Člověka už po tolika noirech jen tak nějaká zápletka nedostane, Hollow Triumph (v Británii uváděný pod názvem The Scar, který něco napoví) si však s osudem hlavního hrdiny pohrává pěkně vychytrale. Joan Bennett je tu spíš na ozdobu, ale i přesto doporučuju.(16.10.2009)

Steve Sekely bol Maďarský režisér ktorý ma svojim životom celkom zaujal. Keďže od začiatku svojej kariéry migroval z krajiny do krajiny a nakrúcal pritom filmy, či už v Nemecku, Maďarsku alebo v USA. Videl som od neho zatiaľ iba kultovú Maďarskú komédiu Hyppolit a Lakáj, (ktorú považujem za jednu z najlepších vôbec) takže som bol zvedavý na jeho ďalšie diela. V Amerike tento tvorca zakúsol aj do Noiru. The Scar je tomu krásny príklad. Obsahuje totiž všetky prvky ktoré má tento žáner obsahovať. Hoci ho považujem za taký lepší priemer ( v podstate sa tu nenachádza nič, čo by som u podobných filmov nevidel) je sa na čo pozerať. Krásne ženy, tvrdý chlapi, mafia, pretsrelky, scenár plný zvratov a prekvapení, atď atď.. Fanúšik žánru sa nesklame.(16.1.2019)

Moc zajímavý noir. Docela originální děj, skvělá atmosféra a musím říct, že mě to drželo od začátku až do konce v napětí, co se stane dál a jak to celé dopadne.(4.4.2012)

Po dlhom čase konečne dobré (noirové!) finále! Ironické a osudové. A navzdory tradičnej téme dvojníctva a zámeny identity, je zápletka príjemne neošúchaná a inteligentná. Prirátajte si kameru Johna Altona, mraky cigaretového dymu a máte výborný noir!(2.3.2019)

• - Thomas Browne Henry v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Jack Webb v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)