Sbohem, lásko!

Goodbye Lover

Zbohom, láska

Komedie / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 1998, 97 min

Překombinované, ale konec konců co by člověk čekal od filmu, který je veden jako komedie+krimi+thriller? Hezké herečky. Záběry mohly být odvážnější, na to co se jakože dělo za nábytkem, apod. Takhle to bylo nezávadné a "mládeži přístupno". Jo, a nenechejte si ujít úplný konec s větičkou poldy - mormona ;-)(12.9.2009)

Klasický 6x zamotaný, 4x promotaný a 12x namotaný thriller, který nechce divákovi vyzradit ani špetku z toho, jak to celé dopadne a díky tomu to nakonec dopadne úplně divně. Ovšem při účasti Patricie Arquette, která každý druhý záběr ukáže alespoň jeden díl ze svého bohatého šatníku spodního prádla, pár lidí až do úplného konce určitě vydrží.(30.10.2007)

Tak to pro mě bylo celkem překvapení vidět Patricii Arquette jako mrchu.Mysteriózní to tedy nebylo vůbec ale zato komediální dost mohli by skoro i přidat titul erotický :-D. Zajímavé zjištění pro mě bylo,že zde hraje policistku,která měla neotřelým způsobem takříkajíc pod čepicí právě Ellen DeGeneres.No jak vidno mrchy si žijí dobře tak to dopadlo naprosto předvídatelně.(16.7.2012)

• lennyd

Jake a Ben jsou bratři jak se patří, pracují ve stejné společnosti, a vše spolu sdílí (včetně "svých" žen). Když je Ben nalezen mrtvý a firma hodlá vyplatit několikamiliónovou pojistku, začne být Jake v podezření, že smrt bratra zavinil. A když se náhle objeví čerstvá manželka mrtvého, rozhodne Jake a jeho přítelkyně se o peníze bojovat... Ne, fakt nemám rád takovéto filmy. Sice se ve filmu (kromě kromě cynické vyšetřovatelky a jejího nábožensky potrhlého pucfleka) objevují jen čtyři postavy, ale zhruba po čtvrthodině jsem přestal vnímat kdo je kdo, a vše se začalo zamotávat - chápu, to měl být asi cíl - co nejvíce diváka zmást, aby zatoužil tento film vidět znovu. Ale to se ve mně fakt spletli, tento film rozhodně znovu vidět nechci, a pokud už zatoužím po podobném žánru, tak si radši pustím Nebezpečné hry nebo něco takového.(26.2.2013)

Sympatický, černohumorný spletenec několika šílených osudů, plný nečekaných zvratů, přibývajících mordů a šokujících podvodů v partnerském čtyřúhelníku, který pohromadě drží vyhraněný Roland Joffé (jeho nejnovější Captivity je bohužel už zcela jinou kapitolou). Další stylovou kreaci dokonale předvedla všestranná Patricia Arquette, hrdinka, která se vypořádává s mužským světem po svém. Za zmínku stojí bezesporu i neokoukaná kamera Dante Spinottiho!!(30.10.2007)

• - Poslední film herce George Furtha (Pumiiix)