poster

Dangsini jamdeun (TV seriál)

 • Jižní Korea

  당신이 잠든 사이에

 • anglický

  While You Were Sleeping

Fantasy / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 2017, 32x35 min

 • Mkqp
  ****

  Zajímalo by mě jestli jsou Korejci vážně tak pokroucení a smýšlejí způsobem, že když nějaká osoba něco provede, je odpovědná i její rodina, nebo je to vkládáno téměř do každého jejich seriálu bez jakékoliv souvislosti s tím, jací opravdu jsou.(Klidně pište zprávy, protože mě to fakt zajímá). Další věc, kterou budu hejtit je přehršel dramatických prohlášení obsažených v seriálu. Dost mi kazily jinak skvělý dojem. Co se mi však na While You Were Sleeping moc moc líbilo, tak spousta skvělých nápadů a parádních zvratů u výslechů svědků či podezřelých, při nichž si člověk myslí, že už snad nejde informace převážit na jinou stranu a ejhle, oni vytáhnou něco u čeho člověk musí uznale kývat hlavou, že se jim to povedlo a funguje to. Dost mě také zaujalo jak mnohdy pracují s maličkostmi, které se při správném usazení stávají důležitější než se může zdát. SPOILER Např. když člověk umře, tak po nějakém čase krev v těle klesá na nejníže postavený bod, proto při poranění ve vyšším bodě nedochází k tak masivnímu krvácení a oni zahlásí něco ve smyslu: „Říkal jsem si, že to krvácení je jakési malé na to, že měl umřít na autonehodu.“ KONEC SPOILERU Vážně škoda té spousty cool prohlášení. Nicméně to, že snad vyloženě neodfláknuli žádnej případ mě neskutečně těší. To je u těchto seriálu z JK vzácností. Dále z hereckého výkonu Sang Yeob Leeho jsem slušně řečeno odvařenej. Být ženská, tak se mi snad z toho chlapíka připravují rodidla. Svou mimikou a hraním mě vážně bavil. Skvěle napsanej záporák.(1.12.2017)

 • Vavča
  ***

  Úžasně silný začátek (byť si tvůrci půjčili tak trochu od série True Calling), který zvládne představit hlavní dvojku, Nam Hong-Joo sužována znepokojivými sny a státní zástupce Jung Jae-chan, který se jim pokouší zabránit. Řeší se zde navíc docela závažné otázky na téma viny, trestu, možnosti důkazu, způsobu vyšetřování, tlak veřejnosti na zastupitelství atd., rozhodně nejde o nic povrchního. Seriál má úžasnou kameru, zvukovou, hudební stránku, je někde naprosto jinde, než většina jeho letošních souputníků, zejména v prvních dílech je to vidět, pak už to není tak na odiv, že jde o jednu z nejdražších sérií roku. Jsem překvapen, že nejen Lee Jong-suk zahrál dobře svůj charakter, ale i Suzy ztvárnila povedeně svoji postavu, celkem uvěřitelně a vřele, z té holky fakt něco bude! Navíc hlavní dvojici jistí výborně obsazení herci ve vedlejších roli, ať hlavní záporák, právník Lee Yoo-Beom (kterého vysekl elegantně Lee Sang-Yeob), nebo hostující Kim So-hyeon jako pianistka, případně matka Nam Hong-Joo, kterou hraje Hwang Young-Hee, případně detektiv Choi Dam-Dong, jehož zahrál univerzál Kim Won-Hae. Prostě parádní výběr herců, ale moc dobře vím, co na tom Zíze a dalším chybí, není to tak intenzivní a korejsky romantické, jak by mohlo (a já si obvykle na přeslazenost stěžuji), je to takové někdy hodně platonické nenápadné, žádný žár a drama jako v That Winter, The Wind Blows, nebo Another Oh Hae-Young čekat nemůžete. Přesto oproti W (které bych měl zpětně hodnotit na 3 nebo 3,5 hvězdy) je to povedená série, 3,5 hvězdy. Ale nemá to potenciál na reprízu, hlavní dvojka bych rád v něčem zase viděl.(27.11.2017)

 • Pethushka
  ***

  Nejlepší na celém seriálu je soundtrack. Ten je pětihvězdičkový. A pak je tu Suzy... ta byla fajn, ne úžasná, prostě "jen" fajn. Víc jí podle mě role nedovolila. A to mě trochu štve. Ne že by šlo o špatný seriál, ale stejně je to pro mě spíš zklamání. Něco tomu chybělo, možná tam nebyla ta správná chemie mezi herci. Případy nebyly špatné, ale taky mě časem omrzely. Dávám tři hvězdičky, které jsou ale slabší.(21.1.2019)

 • Meeryan
  ***

  První díly jsem si maximálně užila, další díly byly dobré, dojem - herci byli dětinští... Suzyina povaha se mi moc nelíbila... Jong Suk tady též neodvedl úplně to, co umí... Od novinářky a prokurátora se přece očekává rafinovanost... bylo ta takové blbunké cool... nevím co se to se mnou děje, ale vážně mi to nesedlo... podotýkám, že nejsem tak stará... (jsem jen o pár měsíců mladší než Jong Suk...), myslím si, že mám právo seriál hodnotit na 2,5(26.12.2017)

 • Zíza
  ***

  Naskočila jsem do toho dobře rozjetého vlaku a užívala si to. Ale pak jsem postupem času začala zjišťovat, že mě to už tolik nebaví. Postupem času mě to bavilo míň a míň, zájem o postavy totálně opadl. Rozhodně to není špatné, herecké výkony také nic nezkazily, námět zajímavý, herci také špičkový. Ale jestliže to na začátku vypadalo na pořádné vzplanutí, tak tak ta jiskra byla potřebovaná na malý ohňostroj, který hned zmizel. Nakonec to všechno bylo polovičaté. 60 %. Přeloženo.(17.11.2017)