Současná Maďarská kinematografie mě nepřestává fascinovat. Umí udělat žánrovku a dát do ní kouzlo obyčejného života, tentokrát ze života v jedné maďarské vesnici kdo spolu praktikují společné soužítí bilý a cikáni a zatímco u nás je většinou z tohoto tématu sociálně křečovitej apel, tady je všechno to vážný, tak hezky a lehce zasasený do relativně nenáročné pointy, že se člověk musí usmívat a říkat, ale joo takhle nějak by to fakt v tý maďarský vesnici mohlo skutečně být. Líbila se mně i přidaná hodnota o touze splnit si své sny a lásky v případě několika hrdinů. Vážně pohodový pozdrav zasílají gadžové i cikáni z vesnice Acsa. Podepisuji zmíňku uživatele Ekser o záverečné písničce- skvělá.(21.4.2018)

Obyčajný a jednoduchý príbeh z jednej Maďarskej dediny bez väčších režisérskych vízií. Priemerné herecké výkony. P.S.: Súhlas s „Ekserom“ – záverečný song je prekrásny!! Osobné hodnotenie: 72% (***) (25.3.2018)

Jasný, Maďaři opět úřadují. V době, kdy u nás cikánský komedie natočí maximálně tak Troška se svým jasným humorem, tak v Maďarsku bez problémů natočí poměrně chytrou a nápaditou komedii, která si udržuje určitou filmařskou kvalitu. Škoda jen, že si naběhli svým rasistickým přístupem a nekorektností k věci. Mohlo to bejt trošku drsnější a jednalo by se o legendární záležitost.(24.4.2018)

Jak kdyby to režíroval pan Troška.Svižné,akční,humorné....stesky jakože jak vypadá japonský cikán,razie apod vás dostanou.Film splnil svůj účel na 100%.Pobavil.A Brazilcům budete držet palce od začátku až do konce :-)(18.6.2018)

Obyčajný príbeh z malej dediny, z pohľadu malého rómskeho chlapca ( tie jeho hlášky stoja za to!) Štvrtá hviezda je za krásnu záverečnú pesničku ( Hajnaltájt - Jordán Adél)(10.12.2017)