Superior Donuts

USA, (2017–2018)

Kamera:

Gary Baum

Série(2) / Epizody(34)

Komediální seriál o tom, jaký je pohled staré a nové generace na vedení malé prodejny koblih v rostoucím a moderním Chicagu. Arthur (Judd Hirsch) je nevrlý starý majitel, co ještě používá fax, nesnáší změny a vzhled své prodejny nedokázal za celých 30 let změnit a vypadá přesně jako v den otevření. To se změní, když přijme svého jediného zaměstnance Franca (Jermaine Fowler), který chce přivést obchod do 21. století. Jak to nakonec dopadne? Dokáží se dohodnout? Dokáže Arthur přijmout změny? Přežije obchod rostoucí Chicago a nátlak ze strany okolí? (Veskoslav)

Recenze uživatele Caszidy k tomuto seriálu (37)

Flour Power (2017) (S02E05)

Hodně podařená epizoda, která si opět bere za terč hlavně nejrůznější "ismy". Nejlepší punchlines má samozřejmě opět Faws: "Well, I can't think about anything more American, than complaining about tiny tiny insults no one can see" . ()

Error of Admission (2017) (S02E06)

Další povedená epizoda. Seriál se začíná pomalu, ale jistě profilovat se zaměřením na téma rasové otázky a s tím spojeného humoru a daří se mu to zatím, až na pár výjimek, vcelku solidně. ()

Homeless for the Holidays (2017) (S02E07)

Epizoda s nevděčným bezdomovcem o tom, že ne vždy se snaha někomu pomoct, setká s povděkem. Pár povedených "frků" táhne tuhle epizodu nahoru. ()

Electile Dysfunction (2017) (S02E08)

Fawz tradičně kraluje, nicméně fakt, že se funkce nakonec "musela" chytit Sofie působí dost nuceně. ()

Sofia's Choice (2018) (S02E09)

Z tradičního tématu žárlivosti by se možná dalo vyždímat trochu více, ale i tak tahle epizida dodržuje nastavený standard druhé řady. ()

Labor Pains (2018) (S02E10)

Sweatpantsova alergie na práci se povedla, klidně by tahle postava mohla dostat v seriálu trochu víc prostoru. ()

Grades of Wrath (2018) (S02E11)

Výborná epizoda. Líbí se mi, že alespoň trochu autoři ukazují nějaký vývoj postav (Francovo studium na univerzitě). ()

Always Bet on Black (2018) (S02E12)

Skvělá epizoda zaměřená na Black History Month. Nejpovedenější jsou samozřejmě Fawzovy narážky a vtipy, byť hostující postava vysloužilého baseballisty zabodovala úplně nejvíc s hláškou "White people were so mad, that there was black president, that they now elected orange one. And orange is the new black!" Jinak se epizoda věnuje tématu jak těžké je žít ve stínu někoho úspěšnějšího (zde ve stínu Jackie Robinsona - pro neznalé prvního hráče černé pleti, který hrál v, do té doby "bílé", baseballové Major League). ()

Father, Son and Holy Goats (2018) (S02E13)

Tentokrát jeden průměrný díl točící se okolo fawzova rozmazleného synátora. Toho se Franco snaží postrčit k tomu, aby šel za naplněním svého snu stát se DJem, jenže to se Francovi málem vymstí. Naproti tomu Tush má problém překonat strach ze shledání s kozlem, který ho připravil o dva prsty na nohou, takže už jich má jen 9 (sic!). Tushova linka mě nicméně tentokrát až tak nezaujala. ()

High Class Problems (2018) (S02E14)

Slušná epizoda. Arthur potřebuje větší obnos na opravu motoru svého člunu, tak se po x-desetiletích rozhodne k odvážnému kroku zvednout ceny svých donutů. Předražené cukrovinky přilákají nečekanou klientelu pozérských hipsterů a dolary se jen hrnou. Z toho se odvíjí i nejlepší vtip epizody, kdy se tvůrci přesně strefili do aktuálního hyperkorektního přístupu ke genderovému oslovování, kdy po oslovení jednoho z pošuků/nových zákazníků, opraví Arthura přítomná hipsterka, že tomu chlapíkovi, kterého právě oslovil přece nemůže říkat pane, ale že je to "fluid". Brrrr. ()

The Chicago Way (2018) (S02E15)

Vcelku průměrná epizoda zaměřující se na problém sexuálního obtěžování (Randy) a snahu podplácením se vyhnout dodržování hygienických předpisů (Arthur). ()

Friends Without Benefits (2018) (S02E16)

Bohužel opět spíš průměrná epizoda točící se kolem faktu, že si Sophia konečně uvědomí, že k Francovi stále něco cítí. Ten se však konečně "rozhoupal" a bere Tavi na jedinou víkendovou dovolenou, kterou si může dovolit - prodejní předváděcí akci u jezera. ()

Balls and Streaks (2018) (S02E17)

Epizoda točící se kolem arthurova streaku v nepřerušené řadě návštěv úvodního utkání baseballové sezóny, jakožto "die hard" fanouška Chicago Cubs. Fawz se pak snaží zjistit, kdo z jeho zaměstnanců ho "okrádá" ujídáním cheesecakeu v jeho rychlém občerstvení. Kvalitativně vcelku průměr. ()

Pedal to the Meddle (2018) (S02E18)

O poznání lepší epizoda než ta předchozí. Tentokrát o tom, jak se Franco učí řídit, aby konečně dostal řidičák a naopak Arthur o ten svůj nedopatřením přijde. Z toho plyne řada povedených vtipů. ()

The Icemen Cometh (2018) (S02E19)

Opět jedno aktuálnější téma, tentokrát imigrační politika ve vztahu k osobám, které už v Americe žijí takřka od narození, ale legálně v ní nejsou. Z toho se samozřejmě odvíjí několik velice dobře mířených vtipů. ()

Broken Art (2018) (S02E20)

Tentokrát trochu slabší epizoda zaměřená na rivalitu Franca a jeho dívky v rámci studentské soutěže o to, kdo vyhraje hlavní cenu v podobě pobytu ve Florencii. Naopak Randy se rozhodla dát šanci Tushovi na stálejší zaměstnání a vzala ho jako svého asistenta, což se jí samozřejmě po počátečním nadšení rychle zají. ()

Donut Day Afternoon (2018) (S02E21)

Poslední epizodu série a i celého seriálu bych si kvalitativně představoval přeci jen o něco výše. Z nápadu s přepadením Donut shopu by se určitě dalo vytěžit daleko víc. Tvůrci nakonec podle očekávání dali Franca a Sofiu dohromady Arthura poslali na road trip, který nestihl dokončit se svou ženou a Donut shop koupil Fawz. Škoda, na tuhle oddychovku jsem si zvyknul a bude mi chybět. ()