Epizody(17)

Krátce po osobních a profesních neúspěších se vyšetřovatelka Sin Yeong-ju a soudce Lee Dong-jun snaží předvést vlivnou advokátní kancelář před spravedlnost. (Netflix)

Krysap

Příběh se mi líbil a zpočátku jsem absolutně nevěřila tomu, že by snad hlavní dvojice někdy mohla spolupracovat, natož aby se mezi nimi rozvinuly nějaký city. Rozumějte - soudce pod tlakem shora odsoudí k smrti člověka, ačkoliv krátce předtím slíbil na základě předložených důkazů jeho dceři, že se nemusí bát, a že otec bude volný. Dcera se s takovým podrazem odmítá smířit a poměrně drsným způsobem začne soudce vydírat a nutit k tomu, aby jejího otce dostal z vězení a očistil jeho jméno. A tito dva se postupně dají dohromady a podaří se jim nejen očistit jméno neprávem odsouzeného otce, ale i dostat do kriminálu všechny, kdo tam od začátku patří. Cesta je to plná podrazů, vydírání, využívání slabostí druhých. Pro mě jsou podobný seriály zábavný - baví mě, jak se jednou daří jedný straně, podruhý druhý straně, hlavní postavy si navzájem podráží nohy a pak zase uzavírají chabá spojenectví. Co bych vytkla je absence státních zástupců, protože právě tam by podle mě skončily veškerý snahy naší policistky o vyšetřování výše postavených. Trochu mi taky přišlo škoda, že ačkoliv postavy byly všechny velmi inteligentní a používaly nanejvýš rafinované metody, kolikrát nevyužily těch nejjednodušších možností, který měly k dispozici. Ale nevadí. Hlavní herecká dvojice se mi moc líbila a hodně jsem jim žrala tu postupně se rozvíjející důvěru a následně i city. Ti na druhý straně barikády taky pěkně zvládli svoje role. A nesmím zapomenout na moc dobrý OST. ()