Časosběrný dokument mapující osud významného umělce, jenž se natáčel až do jeho předčasné smrti. Režisérka filmu Monika Le Fay natáčela osm let časosběrný portrét světoznámého umělce, u nás mnohdy opomíjeného. Film vznikal od roku 2008 až do února 2016, kdy Bořek Šípek předčasně zemřel. Filmařka se štábem společně s Šípkem prožívala nepříznivou diagnózu, pokus o léčbu v zahraničí až ke smíření se s odchodem a smrt... Bořek Šípek v průběhu let střídal bydliště, show-roomy, studia i sklárny, byl neposedný, rozlítaný a neuchopitelný. Jedno sobotní odpoledne se vrátil ze Senegalu a večer už v DOXu ukazoval anglickému dramatikovi Tomu Stoppardovi baobab pro Václava Havla k narozeninám. Přátelství s prezidentem Havlem je také leitmotivem filmu. Na začátku máme možnost vidět Václava Havla v Šípkově křesle, na konci filmu sedí Šípkovi přátelé na pražské lavičce Václava Havla, která po Bořku Šípkovi zbyla. (Česká televize)

sheen

Dokument jsem měl možnost shlédnout při návštěvy výstavy Bořka Šípka v Tančícím Domě. Parádní dokument. Pan Šípek na mne působil skromným dojmem. ()