Reklama

Reklama

Strejda

(studentský film)
  • angličtina Uncle
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1959, 6 min

Je večer. Otevřeným oknem vnikne do bytu zloděj. V postýlce se probudí malý chlapec. Muže, kterého nazývá strejdou, požádá o spravení plyšového medvěda a poté dřevěného autíčka. Zloději nezbývá než vyhovět, protože dítě by ho jinak pláčem prozradilo... Pro Studio FAMU tento snímek natočil Jaromil Jireš s pedagogickým vedením Miroslava Hubáčka (režie), Jana Stallicha (kamera), Buhumila Šmídy (produkce) a Jana Kučery (střih). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

swamp 

všechny recenze uživatele

Vlastně docela úsměvný studentský film Jaromila Jireše s Vlastimilem Brodským v hlavní roli, aneb když zloděj doplatí na dětskou nevinnost. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Vlastimil Brodský v roli zloděje,který nedokáže zklamat a zranit dětskou nevinnost a upřímnost. Bylo to zábavné vidět, jak ho ten chlapeček komandoval. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Nápadu, který mohl skončit jako standardní bakalářská povídka, dodal Jireš půvab mj. schopností ukočírovat dětského herce, vyhrát si s šerosvitem a říkat věci beze slov (mince v dlani a Brodského pohled). Jeden z kousků, které by se měly pouštět famákům před natáčením ateliérovky, aby věděli, co se z toho taky dá vyrazit. ()

Reklama

Reklama