To byl Dejdar ještě luxusní chlap. A jeho pohyby jsou zaručeně na jedničku. Skvělou roli zde měla paní Wilhelmová, ta jediná dovoluje uvádět v žánru tohoto filmu slovo komedie. Pravda ještě Halbich byl vtipný. Z ostatního obsazení bych vyměnila Báru Kodetovou, ta svou postavu úplně uzemnila. Hlaváčová byla super, Bydžovská, Adamovská jakbysmet.(31.10.2013)

Martin Dejdar a jeho chroptící učitel tance na mne již kdysi udělal velký dojem a považuji ho za jeho nejlepší a nejlépe zvládnutou roli. Navíc byla naprosto uvěřitelná a pro tanec má Dejdar opravdu vlohy. Dojemný příběh o boji se zákeřnou nemocí a nezdolné vůli chytí za srdce, a i když to není tak kvalitní dílo, musím říci, že herci i režisér udělali maximum, aby ze scénáře dostali nadprůměr. Zasloužených 75%(30.10.2010)

Film, který by mohl pomoci i těm nejzoufalejším zoufalcům, a to především v tom, že pokud není úplný konec je ještě stále proč žít. Pouze když se vzdáš všech nadějí a očekávání - končíš. Velmi dobrý výkon M.Dejdara, slušný scénář, ukazující jak to asi muselo vypadat v "ozdravovnách" pro nemocné TBC. Ty 4 hvězdičky dávám i za tu trochu naděje pro ty nejsmutnější.(13.9.2010)

tento film jsem chtěl vidět. říkal jsem si, že je to potřeba. ale po shlédnutí mám jakýsi pocit, že bych se bez něj i obešel. tedy trochu zklamání z otevřeného konce, který nevím jestli byl dobrý nebo špatný. nicméně si ho umím přeložit i tak, že to byl zkrátka konec a neměl nic znamenat. zajímavé natočené, s velkou dávkou sentimentu. po shlédnutí jsem měl pachuť po filmu, který prostě nebyl nic extra. a šel jsem si pustit pro spravení chuti 1 díl svého oblíbeného seriálu :-)(9.2.2011)

Možná jeden z nejlepších hereckých výkonů Martina Dejdara. Život v plicním sanatoriu čtyřicátých let plný boogie-woogie. :) Naděje v podobě tance, jenž jako jediný dodává hlavnímu hrdinovi energii, se stává nadějí i ostatním členům ozdravovny..některým i posledním únikem z jejího obyčejného a jednotvárného režimu.(14.5.2007)

• - Ve filmu se poprvé pracovně setkaly Jana Hlaváčová s dcerou Bárou Munzarovou. (M.B)

• - Českého lva 1995 za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získal Martin Dejdar, za Zvuk byli oceněni Václav Hála a Ivo Špajl. (M.B)

• - Film byl natáčen v prostorech dnešního Kojeneckého ústavu při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Zámek, který Richard Majer (Martin Dejdar) navštíví kvůli svému kamarádovi ze sanatoria, jsou Veltrusy. (hymen)