Tarantella

všechny plakáty

Nolanův krátkometrážní snímek zobrazuje utrpení mladého muže, který má noční můry o pavoucích a démonech. (ČSFD)

Arkanoid

Nolanov short o mladíkovi, čo má nočnú moru o tarantule. Amatárska kamera, rýchly strih a napínavá hudba robia hororovú atmosféru. Zo štyroch minút sa kamera až celú prvú minútu blíži ku mladíkovi, čo je pre mňa celkom mínus, keďže za krátky čas je treba diváka zaujať a bez hlavného hrdinu sa to veľmi nedá. V druhej minúte máme ultrakrátku nočnú moru a v tretej si zobudený mladík sadá za stôl s mladšou verziou neskoršieho Lynchovho Mystery Mana. Film je ozaj ako od Lyncha, ťažko sa chápe, asi je to celé nočná mora, ktorá skáče od scény ku scéne. Máme u aj priblíženie na gúľanie veľkým okom, no Un chien andalu sa nekoná. ()

burg

Nolanův kraťas o několika mafiánech, ne nepodobný Pulp Fictionu. Až na to, že Tarantino se svým filmem přišel až o půl dekády později. A už tady se dá rozpoznat jistý talent. Na kraťas jsem narazil náhodou při hledání úplně něčeho jinýho :) ()

Phosphorus

Netreba od toho čakať niečo extra, ale aj tak som rád, že sa mi podarilo vidieť jednu z prvých snímok presláveného režiséra (po tridsiatich rokoch sa opäť dá zhliadnuť). Tu vyniká hlavne budovanie napätia a hra s kamerou, inak je to celé len akási predzvesť toho, ako budú pôsobiť Nolanove filmy na diváka - tak ľahko im nepochopí. ()