Destiny Kamakura Monogatari

Předloha:

Rjóhei Saigan (kniha)

Takaši Jamazaki

Naoki Sató

Nakonec je film opravdu kouzelným dobrodružstvím, kde sice nedochází k velkým magickým střetům, ale pozitivních pocitů to má na rozdávání. Jestliže jste romantická duše, tohle je snímek pro vás, protože když už nic jiného, je to film o velké lásce. Recenze. Titulky.(17.8.2018)

“Co to bylo?” “To byl kappa.” ■ 4/5 filmu jsem měl pocit dokonalosti, pak to trochu kleslo, ale stejně dávám maximum, protože neznám jiný film, který by tak přirozeně spojil svět duchů a lidí. Velmi příjemný kompaktní celek (plus příjemné retro let šedesátých). Nevybavuji si, že bych viděl něco podobného. I kvůli hereckým výkonům. Micuki Takahata do role sedla a byla velmi příjemná. Masato Sakai mi byl neznámý, ale shledávám ho nesmírně sympatickým. Sakuru Ando jsem viděl po dlouhé době a velmi rád. Min Tanaka jako bůh bídy potěšil a v neposlední řadě mi poskočilo srdce, když se v epizodní roli objevila Mikako Ichikawa, protože jsem ji kromě mého milovaného Be With You v ničem neviděl. Ok. Stop. Nechtějte vědět víc a pusťte si to! ■ P.S. Na konci filmu jsem i název pochopil :). ■ Dávám sem trailer, ale nedívejte se na něj. Nedívejte se na něj. Nedívejte se https://m.youtube.com/watch?v=rHyt3ut6Vf8(23.7.2018)

Váhal jsem mezi 4-5, ale nakonec se přikláním k 5 za tu skvělou hravost. Super rodinný filmek, který dokáže vykouzlit nemalé úsměvy na tváři. Jediné co bych vytkl, tak uspěchaný konec a nefungující citlivější stránka filmu, jenž nemá moc šancí proniknout k divákovi. Nicméně mě dlouho nic nezaujalo jako tohle.(25.6.2018)

Japonské mystické duchovno bylo zajímavé. Taktéž romantická linka byla celkem snesitelnější a citlivě s mírou sladká. Micuki byla rozkošná a Min Tanaka netančil, ale potěšil .(22.8.2018)

• Martrix

Málokdy se mi stane, že film nedokoukám a i když se to stane, tak to nutně nemusí znamenat, že je to film špatný. Prostě nesedne do nálady, nebo je nahony vzdálené mému vkusu... . V tomto případě jsem asi čekal něco víc, než jen naivní a utahanou polopohádku, která je romantická snad pro náctileté. Totéž platí o vtipu... . Takže s tímto filmečkem se prostě míjím, i když mám asijskou kulturu rád.(4.11.2018)

Tohle mě prostě dojalo, velmi dojemný film plný krásy. Film byl a je pro mně úplným filmovým zážitkem. Jedním slovem prostě dokonalost. Film jsem jsi ihned zamiloval.(27.8.2018)

pár posledních minut nebylo špatných, ale jinak obyčejná naivní pohádka o lásce na štědrý večer ...(22.8.2018)

Poetické, zábavné, napínavé. Prostě okouzlující.(5.9.2018)

Děj mého velmi oblíbeného filmu se odehrává v Kamakuře (Umimachi diary). Asi se tam přestěhuju. Tohle byla hezká pohádka a Mitsuki byla opravdu okouzlující. Chci bydlet v takovém domě. Akorát u mě sídlí asi ten Binbogami.(10.11.2018)