Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

oldy

Pokračovaní už není moc hororem jak první dil,ale takové akční zabíjení. Jsou tam zajimave napady,občas i překvapí a někdy zase ne. Bohužel oproti jedničce je to slabši odvar. 6/10 ()

maramashi

Komentár obsahuje spoilery! Jedného dňa sa hrali dvaja feťáci na Breaking Bad, buchla im varňa a zhorel im ich crackhouse, dieťa feťákov zachráni náš starý ostrovidec ktorý si dieťa pomenuje po bájnom drakovi ktorý vstal z popola. Potom máme časový skok i niekoľko rokov a príbeh sa nám začína viac rozbiehať. Počas celého filmu máme House Invasions ako v prvom diely, taktiež lámanie kostí dlabanie očí a podobné gore vychytávky ktoré sú určite plus pretože v tomto filme si nikto pred ústa servítku nebral. Fetky unesú dieťa a náš daredevíl si ide po ňu, medzitým sa dráčik dozvie že jej maminka ju chce použiť na náhradné diely aby mohla ďalej variť pervitín pre svojich kumpánov, v tom príde slávny dedek použije superschopnosti, vyzabíja všetkých v rámci hlavnej varičky ejkejej mamičky Phoenix, no perníkový táta nemal také šťastie a priešiel o obidve oči a o malý moment po tom ako prepichne deda tak ho prepichne jeho dcérenka Fínix a odíde do azilu. Medzitým jeden pes umre a druhý snitchne svojho majiteľa. Ani chvíľu som sa nenudil aj cez mnohé klišé a čakal som že to bude horšie ako to naozaj bolo. 75% ()

Najt

Jednička byla dobrá, ale dvojka je lepší. Příběh byl tentokrát daleko lepší. Líbila se mě i akce. U jedničky to bylo více temné atmosféry, tady zase rychlejší teplo a akce. Děda byl v jedničce záporák, tady hlavní hrdina. Zabíjení bylo taky pěkně vyobrazené, vypíchnutá očka, nebo rozpůlená hlava potěší i milovníky Gore žánru. Já byl spokojen. Poslední věc je skvělý Stephen Lang ze kterého šla kuráž a strach a je jedno kolik mu je. ()

Mamlas

Malá holka a slepý stařec to nandávají skupině válečných veteránů v brutálně nudném HI. Film je neobyčejně blbý a táhne se navíc jako snopel. Všechno je potmě, není skoro nic vidět, nic rozumného se neděje, jen samé dlouhé, zbytečné záběry. A když už se chvilku něco děje, je to tak přitažené za uši, že to nejde koukat. Zhruba přes polovinu jsem toho popřeskakoval, bo fatální nuda, zbytek je taková nesmyslná tmavá šlichta. (22%) ()

LdaVinci

Ale náhodou to bylo moc fajn. Je tam strašně moc věcí jako hrozně na náhodu a štěstí, aby to mohlo být takhle, ale zase hodně filmů je prostě o štěstí... Jinak Madelyn Grace je neskutečná sympoška a rád ji uvidím i v jiných projektech. Ještě musím vyzdvihnout scénku na jeden záběr, to bylo fakt radost sledovat. Jinak prostě průměr, co se týče nějakýho příběhu atd... ()

johnsnow

Mne sa to páčilo. Oproti jednotke to síce ubralo na horore (aj keď pár scén môže vyľakať) a pridalo na akcii čo kvitujem. Akcia je fajn i keď jej nie je veľa, gore je tiež silné až nechutné, príbeh je fajn a má aj dva zaujímavé zvraty aj keď k obom sú vodítka aby ste ich odtušili. 4* ako u jedničky. ()

Daertelon

S jedničkou nesrovnatelné. Zatímco první díl vypráví poměrně jednoduchý, nechci říct až obyčejný, příběh, tady se dostává do nové dimenze. Zvládli to skvěle, příběh uchopili a nepustili, ztvárnění na výbornou. Napětí se dá krájet, oči jsem neodtrhnul, zajímalo mě, co bude dál, se zatajeným dechem. Nápady bezvadný, akorát mi trošku přišlo, že se slepý nechová jako slepý, obzvláště v malých nuancích (sleduje hořící dům, dívá se lidem do očí apod.). Ale fakt bezva, super drasťák na večer. ()

adamix

Opäť jeden z ďalších tohtoročných podhodnotených kúskov. ani ja som nepochopil tú spojitosť s prvým dielom, ale treba to rátať ako samostatný ,,home invasion / revenge thriller" so Stevenom Langom hrajúceho slepého Ramba. A keď sa na to takto naladíte, užijete si to. Pretože brutalita je fakt drsná a scenár pracuje s tým málom postáv nekompromisne. Nie je to na zahodenie a rozhodne si to nezaslúži také negatívne reakcie. U mňa 4* a 75%. ()

