poster

Proč? 13x proto (TV seriál)

 • USA

  13 Reasons Why

Drama / Mysteriózní

USA, 2017–2020, 50 h 3 min (Minutáž: 49–72 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Hudba:

Eskmo

Hrají:

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves, Steven Silver, Michele Selene Ang, Kate Walsh, Brian d'Arcy James, Derek Luke, Gary Perez, Steven Wiig, Vanessa Ross, Brandon Larracuente, Lisa Anne Morrison, Michael Sadler, Nina Cheek, Marissa Freeman, Jesus N. Jimenez, Megan Stack, Josh Hamilton, Ajiona Alexus, Bryan Box, Shadia Iman, Tommy Dorfman, Bryan Irwin Thompson, Steven Weber, Sosie Bacon, Robert Gant, Giorgia Whigham, Timothy Granaderos, Mark Pellegrino, Mario Perez, Gabrielle Haugh, Cindy Cheung, Karen Kahn, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Andrea Roth, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Sally Pressman, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara, Alex MacNicoll, Bryce Cass, Nican Robinson, Derek Crowe, Nick Ryan Jurewicz, David Douglas, Grace Saif, Chelsea Alden, RJ Brown, Austin Aaron, Jake Hanson, Alisha Mullally, Zach Tinker
(další profese)

Komentáře uživatele stitch7 k tomuto TV seriálu

 • Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)
  ***

  Strašně slabé tři, a to především díky skvělým posledním dvoum epizodám, kdy seriál konečně sebral odvahu a přestal se s tim párat. (fakt jsem napsal párat?) Do té doby se problémy většinou jen naťukávaly, něco se začlo, aby to úplně vyšumělo (Clayovo halucinace? eh?) ... Největší mínus jsou hlavní postavy. Hannah Baker působí na většině kazet naprosto nereálně, vzhledem k tomu, že chce spáchat sebevraždu. Některá její "moudra" opravdu stála za to. Ae fajn, to se v druhé půlce zlepšilo. No jo, a pak je tu [:klej džensn:]. Naprosto opravdu totálně maximálně otřesně napsaná postava. Celých 11 dílů se chová jako idiot, jako herec předvádí JEDEN JEDINÝ VÝRAZ OBLIČEJE a finální dva díly, kdy začne jevit nějaké emoce, které se i dají uvěřit, sice potěší, ale na nějaké mega zlepšení to fakt není. Co mě bavilo nejvíc - změna Hanniných rodičů, resp. matky. Takové to, že se pestane líčit a upravovat si vlasy přidává k jejich uvěřitelnosti. Přál jsem si, aby dostali větší prostor. No, a toho se mi možná dostane ve druhé sérii. Když jsem byl někde u osmého dílu a dozvěděl se o jejím ohlášení, přišlo mi to jako zbytečnost, akorát těžení peněz z extrémně populárního seriálu. A kupodivu jsem pro její vznik. Nakonec mě totiž opravdu zajímá, jak to s postavami dopadne. Kéž by do toho tvůrci šli s tím, že opravdu chtějí něco vyřešit, a nevyužijí jen snadného zdroje zisků. Tak za rok!(18.5.2017)

 • První kazeta, první strana (S01E01) (epizoda) (2017)
  **

  Pitomoučké dialogy, k tomu obyčejné písničky. Ale joo, hlavní myšlenka se mi zalíbila. Tak uvidíme.(12.4.2017)

 • První kazeta, druhá strana (S01E02) (epizoda) (2017)
  *

  Jestli bude mít Clay všech třináct dílů tenhle jeden pitomej výraz, nedokoukám to. Obdivuji ale, jak skvěle dokázala Hannah předpovědět všechno, co Clay udělá a její plky vždycky sedí na každou situaci. Jedna hvězda asi... za roztleskávačky. Nevím.(16.4.2017)

 • Čtvrtá kazeta, první strana (S01E07) (epizoda) (2017)
  *

  Fakt jsem jedinej, komu ty jakože halucinace přišly úplně trapný?(2.5.2017)

 • Pátá kazeta, druhá strana (S01E10) (epizoda) (2017)
  **

  džízs touny, džísz klej!(15.5.2017)

 • Dvě líbající se holky (S02E02) (epizoda) (2018)
  *

  Zpátky v zajetých kolejích (demence). "Hm, já ironii nechápu" "To vlastně asi nikdo." Intelektuální hlody o ničem, nově navíc trvající celou hodinu. Kam tohle směřuje?(16.6.2018)

 • Druhý polaroid (S02E04) (epizoda) (2018)
  ****

  Owowowowow, ono to nebylo špatné... Jen ty Clayovo halucinace jsou úplně pitomý.(11.8.2018)

 • Bryce a Chloe (S02E11) (epizoda) (2018)
  ***

  Přece nikdo nemohl uvěřit tomu, že by konec dopadnul tak, jak se jakože tvářil, ne? ://(4.1.2019)

 • Lež je neodmyslitelnou součástí života (S03E02) (epizoda) (2019)
  **

  /// "Proto jsem viděla bolest Bryce tak jasně!" *tříská v pokoji vázami* Vskutku, toho by si nikdo jiný nevšiml.(4.9.2019)

 • Dobrého člověka od špatného nerozeznáš (S03E03) (epizoda) (2019)
  *

  Clayovo nechápající držky už zase nedávám, z Ani sexuální poradkyně, z Jessicy jednoduše kráva.(11.9.2019)