "školní drama" jde o precizně natočenou věc (ty přechody časových rovin fantastický) a stále to má silné momenty. Scénář však neví kudy kam a točí se nonstop v kruhu, přičemž k zemi tahá jak postavy, tak hlavní myšlenky, přirozenost, logiku a témata. Korunku tomu nasazuje nová postava Ani, která je tím nejhorším, co nám tvůrci během tří let představili. Škoda. Více: https://www.youtube.com/watch?v=t1_zOP1RjrU&t=3s ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jestli byla druhá série zbytečný dovětek, tak je série třetí vyloženě mizerná fanfikce, která nemá s původními postavami a myšlenkou vůbec nic společného. A jestli tohle má být osvěta současné mládeže (a že se to tak po celou dobu tváří), tak to finále skutečně moc dobrý příklad nedává. Netflix se zřejmě pro velkou slávu finální série Game of Thrones snaží celý ten scenáristický průser napodobit. Hodnotí se mi to těžko, protože produkční kvality to stále má, stejně jako pár silných dílčích momentů a obzvláště herci do toho dávají kus sebe a jedou na doraz. Ale scénář, to je patlanina lvl Weiss & Benioff. Osobní poznámka: doufám, že příští sérii se bude vyšetřovat smrt Ani. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tvůrci to ve třetí řadě už skutečně přehnali se zabíjením postav, na takovou školu bych fakt chodit nechtěl. Neuvěřitelně uměle natahovaná whodunit sezóna, která, ne jenom že má klasických třináct dílů, ale také zbytečně dlouhou stopáž (klasický nešvar Netflixu). Jestli další řada nebude kratší, asi mě to zabije, ale tu čtvrtou asi budu chtít vidět, když už bude poslední (holt prokletí kompletisty). Byly i super díly a finále se snažilo o nějaký emoce, ale to u mě fakt nešlo, jelikož zůstaly ty nejhorší postavy..Navíc jsem nepochopil, proč současná linka má šedivější vizuál a flashbacky jsou barevné a fullscreen, když by to z logiky věci mělo být opačně. Tohle taky tvůrci příště mohou vynechat. :D PS : děsím se, co ještě přijde letos za nové charaktery... ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Třetí série docela překvapení. Kupodivu mi detektivní práce Claye a Ani docela bavila a i proto, že i když občas nesouhlasím s tím jak se Clay chová, furt mě baví jeho hlas :D Ale co je na třetí sérii zajímavého, že mě udržela se dívat? Jak vyobrazuje násilníky z druhé strany. Nechci se jich nijak zastávat, to vůbec ne, ale málo kdy se násilníkem narodíte. Takže ukázat druhou stranu Bryce, Montyho i trochu Tylera, byl dobrý tah tvůrců. Až pak máte občas pocit je i litovat. Jsem zvědavá, co vytvoří v další řadě :D ()

silentname 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"13 Reasons Why" sa vracia v tretej sérii na Netflix. A akosi som si ani nejako už nemyslel, že to bude na úrovni ako to bolo prvýkrát. Prvá séria ma zasiahla, druhá mi prišla zbytočná, ale nakoniec mi dala ďalšie zaujímavé a dobre spracované moentky. Tentokrát by som povedal, že tu máme absolútne zbytočnú sériu s pár dobrými momentkami. Nie všetko sa nepodarilo, no je to rapídny pokles kvality. V prvom rade si povedzme plusy. S výnimkou toho, že seriál sa stále snaží aspoň vizuálne a herecky držať svoju úroveň. Všetky scénky, ktoré sú s Tylerom sú podľa mňa najlepšie časti seriálu. S tým, čo sa mu udialo v poslednej sérii je tu podľa mňa najlepšou postavou a rozhodne si prejde veľkou cestou počas tých mesiacov, ktoré ubehli. Prekvapivo poviem, že Bryce je v tejto sérii vynikajúci. Po minulé série pôsobil len ako obyčajný tyran. A neveril som tomu, že z neho tvorcovia urobia skutočnú ľudskú bytosť s citmi, ktorý chce svoje chyby napraviť a ukázať, že vie byť lepším človekom. Najprv som tomu neveril, no čím viac sme toho videli, tým viac som mal pocit, že to myslel skutočne úprimne. A v záverečnom diele som skutočne veril všetkému čo povedal. Možno budem jediný, ktorý bude mať ten pocit, no uveril som im to. Jessica s Justinom majú pár dobrých momentiek a myslím si, že v predposlednej časti bude mať Jess skvelú momentku v telocvični, ktorú treba vidieť. Vôbec si myslím, že predposledný diel má asi najviac srdca. Alebo predposledné 3. Tam už začínajú kúsky do seba zapadať. Seriál podľa mňa zlyháva vo všetkom ostatnom. Clayov príbeh je tu veľmi mizerne spracovaný a hlavne je to predvídateľné ako to celé nakoniec dopadne. Tonyho príbeh je podľa mňa zapracovaný neskutočne nasilu. Ako keby sme len chceli adresovať problémy dnešnej Ameriky, než reálne priniesť niečo úprimné. Mnohé postay tú chýbajú a hoci niektorí mi nejako výrazne nechýbajú, tak by som povedal, že Sheri a Courtney si zaslúžili svoj priestor. Courtney tu je na pár momentiek, no nič veľké nečakajte. Záver mi príde veľmi americký a nebyť toho, že tu budeme mať peknú fotografickú výstavu, tak by som skutočne ostal nespokojný. A potom sa priznám, že absolútne mi nie je sympatická hlavná rozprávačka tejto série. Nová postava Ani. Prečo sa nemol Clay spojiť so Skye? Potrebovali sme pre neho novú frajerku. Tak ďakujem pekne. Túto otravnú a všemúdru holku si mohli tvorcovia skutočne odpustiť. Čo viac dodať? Budúci rok má byť posledná séria, tak dúfam, že bude prínosnejšia než táto a seriál odíde so cťou. Lebo tentokrát ma dosť sklamal. Hodnotenie: C ()

Galerie (89)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama