poster

Světlé noci (festivalový název)

 • Německo

  Helle nächte

 • anglický

  Bright Nights

Drama / Road movie

Německo / Norsko, 2017, 86 min

Režie:

Thomas Arslan

Scénář:

Thomas Arslan

Hudba:

Ola Fløttum

Producenti:

Maria Ekerhovd
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • pan Hnědý
  ***

  Emocionálně chladný, film se nijak nevyvíjí, ať už příběhem, tak tím nejzásadnějším a to vztahem mezi synem a otcem. Doporučuji desetinásobně silnější Návrat (2003) od Andreja Zvjaginceva, který vám nedovolí dýchat. [lfš, 2017](3.8.2017)

 • troufalka
  ****

  Potěší, ale nepřekvapí. Pěkné malebné záběry.(9.8.2017)

 • lena60
  **

  Když vám přečtení obsahu k filmu dá víc než zhlédnutí filmu samotného, je asi něco špatně..Anebo jsem na tak náročný snímek nebyla v daný moment dostatečně naladěná..(31.5.2017)

 • Pierre
  ****

  Vynikajcí psychologické drama, které věrohodně ukazuje střet otce a syna, se kterým nežije. Tvůrci se dokázali skvěle se ponořit do duše mladého teenegerra Jeho myšlení a celkovém postoji. Dialogů, sice není mnoho, ale pokud máte nějákou zkušenost, budou vám některé životní situace ledacos připomínat. Snímek má také naprosto úžasnou atmostféru, kterou vytváří v první řadě démonická hudba. Tempo je navíc velmi citlivé a pomalé. A to je rozumný krok, jinak by se to nedalo zdaleka tak prožívat. Dočkáme se i bezemluvných scén, které vám ovšem nedajíí prostor nudit se, ale naopak stále víc zažívat děj a přemýšlet o něm. Scéna s ježděním do mlhy, už je sice zbytečně zdlouhavá, ale ta ve které Michael hledá Louise je skutečně velmi emotivní a skoro až nervydrásajíci. Vše ale záleží na divákovi. Jestli příjme netypcké zpracování a nezůstane konzervativní buran. Ostatně, myslím si že váš dojem s filmu, můžete ovlivnit především vy sami.(3.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace