Sexy Durga

(festivalový název)
  • Indie Sexy Durga (více)

Nezávislá, temná noční road movie indického režiséra Sanala Kumara Sasidharana si získala pozornost festivalových diváků jako jeden z nejzajímavějších nebollywoodských indických počinů roku 2017. Na pozadí nečekaných nočních setkání ústředních hrdinů Durgy a Kabeera autor zobrazuje patriarchální společnost indického státu Kérala. (Febiofest)

Anderton

Film začína dlhou sekvenciou tradičných indických folklórnych slávností, pričom ak by som ich chcel trochu popísať, tak je to predsa len iná káva, ako slovenské preskakovanie vatry s valaškami a nekompromisnosťou prevedenia majú bližšie k filipínskym ukrižovaniam. Následne sa ale zo Sexy Durgy stáva pomerne temná a nie príliš komfortná road movie jedného mladého páru. Tten sa snaží dostať stopom na vlakovú stanicu, pričom naráža na indivíduá, ktoré by ste nechceli stretnúť ani cez deň a už vôbec nie v noci niekde v Indii. Inak som z filmu skôr mierne rozladený a trochu stratený v preklade. ()

Biopler

Film je skôr o pocitoch aké vo vás vyvolá, a tie nie sú zrovna skvelé. O dej tu v podstate ani nejde. Tvorcovia si však potrpeli na natáčaní v noci, v minimálne osvetlenom aute a s bandou podivínov, ktorá akosi veľmi dobre dokáže udržať mladý pár pri sebe. Intro i epilóg z nejakých slávností, kde sú chlapi dôkladne prepichnutí tak, aby ich mohli na palici niesť je nechutné divadlo, skrátka nechápem a nechytám sa na tento typ kultúry. Nejaká zvesť za tým mala byť, len aká? ()