Quality Time (festivalový název)

• Nizozemsko

Quality Time

Quality Time

(festivalový název)

Komedie / Drama

Nizozemsko / Norsko, 2017, 85 min

Daan Bakker

Pane bože, díky za tu poslední scénu. Já si vždycky myslel, že tahle situace štve jenom mne.(3.7.2017)

Originalni, vtipne, experimentalni. Uprimne nechapu nizke hodnoceni. Jakmile holt neni film podle sablony, tak to prumerny honza nedává(5.7.2017)

Ono je to vlastně spíš 5 kraťasů, než celovečerák. Hned u prvního jsem se vyděsil z tý formy, ale zpětně se z toho dobře hláškuje (mlíko mlíko mlíko!). Pobavily mě i ostatní, vášnivý (a retardovaný) fotograf, pohádkový cestování časem, ten zlatej retrívr a zalíbení se rodině in law. Všechny mají perfektní tah na branku, jasný sdělení a je to bžunda. Scéna hry na kytaru je bezkonkurenčně nejlepší produkt letošních Varů! #kviff (80%)(6.7.2017)

Wow, neskutečně ujeté, ale stejně tak originální a melancholicky vtipné.(5.7.2017)

Opravdu velice bizarní záležitost. Quality Time je sice prezentován jako jedno dílo, ale vlastně se skládá z pěti samostatných příběhů. Jednotlivé části si nejsou podobné téměř ničím, respektive každý příběh je vyšinutý úplně jiným způsobem. Skvělé zpestření filmového festivalu.(9.7.2017)

Originální, zábavné a inspirující. První příběh má jednoduchou myšlenku, ale zpracování tomu dává další rozměr - Koen, Koen, Koen! Ham and Milk! Who is uncle Ben? Druhý příběh - geniální podání inspirované mapami z počítačových her. Třetí příběh je krásně pohádkový. Čtvrtý je ujeté intermezzo před konečně tradiční povídkou v pátém příběhu. Každý příběh má svůj styl a díky tomu nevadí náročnější podání. Skvěle jsem se bavil.(5.7.2017)

Opravdu kvalitní čas strávený s mými oblíbenými severskými tvůrci. Zpracování první povídky bezkonkurenční, sice jsem na začátku myslel, že si ze mě někdo dělá srandu, ale nakonec se z toho vyklubala nejhláškovatější povídka všech dob :-) Koen! There's ham! Další povídka s retardovaným fotografem mě občas svými vizuály připomínala počítačové hry (pohled zeshora, textové dialogy, pohled na rovnou silnici s jedoucím autem), třetí povídka byla malým výletem do dětsví, čtvrtá zase výsměchem fenoménu UFO. No a v páté povídce se Jeffovi nějak nedaří okouzlit rodinu své přítelkyně - a že se snaží vařením, stavěním debilní plošiny nad potokem, no ale pěkně si je vychutná poslední scénou :-D(11.7.2017)