Proč? 13x proto (TV seriál)

13 Reasons Why

Drama / Mysteriózní

USA, 2017–2020, 50 h 3 min (Minutáž: 49–72 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Eskmo

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves, Steven Silver, Michele Selene Ang, Kate Walsh, Brian d'Arcy James, Derek Luke, Gary Perez, Steven Wiig, Vanessa Ross, Brandon Larracuente, Lisa Anne Morrison, Michael Sadler, Nina Cheek, Marissa Freeman, Jesus N. Jimenez, Megan Stack, Josh Hamilton, Ajiona Alexus, Bryan Box, Shadia Iman, Tommy Dorfman, Bryan Irwin Thompson, Steven Weber, Sosie Bacon, Robert Gant, Giorgia Whigham, Timothy Granaderos, Mark Pellegrino, Mario Perez, Gabrielle Haugh, Cindy Cheung, Karen Kahn, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Andrea Roth, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Sally Pressman, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara, Alex MacNicoll, Bryce Cass, Nican Robinson, Derek Crowe, Nick Ryan Jurewicz, David Douglas, Grace Saif, Chelsea Alden, RJ Brown, Austin Aaron, Jake Hanson, Alisha Mullally, Zach Tinker

Komentáře uživatele ahateye k tomuto TV seriálu

Scéna na chodbě školy je pro mě snad asi dosavadní top moment seriálu =D a asi nejlepší díl(31.8.2019)

• Jo, jsem ta nová holka (S03E01) (epizoda) (2019)

"Na rok 2019 máme hrozně malou diverzitu postav!! Musíme s tím něco udělat.. třeba.. Někoho.. z.. Afriky! Ne ne, to nebude stačit.. Někoho z Afriky, co bude mluvit britským přízvukem! hm.. chtělo by to ještě něco.. bude to holka. Ale musíme přitlačit, to nestačí.. a občas bude něco .. ehm.. mluvit tím jejich jazykem, co já vím, prostě nějak africky! Hm, ha, to je určitě dobrý vtip, to musíme implementovat do scénáře! Budeme tím vzdělávat lidi, že Afrika není stát, ale kontinent! Brilantní, týme. Taková postava do seriálu určitě zapadne. Nebo to prostě uděláme tak, že už zapadla, určitě to nebude jako pěst na oko, nějaké sedmé kolo u vozu. Hlavně, ať to nevypadá, jako kdyby se nějaký sebevědomý fanoušek prostě greenscreennul do 13RW, jasné? A navíc naši diváci už jsou starší, musíme přinést pořádně dospělé téma.. co třeba... (spoiler, i když je to na plakátu?) vražda!!1!!!1!1! (/spoiler?) To ta velká děcka určitě ocení. A budou na to moct koukat se svými rodiči. Ty milují detektivky, ne? Zábavná show pro celou rodinu! Slyšíte už ty peníze přitékat?"(6.9.2019)

• Lež je neodmyslitelnou součástí života (S03E02) (epizoda) (2019)

Další dobrodružství mladých detektivů a sedmého kola u vozu (Ani)(6.9.2019)

• Clay Jensen má spoustu problémů (S03E07) (epizoda) (2019)

Proč já na to ještě vůbec koukám... nebo spíš: Kdo na tohle vůbec kouká (jako fanoušek)?? Jako pár postav je docela zajímavých, ale když se do každé epizody nacpou povinně všechny... Dramatické scény s deštěm, tři časové roviny rozlišené úrovní barevné sytosti, ve scénáři nutně zmínit skoro každý trending topic, udělat co nejvíce relatable postav a situací.. Ech.. Optimista by mohl říct, že skvěle vybraný soundtrack - ale at this point bych začal uvažovat, jestli se tím ty tracky nekazí(20.9.2019)