Pitryx

Ta hluchota v polovině filmu a ten nápad s tou transplantací srdce to dokonale zabil. Až do tohoto okamžiku to u mne mělo plný počet procent a tady to  kleslo někam k nule. Velká škoda, že to tak podělali. Mělo to zůstat celé v rovině toho home invasion a bylo by to za sto procent. 30 %. ()

hrumsrt

Proč to takhle sequelovat! Jednička je výborná, něco nového se skvělým obsazením a fakt řadou děsivějších momentů. Základním prvkem tehdy bylo, že tam nebyl daný kladný a záporný hrdina, jen antihrdinové. Tentokrát se na tenhle vybudovaný charakter vykašlali... Špatně nasvícené, minimum děsivých momentů, nulová atmosféra. 20% ()

xxmurphyxx

Dôchodci. Pre niekoho chránená skupinka pomalších jedincov zvádzajúca každý deň nerovný boj so zadržiavaním moču vyžadujúca našu lásku, opateru a pomoc. Pre tých ktorí chodia do Kauflandu v ranných hodinách banda skurvených sráčov zákerne fingujúca zhoršene pohybové schopnosti len aby behom sekundy na vaše prekvapenie mohla skočiť rýchlosťou psa bežiaceho cez cigánsku osadu po banánoch v akcii. A tento sráč túto hru na city okolia povýšil na novú úroveň keď predstiera slepého pablba, pritom sa v priestore orientuje rýchlosťou a silou guľového blesku len preto aby mohol behom hodiny a pol rozmašírovať na sračky všetkých mamrdov, čo sa mu snažia ukradnúť čo je jeho. Aj keď o tom čo je jeho by sa nakoniec dalo polemizovať. Jednička šla o dosť viac smerom k hororu kdežto nový prírastok ide ďaleko viac k čistej nekompromisnej akcii ktorá má gule a Stephen Lang sa s tým ozaj neserie a ide ako píla. Bola potreba natočiť sequel? Ani nie. Napriek tomu som ale rád, že k tomu došlo. ()

DonBraso odpad!

Tak fajn.Jednoznačně nejhorší horor za tento rok.Jestli se to hororem dá nazvat samozřejmě.Už jednička byla logická bomba a dvojka překročila všchny meze.Škatulata hejbejte se a z dřívějšího scénáristi je teďka režísér.Je vidět,že se držel i braku v napsání a ještě je to tak příšerně natočený,jak do ústavu nemocných,který neslyší ani nevidí.Jediný co na tomhle filmu je fakt dobrý je zvuk.S dědkem tentokrát začínáme u něj doma.Už tady jak se dostat do domů a udělat akci je lousknutím jednoho prstu a jede akce.Dědek opět ví o všem.Co vlastně má být devízou filmu je jeho absolutní zkáza.Dědek ani za světelný rok nemůže vědět,že zrovna tady někdo je,natož skákat a vůbec je to takový Rambo co nevidí.Tenhle skill tvůcům se absolutně nevydařil.Kec,že je to Navy Seals je asi tak dobrý jakoby byl Troška v Terminátorovi. Ještě si říkáš ok,tak je toho domov to dejme tomu dáš,ale pak frajer se vydá do absolutně jiného prostředí a normálně jsem nevěřil svým očím.Jako tohle nemyslí někdo vážně.Jak se tohle někomu může líbit vůbec je ještě zajímavější.Takže frajer ví,kde je vypuštěný bazén,ví jak se chovat v absolutně v neznámém prostředí,ba co víc on ho zná lépe než partička domácích.Z toho jsem chtěl zvracet a do toho závěrečný kombo .Jak tohle někdo může někdo hodnotit na plnej počet,to bych rád věděl.Nejspíš asi na to koukal taky slepý:) Nejlepší je scéna kdy v domě hoří,dědek je pod rozpadajícím sklem,který tíhou samozřejmě propadne a ve střihu se dostane místo do hořícího pekla co je pod ním úplně někam jinam a to  kamera nás ještě ubezpečeuje,že je fakt pod ním,tak ve střihu se propadne někam do trávy o pěkný kus vedle.WTF. Nemá cenu se rozhořčovat,je to fakt brak.Tohle jsem neměl sílu snad ani dodívat  a každou minutu jsem se modlil,ať už je konec,protože tenhle trojlístek rodinného krbu je solidní bizár.10% ()

J.Mayen

O dvojce se dalo čekat že vznikne,ale to že jednička přišla s novým nápadem, taky ten titul lepšího filmů už nikdo nevezme pravděpodobně. Dvojka se mi líbila velmi též a mám takovej dojem že ten příběh jsem už kde jsi jinde viděl určitě si nevzpomenu na název filmu nebo seriálu nebo co to mohlo být ale unesený dítě vyrůstající v jiné rodině tak takové téma už to rozhodně bylo minimálně jednou. Filmu nechybí brutalita, krev, pěkné gore efektyA dle mého si iscénář zaslouží velkou pochvalu, takhle nějak by to mělo vypadat, aby film alespoň trochu působil logicky. ()

blondboss

Zatiaľ čo jednotka bola pre mňa thrillerom roka, toto pokračovanie síce poteší podobne ponurou a skľučujúcou atmosférou, avšak veľmi to znehodnotí samotná dejová linka a strašné tupé konanie niektorých postáv. Škoda toho, lebo Stephen Lang je v úlohe beštiálneho slepca skvelý, no nedokáže to utiahnuť ako kladná postava. Takže za mňa síce stále nadpriemer, ale čakal som určite viac. 60 % ()

srolyma

Pokračování pohádky o zázračném slepci, který neomylně střílí, trefuje kladivem běžící cíl a s bravurou se pohybuje nejen po svém domě, ale i po jiných domech a v podstatě všude tam, kde by i člověk se zrakem ostříže lehce zabloudil. Takže ta slepota je zcela zbytečný prvek v jinak průměrném revenge story o čiperném staříkovi a jeho nezletilé schovance. ()

AndrewNewman

Zbytočne to tu hodnotíte príliš nízko. Jasné, že je to tradičný slasher, v štýle temného akčňáku na spôsob Johna Wicka, ktoré sú dnes ohromne populárne. Ale len preto, že to nemá nejaké väčšie ambície si to nezaslúži dobré hodnotenie, ak je to svižné, brutálne a celkovo veľmi záživné? ()