Reklama

Reklama

Kincsem - sázka na pomstu

  • Česko Kincsem (více)
Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický
Maďarsko, 2017, 121 min

Pomsta, láska, sláva. Ernő Blaskovich, syn aristokrata a trenéra koní, ztratil všechno po maďarské revoluci v roce 1848. Jeho nesmyslnému a sebezničujícímu životu dává smysl jedinečný kůň Kincsem. Dostane šanci získat všechno zpět.
Otec Ernő Blaskoviche, Sandor, aristokrat a trenér koní, byl popraven bývalým kamarádem ve zbrani, hrabětem Otto von Oettingenem (Tibor Gáspár) po neúspěšném spiknutí. Blaskovichův osiřelý syn Ernő je zbaven svého jmění a je vyhoštěn z rodinného paláce. Majetek připadl von Oettingenovi jako oficiální odměna za služby císaři. Po více než dvaceti letech je Ernő (Ervin Nagy) playboy obletovaný ženami, navštěvuje nejlepší budapešťské nevěstince a operní domy, baví se častými souboji, a přesto zůstává zlomen. Živí se tím, že kupuje a sází na dostihové koně, ale obvykle ztrácí víc, než vyhraje. Ernőův zájem vzbudí setkání s temperamentní dcerou von Oettingena Klarou (Andrea Petrik), ona ho však opakovaně odmítá pro jeho skandální pověst. Daruje mu ale úžasnou a nezkrotnou klisnu jménem Kincsem. Ernő se věnuje jejímu výcviku a chce z ní udělat světového šampióna. Má šanci nejen vylepšit svou finanční situaci, ale také připravit opožděnou pomstu von Oettingenovi a získat zpět svůj majetek. Jeho nejnebezpečnějším soupeřem je však láska… (TV JOJ)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (40)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Proč by zrovna Maďaři nesvedli natočit velkorozpočtové historické drama a udělat to absolutní komerční formou? Kincsem je na oko hezký film. Má pěkný příběh o koňovi, který, soudím, zná každý Maďar v každém koutu Maďarska. Celé to působí moderně, hlavní hrdina se tváří, jak kdyby vypadl z nějakého steampunkového komiksu a ta historická atmosféra je k nezaplacení. Scénáristicky to ale přechází z dramatu přes komedii po romantično a tady celá ta kvalita filmu trošku uvadá. Nejvíc hlavně v romantických chvílích, kdy jsem měl pocit, jak kdybych koukal na nějakou maďarskou Angeliku v mužském provedení. Pokud Vám ale podobné filmy nevadí a máte rádi evropskou historii, musíte zde být spokojení. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Je jasné, prečo do hlavnej úlohy dali autori takého sympaťáka. Keby vybrali herca čo sa približuje predlohe, tak by sa asi nedostavil taký úspech, minimálne u ženského obecenstva... samozrejme, herec bol skvelý a sršala z neho veľká charizma. Ale ani ostatní herci nezaostali, každý jeden dokázal svojej postave vdýchnuť to svoje čaro a vystihnúť jej osobitý charakter. Celkovo som veľmi prekvapený technickou úrovňou snímku, ako už niekto povedal, je to taký malý Hollywood, na peniazoch sa veru rozhodne nešetrilo, čo sa prejavilo najmä na krásnej výprave, ktorej dojem ešte znásobila výborná kamera. Samotná dejová linka bola tiež zaujímavá, aj keď v niektorých miestach trochu strácala tempo. Na druhú stranu dostihové preteky boli síce výborne urobené a športovo napínavé, no bolo ich málo, to je asi taký jediný subjektívny nedostatok. Čo sa týka koňa - tak to už niekedy býva, že prekvapí práve ten, ktorý na začiatku nevzbudzuje veľké nádeje. V tomto prípade to bola kobylka Kincsem. Pekný príbeh, ktorý potešil aj z tej romantickej stránky, silný nadpriemer. 85/100 ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Já vím, já vím, že je to moc, ale po dlouhé době se mně film líbil tak, že jsem ho dala na jeden zátah, ani jsem okem nemrkla. Jistě, že bych ho někde trochu osekala a tu našla chybku a tam našla chybku, ale o to mně tentokrát nešlo. Podle skutečnosti je tady reálný asi jen Erno Blaschovich a Zlatíčko. To všechno ostatní je moc chutná omáčka a já jí asi potřebovala. Chválím kameru, celkově vizuální nádhera, dobové kostýmy, animace, líbila se mně romantická linie i když konec patřil mezi ty, které bych možná trochu pozměnila. A jak píše evulienka, ani tvůrci tenhle projekt nebrali strikně vážně a tak je to třeba i tak přijmout. Za mě spokojenost. Ervin je fešák, to se musí nechat i přes trošku naducané tvářičky a jako Erno měl fascinující černé brýle. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* s chutí jsem se vrhnul na tento maďarský historický film, který sliboval slušný zážitek i díky tomu, že se jedná o jejich nejdražší film. Na výpravě ten balík peněz je určitě vidět i herecké obsazení bylo kvalitní. Příběh cílí na široké publikum, tak se nevyhne standardním prvkům, které jsou blízké jak tomuto, stejně i romantickému žánru. Ale patří to k tomu a byl jsem vcelku spokojen a od začátku tušíte jak to skončí. Co mě však občas kazilo dojem, tak různé modernizující prvky, které se do historického filmu z té doby vůbec nehodili - moderní tanec, fotoaparát či některé módní doplňky. Ale budiž chtěli to osvěžit - za mě to však srazilo známku pod čtyři hvězdičky. Své diváky si určitě najde, takže nebudu ani doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

No a čo, že Maďari do titulnej postavy obsadili v súčasnosti asi ich najfešnejšieho herca (Ervin Nagy), ktorý má so skutočným Ernő Blaskovichom pramálo spoločného (snáď iba meno a koňa). No a čo, že kostymérom dovolili príliš popustiť uzdu svojej fantázii. No a čo, že celý príbeh je len romantickou fikciou. No a čo, že je to najdrahší maďarský film všetkých čias. No a čo, že niekedy som mala pocit, že tvorcovia na niečom frčali, keď to točili. Jednoducho viem že v tomto filme sa nachádza toho veľa čo mu možno vyčítať, no na druhej strane mi počas celej doby sledovania bolo jasné, že sa autori nebrali príliš vážne a tak som to nerobila ani ja a čuduj sa svete, film o skutočnom koníkovi menom Kincsem (Zlatíčko, či Pokladík?), ktorý vyhral všetko čo mohol, ma vo výsledku neskutočne bavil. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (3)

  • „Kincsem“ má být kobyla, ale v některých záběrech museli filmaři použít hřebce. (Stoka)
  • Jedná se o doposud nejdražší maďarský film. Rozpočet filmu činil 10,5 milionů amerických dolarů. (Stoka)
  • Celosvětová premiéra proběhla 14. března 2017 v Budapešti. (Stoka)

Reklama

Reklama