UFC 208: Holm vs. de Randamie

(pořad)
  • USA UFC 208 (neoficiální název)
všechny plakáty

Show se uskutečnila 11. února 2017 v Barclays Center (Brooklyn, New York). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Dustin Poirier vs. Jim Miller
2) Glover Teixeira vs. Jared Cannonier
3) Ronaldo Souza vs. Tim Boetsch
4) Anderson Silva vs. Derek Brunson
5) Holly Holm vs. Germaine de Randamie (UFC Women's Featherweight Championship) (TheSpearCZ)

malylada

Za mě se hlavní karta povedla, i když ukončení bylo na turnaji málo a určitě překonaly prelims. Co k hlavnímu zápasu, nakonec ten titul asi nepřeji ani jedné svým výkonem a myslím si, že proti Cyborg nemá ani jedná žádnou šanci. Holly, tak jako s Schevcenko, při tvorbě a kombinaci jedna dvě nakupovala množství úderu a Germain byla prostě přesnější, tvrdší. Na druhou stranu opravdu si zaslouží titul borka, která snad za celý zápas udělá jediný útočný atak nebo kombinaci. Holly poslední dvě vyhrála nevyhrála jakousi kontrolou na pletivu, která už nemá podle nových pravidel takový význam. Na pletivu nedominovala údery, neboť Germaine vždy dokázala vracet koleno za kolenem a od Holly to byl docela trapný pokus o takedowny. Bylo jasně znát, že tohle nemá najeto a rozhodlo asi třetí kolo. Já osobně nechápu, jak mohli nasadit na titulový zápas rozhodčího, kterého jsem nezaznamenal nikdy snad ani na hlavní kartě. Určitě měl přijít odečet bodu za údery po gongu ve druhém a třetím kole. Po první dotažení lokte byla skoro Holly vyplá, budiž, napomenutí, ale po třetím kole měl přijít jednoznačně odečet. Celkově se o krádež asi nejednalo a obě zůstaly za očekáváním, což při vyhlašování mělo jakousi pachuť a Germeine byla přijata hodně vlažně. Ani mi nevadí možná výhra Andersona, který se byl soustředěny a opičky si nechal jen na konec druhého kola. Nicméně, já se spíše přikláněl k výhře Brunsona, který v klinčích Andersona dobře nahuloval. Anderson toho moc zase nenatrefoval, neměl výrazné úder, ale klobouk dolů před jeho zlepšenou obranou. Brunson až moc velký respekt, pro něj velká škoda. Souza paráda, jak jsme zvyklí, hold titulák přijít nemůže po výhře nad Boetschem. To samé super výkon se zraněnou nohou Dustin a smekám před Millerem, který zatápěl a ukázal neskutečnou bradu. Poirier si třetí kolo krásně pohlídal v těžkých chvílích, kdy měl nohu naprosto v crashi. Těch přestřelek, které mohly padnou na jednu, či druhou stranu bylo hodně. Glover spokojenost, udělal to co měl. Nechápu názory, že nic nepředvedl, byl by blázen, kdyby nevyužil největší slabiny Canoniera a vrhal by se do nesmyslných přestřelek. Chystám se do Švedska na UFC a Glover vs. Gus by mě velmi potěšilo. Muhammadovi jsem věřil a potvrdilo se, že je lepší v postoji, i přes velmi mile překvápko v podobě Browna, který se zlepšil ve striku a překvapivě měl problémy s obranou a zemařinou. Reis asi dostane Demetriuse, ale za 1,16 kurz člověk trnul, tak jako u Dustina. LaFrame návrat zvládl s přehledem, tak jako Makhachev. Dagestánec předvedl famozní sambo a úplně vymazal wreslera Lentze. Je krásné sledovat ty podmety, strhy, které třeba wresling nenabízí a ta sílá Islama byla neskutečná. Po zápasový rozhovor nemá cenu komentovat a nevím, zda nemá v hlavě úplně nasráno. Čekal bych, že si řekne o TOP jméno, ale co vypustil z huby? DW dej mi Floyda? Udělá total válecí výkon, kdy nepředvedl nic z boxu a řekne si o Floyda? WTF. Asi si nevšiml, že s Floydem to nebude na zemi a že by musel předvést také nějaké kombinace ve stoje. Prostě šašek večera...... () (méně) (více)

ConanVJ

(10) Poirier vs. Miller 5* Hodně svižný a tvrdý zápas, sice bez ukončení před limitem, tato s hodně pěknými momenty. .......... (3) Teixeira vs. Cannonier 4* Na první pohled ne asi zrovna atraktivní záležitost, ale od vítěze pěkná práce. ............ (3) Souza vs. (13) Boetsch 5* Pěkný a celkem rychlý zápas ukončený submisí. .......... (7) Silva vs. (8) Brunson 3,5* U tohoto zápasu mi chyběla větší snaha o KO. Pár momentů je pěkných, ale čekal jsem víc. ............. Holm vs. de Randamie 3* Hodně neatraktivní zápas pro mě. Hodně tržení a tlačení na pletivo. ........... Celkově povedený event, ve kterém byl nejlepší Poirierův zápas. 80% :) ()

bobstock

Viděl i všechny předzápasy, které nebyly nic moc. U Dustina Poiriera vs. Jima Millera šla podívaná nahoru. Souza suverénní. Glover Teixeira vs. Jared Cannonier zajímavé. Naopak Silva s Brunsonem zklamání. Silva je bezva chlap, ale už je moc vidět, že si nemá co dokazovat. Ten clinch, ve kterým si nechává nasypat od soupeře asi potřebuje na hec jinak z toho má spíš pracovní srandu. Titulový zápas zvláštní. Holly přeemotivovaná a Germanie stačilo pár úderů (ten nejtvrdší i po siréně) na vítězství v nové váze. Jinak celkově dobré, ale chyběla nějaká hightlight vypínačka s kečupem. Věřím, že obhajoba Randamie vs. Cyborg bude mnohem zajímavější. ()