Nobody

• Nový Zéland

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2018, 104 min

• sator

Tři mladé ženy byly odsouzeny k smrti v neslavném případě Mansonovy vraždy, ale když byl trest smrti zrušen, jejich trest se stal doživotím. Jeden mladý postgraduální student byl poslán, aby je učil - a skrze ni jsme svědky jejich proměny, když čelí realitě svých strašných zločinů.(Jen sem si to přeložil, abych věděl že se na to nechci dívat .-)(15.8.2019)

Feministický pohľad na Charlieho "family" a jeho ženské osadenstvo, o ktoré by ste si neopreli ani kolobežku, nieto ešte bicykel - nie, že by vám ich ujebali, ale aby vám proste od špaty nezhrdzavely. Pri sledovaní filmu máte nutkanie vkročiť na farmu a každého udrbať s kladivom po hlave, aby sa zobudil. Pobavil - až komicky - hlavne "konkurz" a príprava pred Terry Melcherom s "naked boobs" křovím v pozadí, ktorý bol vlastne spúšťačom celého toho všetkého. Kto čaká na toľko preslávené mordy - príde skrátka - je to len pár sekundová montáž-bokovka, stredobodom filmu je život na ranči (kvitujem, že neuvidíte žiadne psychadelicko-rádoby-avantgardné LSD scény). Neviem, či to bol úchylný zámer režisérky, alebo len môj osobný dojem - film sa vám skúša (v závere) vsugerovať hru na strunu súcitu s tromi opicami, ktoré právom zhnili a ešte stále hnijú v base. Naopak, herecké výkony sú tip-top, Matt Smith v roli Mansona hrá na Oscara, oproti tohtoročnému The Haunting of Sharon Tate sa jedná o masterpiece.(13.8.2019)