Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MissJ
  ***

  Nenadchlo mě to, ale ani neurazilo. Martin Dejdar se na roli hodí a jeho výkon je výborný. Film jako celek je docela příjemný, ale stejně na mě působil průměrným dojmem. Líbilo se mi na něm, že je podán nesentimentálně; jenže možná právě to zapříčinilo určitou odtažitost postav, což mi přišlo docela líto, protože příběh mě tak nijak výrazně nezasáhl.(31.10.2011)

 • Jack Boban
  ****

  Většina herců přiznává, že pokud jim scénárista píše roli "na tělo", je to obrovskou výhodou. Postava Richarda Majera z pera Jiřího Hubače a v podání Martina Dejdara je toho jasným důkazem. Výborný výkon tady podává také Radek Holub v menší roli umírajícího Parduse (nominace na Českého lva byla na místě). Jako celek působí Učitel tance velmi lehce a nenuceně. Přemýšlel jsem dokonce nad plným hodnocením, je to tak na 4 a půl * :-). Každopádně velmi příjemné překvapení. "Člověk by měl žít, jako by umíral."(9.2.2011)

 • sona123
  ***

  Ve své době tak trochu unikát. Dejdar opět tančící. A zajímavý námět z prostředí léčebny. Ale jako by tvůrci usnuli na vavřínech a do filmu se nedostalo příliš emocí a citu. A tak to celé zůstalo tak trochu chladné, stejně, jako to bylo chladné právě v té léčebně. Přesto určitě významný polistopadový film.(3.2.2011)

 • gabin(a)
  ****

  Martin Dejdar je podle mě jediný z mladých herců (tady ještě mladý byl), kdo se mohl rovnat staré gardě. Komika i tragika, blbnutí, vypravěčství, všechno mu jde na jedničku. Škoda, že tak zapadl a vynořil se ne jako vynikající herec, ale jako figura Ozák. Nic proti Ozákovi, Comeback docela ujde, ale Dejdar by si určitě zasloužil pořádnou roli. Snad jednou....(6.5.2010)

 • Jeremiah
  ****

  Film, který by mohl pomoci i těm nejzoufalejším zoufalcům, a to především v tom, že pokud není úplný konec je ještě stále proč žít. Pouze když se vzdáš všech nadějí a očekávání - končíš. Velmi dobrý výkon M.Dejdara, slušný scénář, ukazující jak to asi muselo vypadat v "ozdravovnách" pro nemocné TBC. Ty 4 hvězdičky dávám i za tu trochu naděje pro ty nejsmutnější.(13.9.2010)

 • - Českého lva 1995 za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získal Martin Dejdar, za Zvuk byli oceněni Václav Hála a Ivo Špajl. (M.B)

 • - Ve filmu se v malé roli objeví i Petr Introvič, lídr hudební skupiny Bluesberry. (J.A.K.)

 • - Film byl natáčen v prostorech dnešního Kojeneckého ústavu při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Zámek, který Richard Majer (Martin Dejdar) navštíví kvůli svému kamarádovi ze sanatoria, jsou Veltrusy. (hymen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace