Reklama

Reklama

Kincsem - sázka na pomstu

  • Česko Kincsem (více)
Trailer 1
Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický
Maďarsko, 2017, 121 min (Alternativní 118 min)

Obsahy(1)

Pomsta, láska, sláva... Ernő Blaskovich, syn aristokrata a trenéra koní, ztratil všechno po maďarské revoluci v roce 1848. Jeho nesmyslnému a sebezničujícímu životu dává smysl jedinečný kůň Kincsem. Dostane šanci získat všechno zpět... Otec Ernő Blaskoviche, Sandor, aristokrat a trenér koní, byl popraven bývalým kamarádem ve zbrani, hrabětem Otto von Oettingenem (Tibor Gáspár) po neúspěšném spiknutí. Blaskovichův osiřelý syn Ernő je zbaven svého jmění a je vyhoštěn z rodinného paláce. Majetek připadl von Oettingenovi jako oficiální odměna za služby císaři. Po více než dvaceti letech je Ernő (Ervin Nagy) playboy obletovaný ženami, navštěvuje nejlepší budapešťské nevěstince a operní domy, baví se častými souboji, a přesto zůstává zlomen. Živí se tím, že kupuje a sází na dostihové koně, ale obvykle ztrácí víc, než vyhraje. Ernőův zájem vzbudí setkání s temperamentní dcerou von Oettingena Klarou (Andrea Petrik), ona ho však opakovaně odmítá pro jeho skandální pověst. Daruje mu ale úžasnou a nezkrotnou klisnu jménem Kincsem. Ernő se věnuje jejímu výcviku a chce z ní udělat světového šampióna. Má šanci nejen vylepšit svou finanční situaci, ale také připravit opožděnou pomstu von Oettingenovi a získat zpět svůj majetek. Jeho nejnebezpečnějším soupeřem je však láska… (JOJ Cinema)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (50)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Hezký romantický film o krásných koních z Uher 19. století (předminulého).  Svůj půvab a šarm má i Ernő Blaskovich (Ervin Nagy) a Klara von Oettingen (Andrea Petrik z Vojvodiny).  Jen si myslím, že po rakousko-uherském vyrovnání po roce 1867 nebyli Maďaři tak utlačováni.  Mimochodem velkým fanouškem Kincsem byl František Josef I.. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Je jasné, prečo do hlavnej úlohy dali autori takého sympaťáka. Keby vybrali herca čo sa približuje predlohe, tak by sa asi nedostavil taký úspech, minimálne u ženského obecenstva... samozrejme, herec bol skvelý a sršala z neho veľká charizma. Ale ani ostatní herci nezaostali, každý jeden dokázal svojej postave vdýchnuť to svoje čaro a vystihnúť jej osobitý charakter. Celkovo som veľmi prekvapený technickou úrovňou snímku, ako už niekto povedal, je to taký malý Hollywood, na peniazoch sa veru rozhodne nešetrilo, čo sa prejavilo najmä na krásnej výprave, ktorej dojem ešte znásobila výborná kamera. Samotná dejová linka bola tiež zaujímavá, aj keď v niektorých miestach trochu strácala tempo. Na druhú stranu dostihové preteky boli síce výborne urobené a športovo napínavé, no bolo ich málo, to je asi taký jediný subjektívny nedostatok. Čo sa týka koňa - tak to už niekedy býva, že prekvapí práve ten, ktorý na začiatku nevzbudzuje veľké nádeje. V tomto prípade to bola kobylka Kincsem. Pekný príbeh, ktorý potešil aj z tej romantickej stránky, silný nadpriemer. 85/100 ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* s chutí jsem se vrhnul na tento maďarský historický film, který sliboval slušný zážitek i díky tomu, že se jedná o jejich nejdražší film. Na výpravě ten balík peněz je určitě vidět i herecké obsazení bylo kvalitní. Příběh cílí na široké publikum, tak se nevyhne standardním prvkům, které jsou blízké jak tomuto, stejně i romantickému žánru. Ale patří to k tomu a byl jsem vcelku spokojen a od začátku tušíte jak to skončí. Co mě však občas kazilo dojem, tak různé modernizující prvky, které se do historického filmu z té doby vůbec nehodili - moderní tanec, fotoaparát či některé módní doplňky. Ale budiž chtěli to osvěžit - za mě to však srazilo známku pod čtyři hvězdičky. Své diváky si určitě najde, takže nebudu ani doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

progression 

všechny recenze uživatele

Australané a Novozélanďané mají svého Phar Lapa, Američané Secretariata či Seabiscuita, Maďaři nezapomenutelnou a nikdy neporaženou klisnu Kincsem. Byl jsem zvědavý, jak se s "oslavou" své koňské hrdinky popasují Maďaři. Trošku mne zklamalo, že toho dostihového tam (na rozdíl od výše uvedených koňských legend) bylo o dost méně než jsem čekal a Kincsem by si to určitě zasloužila. O to více tam bylo bylo dobrodružného příběhu s motivem pomsty i ta nezbytná romantika. Od skutečnosti se to samozřejmě dost lišilo, ale je pravda, že Maďaři to pojali jako velkolepý příběh podle hollywoodského stylu a s hodně velkým finančním limitem, nejde tedy o film životopisný. Přesto se na to moc dobře koukalo, perfektně vybraní herci, kteří jednotlivé postavy patřičně zvýrazňovali. I když to nevypadalo moc důvěryhodně, tak ta "kouzelná" kočka je opravdu historicky podložená. Hrdost Maďarů v tehdejším Rakousko-Uhersku na úspěchy "své klisny" má ve filmu rovně.ž nemalou úlohu. Závěr filmu byl podle mého názoru až moc hollywoodský, ale s hodně přimhouřenýma očima tu poslední hvězdičku přihodím - hlavně za neuvěřitelnou bojovnici Kincsem, možná největší a nikdy neporaženou koňskou legendu. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Najprv som váhal, či sa do toho vôbec pustiť, ale predsa len tie veľmi dobré recenzie ma presvedčili. A napokon musím uznať, že tento maďarský film ma veľmi milo prekvapil a bol to naozaj kvalitný filmový zážitok. Už samotný základ príbehu ma oslovil, a malo to po celý čas skvelý spád, prakticky bez hluchých miest. Do toho výborná výprava, kostýmy, kulisy, scenérie - takže aj po estetickej stránke z mojej strany veľká spokojnosť. Zápletka o starej krivde a konských dostihoch bola pútavá, aj keď mierne predvídateľná (hoci napokon to až tak priamočiare našťastie nebolo). Postavy ma bavili, a herecké stvárnenie skutočne na úrovni. Zaujala ma najmä Andrea Petrik v úlohe Kláry, na ktorú som sa nevedel vynadívať. Fakt paráda, celkový dojem = (necelých) 5*! ()

Galerie (141)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 14. března 2017 v Budapešti. (ČSFD)
  • „Kincsem“ má být kobyla, ale v některých záběrech museli filmaři použít hřebce. (ČSFD)
  • Jedná se o doposud nejdražší maďarský film. Rozpočet filmu činil 10,5 milionů amerických dolarů. (ČSFD)

Reklama

Reklama