Morirai a mezzanotte

• angličtina You'll Die at Midnight (více)

Policista Nicolo po brutální hádce se svou nevěrnou manželkou odchází z domu. Chvíli poté zjistí, že jeho manželka byla ubodána sekáčkem na led. Stává se automaticky hlavním podezřelým. Proto se tajně spojí s policejní psycholožkou Annou, aby mu pomohla z této situace. Anně tato vražda připomene řádění sériového vraha, který má údajně být už osm let po smrti. (Chatterer)

EvilPhoEniX

Helljhave zřejmě viděl jiný film, protože takhle stupidní a nudné giallo bez gore a s malým bodycountem jsem opravdu nečekal. Hvězdička navíc za to,že jsem neuhádl zápornou postavu, ale jinak ztráta času ! 35% ()

Bloody13

Bava si zlehka pohrál se dvěma subžánry a výsledek stojí za to, alespoň pro hororového fandu. Vraždí se tu totiž překvapivě hodně, má pár silných momentů, ale co se týče identity tajemného vraha, nestojí za moc. Bude to totiž na 95% ta postava, kterou si na začátku filmu tipnete, tudíž o moment překvapení budete nejspíš ochuzeni. Ale i přes tu absenci nápaditých a opravdu krvavých vražd jsem dost spokojen. 7 bodů, jako když švihne... ()

Radko

Vyvražďovačka, začínajúca sprchovým mordom manželky kriminalistu v štýle Hitchcockovho Psycha. Tajomné dusno pred vraždami žien v ohrození, hmlový opar v závere spolu s ťažko odhadnuteľným páchateľom vytvorili pôsobivú taliansku kriminálku s atmosférou a pár logickými kiksami. Odhalenie je prekvapivé. Vzhľadom na charakater a spôsob dolaďovania tiel zamordovaných slečien zároveň aj pomerne ťažko uveriteľné. ()

helljahve

Giallo či slasher, to je v podstate jedno. Dôležité je, že na film sa dobre pozeralo, a čo je hlavné vraždy boli nápadité, čiže mali šmrnc. ()

darkrobyk

Žluťoučké krimi plné krásných mrtvol! Vrah se nespokojí s jedinou obětí, kvůli které padá vina na někoho jiného. Sprchová scéna je samozřejmě poctou té z Psycha, tahle je pěkně krvavá. Sekáček na led, pistole, břitva, velký nůž, pohrabáč a černé kalhotky. V tomhle filmu se zkrátka vraždí ledasčím. Nahoty je sice poskrovnu, ale zůstává celkový hezký vizuál s vytříbenou estetikou, jak to jen Italové umí, pohledné dívky, spousty krve (i když třeba práce s mixerem je mimo kameru) a skvělá Simonettiho hudba. Ta dokáže navodit patřičné napětí, když dívky prchají před vrahem... Občas padne i nějaký vtípek. ,,Ty vypadáš, jako by ses vyspala s celým fotbalovým mužstvem!",,Kéžby....měla jsem noční můry..." ()

pornogrind

Tady většina uživatelů sice rozhazuje hvězdami ale mě to teda vůbec nechytlo. Tohle, že mělo být napínavý? No proti gustu žádnej dišputát. Mario Bava je pro mě jedním z nejoblíbenějších režisérů i kameramanů a právem mu tady patří místo v mé TOP 10. Ale jeho synáček Lamberto se prostě nepotatil. Nejlepším filmem Lamberta pro mě navždy zůstane Demons(1985)(u kterýho jsem zjistil, že ho tady nemám ohodnocenej takže si budu muset dát repete a napravit to). Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. V tomhle případě se ale zakutálelo o pěknej kus dál. Teď už k filmu. Morirai a mezzanotte je něco mezi giallem a slasherem. Ale za mě ukrutně nudným. O pointě ani nemluvě. Neustále jsem sledoval časomíru(a ta se posouvala snad hlemýždím tempem). Vleklo se to jak tejden před vejplatou kdy ve šrajtofli nemáte ani pěťák a v lednici nic co do huby(jak se říká). Za těch pár ubohých vražd hodně slabý 2hvězdy. ()

giallo

No musím říct, že se Lamberto po tátovi pochlapil a velice důstojně převzal giallo štafetu. Bava mladší navíc obohacuje snímek o žánr slasheru, a tak maniak řádí, jak na běžícím pásu. Krví se nešetří, přijdou na řadu i pěkný úchylárny (robot rulezz) a k tomu ještě "Argentovská" scéna z opery. Po delší době, jsem byl také s pointou úplně vedle, takže velice příjemně strávený giallo večer. 3,5* ()

eraserhead666

Prostě krása. Scénářem, kamerou, herectvím, hudbou, napětím, atmosférou, holkama, knírkama. Holt Itálie. Být tohle před lety úplně první giallo, co jsem viděl (dobře, uznávám, že to není zase tak čisté), netrvalo by mi tak dlouho přijít mu na chuť. Jen ta krev měla divnou barvu. ()

ancientone

poctivý, ale rovnakou mierou aj generický "zárez" do archívov talianskeho horroru. viac slasher, než giallo. ale komu by to vadilo... ()

