Nastala chyba při přehrávání videa.
 • frashmaker
  *****

  Pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Už když jsem ho viděl poprvé kdysi jako malý kluk, přišel mi něčím zvláštní a jedinečný, ač jsem bohužel viděl jen jeho část (ani začátek ani konec). Ani jsem nevěděl, jak se ten film jmenuje až asi po 10ti letech jsem jej spatřil znovu, zase náhodou a zase né celý ale hned na to jsem si ho sehnal a už v klidu vychutnal od začátku až do konce. Film se natáčel v sanatoriu v Jevíčku, kam jsem zrovna v tech dnech, kdy jsem jej viděl celý, jezdil navštěvovat babičku, a tak možná i proto se mi tento film tolik zavrtal do paměti a nejen tam.(21.2.2009)

 • Marsik
  ****

  ČT2 HD - Úplně jsme zapomněl, že má česká kinematografie takovýto povedený snímek z nemocničního prostředí. Dejdar ještě v době, kdy opravdu hrál a nepitvořil se v přiblblých TV seriálech (vyjma Zdivočelé země) a různých TV show, apod. V Učiteli tance předvedl výkon, který si diváka získá. Smutné a úsměvné zároveň. 70% (with J.)(14.12.2015)

 • Jack Boban
  ****

  Většina herců přiznává, že pokud jim scénárista píše roli "na tělo", je to obrovskou výhodou. Postava Richarda Majera z pera Jiřího Hubače a v podání Martina Dejdara je toho jasným důkazem. Výborný výkon tady podává také Radek Holub v menší roli umírajícího Parduse (nominace na Českého lva byla na místě). Jako celek působí Učitel tance velmi lehce a nenuceně. Přemýšlel jsem dokonce nad plným hodnocením, je to tak na 4 a půl * :-). Každopádně velmi příjemné překvapení. "Člověk by měl žít, jako by umíral."(9.2.2011)

 • MissJ
  ***

  Nenadchlo mě to, ale ani neurazilo. Martin Dejdar se na roli hodí a jeho výkon je výborný. Film jako celek je docela příjemný, ale stejně na mě působil průměrným dojmem. Líbilo se mi na něm, že je podán nesentimentálně; jenže možná právě to zapříčinilo určitou odtažitost postav, což mi přišlo docela líto, protože příběh mě tak nijak výrazně nezasáhl.(31.10.2011)

 • wosho
  ****

  Kvalitní psychologické drama s velice kvalitním hereckým výkonem Martina Dejdara. Na filmu je velice vidět typický režiérský rukopis pana Jireše. Učitel tance je malý, komorní film o lásce k životu, jenž v souboji se smrtí nikdy nemůže vyhrát. Ale bojovat se má až do trpkého konce a to je na hlavní postavě Mayera vidět.(25.5.2007)

 • - Českého lva 1995 za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získal Martin Dejdar, za Zvuk byli oceněni Václav Hála a Ivo Špajl. (M.B)

 • - Ve filmu se poprvé pracovně setkaly Jana Hlaváčová s dcerou Bárou Munzarovou. (M.B)

 • - Film byl natáčen v prostorech dnešního Kojeneckého ústavu při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Zámek, který Richard Majer (Martin Dejdar) navštíví kvůli svému kamarádovi ze sanatoria, jsou Veltrusy. (hymen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace