poster

Polibek od Beatrice

 • Francie

  Sage femme

 • Slovensko

  Beatrice

 • Austrálie

  The Midwife

 • Velká Británie

  The Midwife

Drama

Francie, 2017, 117 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Malarkey
  ****

  Za mě dobrý. Poctivý francouzský osudový příběh dvou žen, které perfektně hrají Catherine Deneuve a Catherine Frot, a který mě v závěru duševně hodně uklidnil.(5.4.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Catherine Deneuve a Cathrine Frot předvádí naprosto suvernní herecký výkony, je to radost si užívat s jakou přirozeností zahrály své postavy. Příběl byl trosku delší než bylo třeba, takže se nevyhl hlucým místům, ale třeba u Claire na zahrádce bych vydržel celý film.(2.4.2018)

 • Marze
  ***

  Drama s mýdlovou zápletkou. Předvídatelnost se dá odpustit svítícím talentem veteránky Catherine Deneuve. Deneuve svou kariéru vybudovala na rolích ekcentrické kohoutice, takže svojí roli může hrát a přitom spát. Film také funguje její souhrou s Catherine Frot. The Midwife zahřeje na srdci, je inteligentní a plný života jak naznačuje francouzský název. Autor scénáře a režisér Provost ukazuje portrét utrápeného, ustaraného a šedivého života. Přinutí vás to o tom přemýšlet. Ve filmu převládá něco krásného a extrémně dívatelného. Až na ty časté porodní scény k nepřečkání.(27.5.2019)

 • hous.enka
  ****

  Koncert těchto dvou francouzských hereckých es mě nadchnul. Setkání po letech, snaha odpustit neodpustitelné a ten závěr s polibkem od Beatrice... Skvělé. Film mohl být klidně o půl hodiny kratší, ale stále je to koukatelná délka.(11.4.2018)

 • BOURQUE
  ***

  Pán Provost ide na to dobre. (Známy) Príbeh zobrazuje svižne, ani tzv. „prepojovacie“ scény nie sú iba „doplnkom“ a dáva dostatočne veľký priestor pre dvojicu hlavných postáv. Na druhej strane však jednotlivé časti príbehu nie sú dostatočne vypracované (napr. zmena plánu v živote – alias Clairin syn). Film jednoznačne nesie na ramenách (v tomto snímku veľmi presvedčivá a parádna) C. Frot a legendárna C. Deneuve. Jemná a pohodová asistencia od O. Gourmeta. Po prvom videní silné tri hviezdičky. P.S.: Dúfam, že s tým nikoho neurazím, ale obidvaja herečky vypadajú mladšie na svoj vek. Osobné hodnotenie: 78% (***) (22.11.2017)

 • John80
  ****

  Velmi pekný príbeh zo života ☺(13.4.2018)

 • rigby
  ***

  Příjemný film o nepříjemných věcech pojatý s typickým francouzským šarmem a nadhledem. Na ústřední dámské duo se parádně dívá, zkrátka herecká podívaná na jedničku. Možná by šlo vypustit některé nadbytečné scény, ale jinak to má svůj smysl a hlavně ten závěr, ten je nádherný.(19.4.2018)

 • blondboss
  ***

  Typický francúzsky melancholický príbeh, ktorý rozpráva o dvoch ženách spojených osudom a o ich špecifickom vzťahu. Sociálna dráma, ktorá síce nevyčnieva z radu, ale pozerá sa na ňu vskutku fajn, pretože je vyobrazená ľudským spôsobom. Obidve Catherine si zaslúžia poctu za skvelé herecké výkony. 60 %(15.11.2019)

 • Capri2016
  ****

  Herecký koncert 2 hviezd francúzskeho filmu Catherine Deneuve a Cathrine Frot. Režisér a scenárista Martin Provost zobrazil mnohé bežné témy života veľmi civilným a mne blízkym spôsobom, ako napríklad starnutie, chorobu, zradu aj odpustenie, lásku, nový život, nechcená modernizácia a komerčnosť okolo nás, ale hlavne užívanie si života staršej dámy Beatrice, ktorá svojou radosťou zo života nakazila aj unavenú ženu stredného veku Claire. Tiež sa mi páčili ako na každom inom francúzskom filme kulisy Parížskeho veľkomesta a predmestia a tiež francúzsky štýl života - pohárik dobrého vínka k jedlu. Kamera filmu bola čarovná, hlavne pri ukážkach záhrady, prírody a pohľadov do diaľky. Ja som si tento tak trochu smutný, ale realistický a normálny príbeh užila a dávam mu 80%.(1.2.2018)

 • kolemjdouc
  ***

  příběhu dávám zlatý střed -ani tak ani tak...právě tak na mě udělal dojem(2.4.2018)