Astaroth12

Tak konečne ma L.Bava presvedčil, že do vienka dostal režisérsky talent po svojom výnimočnom otcovi. Lebo už niečo od neho mám pozreté, ale to mi moc nevoňalo, ale už srať na to.Teraz som dopozeral toto a bavilo ma to, ešte viac takýchto parádičiek chrum,chrum. Je tu detektívny príbeh, mysteriózno okolo vraha, ale Lamberto sa nebál isť aj ďalej za hranice gialla, kde už začína slasher, a tak vraždy boli krvavé a niektoré aj efektné, ale hlavne bodycount bol dosť veľký na to aby som bol nadmieru spokojný. A film aj z atmosférou narábal veľmi obozretne. To boli plusy, ale má aj nedostatky a hlavnú vidím, že niektoré scény boli úsmevné a nedomyslenosť niektorých scén mi tiež nebola dvakrát po chuti. A kto je vrahom v týchto vodách sa už nejaký mesiac plavím a tak mi bol jasný od jednej scény. Práve v predvídateľnosti pointy Lamberto stratil 1*, ale aj tak hodnotím celok, a ten bol mimoriadne slušný. ()

K.I.N.G.

Netušil jsem, kdo bude vrah a ani jsem si nikoho netypoval. Mnohem víc mi totiž přicházelo na mysl, jak v giallu, kde má být všechno promyšleno do nejmenších detailů, může být tolik logických děr a filmových chyb. Za všechny aspoň finální scéna v hotelu, kdy byly občas rolety stažené a hrálo se na tmu, pak byly vytažené nahoru a stejně byla tma a pak už bylo úplně jedno, jestli je světlo nebo ne. Rolety zmizely samy od sebe a v celém hotelu bylo jak mávnutím kouzelného proutku naprosté světlo. Nebo když vrah připevnil Carol k hodinkám, které si zapomněla v muzeu vražednou zbraň a ještě k tomu skoro slavnostně zabalenou. To jako ten vrah fakt mohl počítat s tím, že si tam ty hodinky zapomene, vzápětí zjistí, že je nemá a vrátí se pro ně? To už je trochu moc, ne? Jinak samozřejmě fajn. Giallo nikdy nezklame a můj celkový dojem byl opět výrazně kladný. ()

pepua

Ne, že by bylo příliš snadné odhalit kdo je vrah, nicméně mně můj velmi brzký typ vyšel a protože jsem o tom byl celou dobu opravdu přesvědčený, tak nějak nemohu říct, že by šlo o skvělé giallo. Jinak je to zábavný film, kterému krom onoho brzkého odhalení nemám příliš co vytknout. Snad jen scéna, ve které protřelý vrah s kudlou couvá před slečinkou se zapnutým mixérem v ruce je trochu mimo, ale alespoň pak vrah mixér použil a bylo to řádně nechutné… ;-) ()

JohnMiller

Je to prvý film čo som videl od syna kultového režiséra Maria Bavu ktorý sa volá Lamberto Bava. Zo začiatku ma to extrémne nebavilo hudba kamera herci oblečenie vlastne všetko mi evokovalo pre mňa nenávistné osemdesiate roky a to giallu nesvedčí strašne. Zaujímavé je na tomto snímku to že je to viac Slaher ako giallo. Po pravde giallo je to iba v posledných minútach filmu. Ináč je to bohapustá vyvraždovačka študeniek z celkom zaujímavými vraždami so sekáčikom na ľad, s kutáčom a kuchynským nožom a lá Halloween, ale zároveň z dosť nelogickým správaním postáv. Nemastné, neslané klišé však vyvrcholí fantastickou záverečnou scénkou kvôli ktorej ako som už spomínal zvyšujem hodnotenie na štyri. ()

Martin741

Talianske gialoo pretkane kriminalkou - avznikol velmi slusny fryler. Spechvova scena maximalne pripomenula Hitchcockovo Psycho 1960, potom nastupia zalezitosti ako zeny v ohrozeni, ktore ktosi vrazdi, strasidelna atmosfera funguje, ale len tak na pol plynu. Herci su dost neznami, ale odohrali to dobre, dialogy nadpriemerne . 65 % ()

MightyHal

Velice příjemné giallo které díky své kratší stopáži nenudí. Je sice pravdou že je tu absence gore, i tak mi ale přijde že Bava se to snažil aspoň hravě kompenzovat, například že vidíte úder nožem či stříká dost krve. Takže jsem dokázal díky tomu přejít i to že žádné záběry na góre tu nebyli (ale vraždy offscreen nejsou). Také musím ocenit poměrně atmosferické pasáže, sympatické postavy a i milé průblesky humoru. Díky tomu to hodnotím i lehce nadprůměrně jelikož se jedná o takový sympatický giallo standart, který sice nepřináší nic nového či navíc, ale příjemně baví. Holt očividně Lamberto něco po svém tatínkovi zdědil. ()

majo25

Jednoduchý vyvražďovací slasher s nezaujímavými postavami a totálne nelogickým vypointovaním. Bava ako vyšitý. Napätie typicky fádne. Ani len nahotiniek sa divák nedočká. Najhoršie na tom sú nelogizmy, kde predstieraný vrah je vyšší ako po odhalení, alebo že sa nachádza na dvoch miestach súčasne. Proste fušersky nedomyslené. ()

Eraserhead

Díky pointě jednoho záběru okopírovaného z Ptáka s křišťálovým peřím, to bylo s vrahem zhruba od poloviny celkem jasné. ()