Reklama

Reklama

Job Interviews

(divadelní záznam)
Komedie / Drama
Česko, 2016, 94 min

Obsahy(1)

Vzestup a pád úspěšné ženy. Hořká komedie P. Zelenky o zákulisí show-businessu. Záznam inscenace Jihočeského divadla. V hlavní roli V. Hlaváčková (nominace na Cenu Thálie 2014). Petr Zelenka je mimo jakoukoli pochybnost nejúspěšnějším českým divadelním autorem současnosti. Jeho hry jsou uváděny ve více než 20 zemích. Aktuálně zvolené téma je u něho vždycky nějak ozvláštněno, ale především se v nich pod komediálním povrchem mnoha situací skrývá hloubka lidských osudů. Dokáže o vážných věcech mluvit s humorem. Ale ne laskavým a útěšným. Jeho postřehy jsou břitké a nemilosrdné. Může si je dovolit, protože zároveň pod nimi cítíme autorovo jasné stanovisko. Hru Job Interviews (Pracovní pohovory) napsal přímo pro Jihočeské divadlo a hlavní roli v ní pro herečku Věru Hlaváčkovou, která po celý čas představení neodejde ze scény. Jejím prostřednictvím vypráví divákovi příběh o úspěšné ženě, která obětovala své práci všechno, až si začala myslet, že je jen logické, když ostatní budou dělat totéž pro ni. Za svůj herecký výkon byla také nominována na Cenu Thálie. O kvalitě textu a jeho širším přesahu také vypovídá jeho letošní uvedení ve Francii. V Comédii de Caen měla 25. dubna 2016 premiéru a v příští sezóně bude uváděna po celé Francii včetně Paříže. Hlavní roli v ní vytvořila slavná herečka Karin Viardová, mimo jiné držitelka dvou filmových Césarů. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

Radiq 

všechny recenze uživatele

Věra Hlaváčková, pro mě neznámá herečka, to zahrála vskutku skvěle. Je tam pár super a černohumornejch vtípků, zasmál jsem se několikrát. Ale taky to často jede po vážné lince a to už není takovy terno. Trošku mi to tou atmosférou, kvalitou a zpracováním připomnělo Zelenkovo FUK. Hlavní je, že mě to bavilo a že to byla víc komedie než drama.. ()

Bigrambo 

všechny recenze uživatele

Taková, chtělo by se říct „nezelenkovská“ divadelní hra, která ovšem trefně tepe nešvary a problémy dnešní uspěchané doby. ()

Reklama

Fifer 

všechny recenze uživatele

Typickej Zelenka. Vtipnej, kousavej, kritizující bezcitný kapitalismus. Ozvěny Samotářů cítíte z každého druhého dialogu. Bavilo mě to. Nicméně je fakt, že zrovna v téhle hře už se některé jeho motivy opakují. A navíc, nic proti hercům - vedli si dobře, ale frajeři z Dejvického divadla by ten text možná posunuli vejš. Ať tak či tak, Zelenka mě téměř nikdy nemůže zklamat. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Hra je chytře napsaná a sedí na naši dobu, Věra Hlaváčková je přesvědčivá. Ještě kdyby režisér usměrnil jevištní mluvu (nestačí dobře hrát, ale herci musí být vždy dobře rozumět), bylo by to dokonalé. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama