Světlé noci (festivalový název)

• Německo

Thomas Arslan

Thomas Arslan

Ola Fløttum

Maria Ekerhovd

Emocionálně chladný, film se nijak nevyvíjí, ať už příběhem, tak tím nejzásadnějším a to vztahem mezi synem a otcem. Doporučuji desetinásobně silnější Návrat (2003) od Andreja Zvjaginceva, který vám nedovolí dýchat. [lfš, 2017](3.8.2017)

• lena60

Když vám přečtení obsahu k filmu dá víc než zhlédnutí filmu samotného, je asi něco špatně..Anebo jsem na tak náročný snímek nebyla v daný moment dostatečně naladěná..(31.5.2017)

Potěší, ale nepřekvapí. Pěkné malebné záběry.(9.8.2017)

Původně jsem filmu chtěl dát čtyři hvězdičky, ale když jsem četl komentáře níže, tak jsem usoudil, že tři budou akorát. Film měl natolik vděčné téma, že mohl vyvolat daleko jiné emoce, než jaké vyvolal…a že to z většiny zachraňovala hlavně kamera zabírající přenádhernou krajinu? To je sakra málo. Ruský film Návrat je opravdu o úroveň jinde.(7.12.2017)

Vynikajcí psychologické drama, které věrohodně ukazuje střet otce a syna, se kterým nežije. Tvůrci se dokázali skvěle se ponořit do duše mladého teenegerra Jeho myšlení a celkovém postoji. Dialogů, sice není mnoho, ale pokud máte nějákou zkušenost, budou vám některé životní situace ledacos připomínat. Snímek má také naprosto úžasnou atmostféru, kterou vytváří v první řadě démonická hudba. Tempo je navíc velmi citlivé a pomalé. A to je rozumný krok, jinak by se to nedalo zdaleka tak prožívat. Dočkáme se i bezemluvných scén, které vám ovšem nedajíí prostor nudit se, ale naopak stále víc zažívat děj a přemýšlet o něm. Scéna s ježděním do mlhy, už je sice zbytečně zdlouhavá, ale ta ve které Michael hledá Louise je skutečně velmi emotivní a skoro až nervydrásajíci. Vše ale záleží na divákovi. Jestli příjme netypcké zpracování a nezůstane konzervativní buran. Ostatně, myslím si že váš dojem s filmu, můžete ovlivnit především vy sami.(3.8.2017)