Všechno úplně všechno

Stella Meghie

Předloha:

Nicola Yoon (kniha)

J. Mills Goodloe

SPOILER Love is everything. Everything. No jo, ale ani s láskou se to nesmí přehánět, jinak se stane, že třeba svoji drahou polovičku - nebo jako v tomto případě dceru - zavřete doma a namluvíte jí, že je nemocná a když udělá krok ze dveří, zemře. KONEC SPOILERU Je to sentimentální záležitost pro chvíle, kdy se chcete roztéct a věřit v lásku na první pohled. Alespoň tu filmovou. Přesto bych v tomto případě nepoužila slovo klišé - Everything, everything je stejně tak divný film, jako jeho název. Zápletka se na první pohled tváří trochu ohraně, ale na konci vám vezme dech. Teda, skoro. Závěrečné vyvrcholení sice překvapí, ale nedostane se vám pod kůži. Jako příběh samotný. Celou dobu koukáte a s hrdinkou sympatizujete, přejete jí to, ale tak nějak u toho přemýšlíte, co si dáte k obědu nebo si sem tam zabrouzdáte na instagramu, abyste čekli, co nového. Problém u Everything, everything je ten, že nechytne za srdce. Chybí tam emoce, chybí tam vzrušení. Jednoduše řečeno se z toho nepoděláte. Ale kouká se na to hezky. :) (A palec nahoru za netuctovou hlavní hrdinku, která konečně není ztělesněním klišé - tedy, nemá bílou pleť a rovné hnědé nebo blond vlasy).(8.9.2017)

Příjemný snímek, který poskytne nejednu věc k zamyšlení. Místy je možná až moc sluníčkový a sem tam se najdou i věci, co vám nezapadají dohromady a postrádají logiku. Proč se tím ale trápit. Hlavní pár je hrozně sympatický a Amandla nabízí jeden z nejhezčích úsměvů momentálních teenagerovských filmů.(10.8.2017)

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0LyEE7eR0nM ■ Docela jsem přemýšel, o čem tenhle film vlastně je a myslím, že to mám. Představte si, že jste žena-režisérka tmavé pleti (což uvádím, protože černošské projevování emocí je maličko odlišné) a dostanete do rukou teenagerskou, relativně mělkou romanci. Jako žena, abyste film zaplnila, budete vyprávět z pozice ženy, prostřednictvím ženských emocí, fantazií a aby to bylo koukatelné i pro muže, angažujete talentovanou krásnou osmnáctiletou mulatku, kterou většinu času necháte na plátně. Otázkou je, co se podařilo více. Vyprávění skrz pocity ženy nevypálilo zle, ale pokud ho chtěla režisérka postavit jako stěžejní, neměla hlavní hrdinku nechat snímat tak, že je většinu času sexi (přestože tak, že je přístupnost od dvanácti). Netvrdím, že to je zlé, jen se ptám, kdo je cílovou skupinou. Pro teenagery je to moc inteligentní a možná až moc sexi, pro dospělé by měl víc úspěch film s dospělejšími herci. Na druhou stranu to má jasný tah na bránu, pro dospělé to je srozumitelné a jak jsem indicioval, pro muže koukatelné. Netuším, nakolik bude Everything, Everything úspěšné a nakolik si na to vzpomenu za pár let, ale 3* by byly málo. ■ Po druhém vidění: Napoprvé jsem na to vzal své devítileté dcery (říkal si, že když je přístupnost od 12. ok) a trochu mě rozptylovala jednak občasná pomoc při čtení titulků a jednak fakt, že jsem čekal, něco trochu méně dospělého. Napodruhé se opravuji, že to, co se kreativních nápadů a režisérské práce týče, ladí lépe, než se mi napoprvé zdálo.(16.7.2017)

Ten film je ako ležať v tráve na rozkvitnutej lúke, letný vánok k vám prináša vôňu kvetov a vy hádate, na čo sa asi tak podobajú tie oblaky, ktoré vám občas preplávajú nad hlavou. Je krásny. Po vizuálnej stránke. Herecky. Príbehovo. Postavami. Emóciami. Tou odvahou, s ktorou obaja veria svojim citom. Nenápadným humorom.(20.7.2017)

• silentname

"Everything, Everything" budeme zaradzovať medzi ďalšie filmové romantické klasiky, kde máme hlavného hrdinu (hrdinku) trpiacou vážnou chorobou alebo ho stretol nejaký vážny úraz ako sú "The Fault In Our Stars" alebo "Me Before You". A je to film, ktorý bolo absolútne nutné spracovať na tento rok. Absolútne nutné ho dať dokopy po každej stránke. Aby som bol teraz ale úprimný, tak toto by som priradil medzi ďalšie romantické filmové katastrofy, ktorým sa treba vyhýbať. Nemyslím si, že to bolo absolútne vrcholne iritujúce, ako to bolo napríklad v prípade filmu "The Choice", no nič to nemení na fakte, že tu máme maximálne odfláknutý príbeh, absolútne zidealizované postavy a záverečné rozuzlenie, ktoré považujem za tak maximálne klišé, že to nepotrebujem ani rozoberať. Celý tento film je podľa mňa spracovaný ako obrovské klišé. Máme tu hlavných hrdinov, ktorí sú tí najlepší, najúžasnejší, najdokonalejší ľudia na svete. Majú ale problém a tým je fakt, že nemôžu sa vidieť. To spôsobuje choroba, ktorou trpí Madeline. Ak by vyšla von, tak by ju jednoducho zabili baktérie zvonka a preto musí žiť v sklenenom väzení, ktoré jej vybudovala jej matka, kde je všetko maximálne dekontaminované a zbavené všetkých zlých látok. Bude môcť láska medzi nimi vzplanúť a skončí sa to happyendom? Čo si myslíte? Nebudem zachádzať do spoilerov, no povedzme si, že v oboch vyššie spomenutých filmoch sme mali uveriteľné postavy a príbeh, ktorý ma nabádal pozerať ďalej. Bolo to uveriteľné. Tento príbeh je tak maximálne romanticky zidealizovaný, ako to vidíme aj v našej slovenskej romantickej ženskej literatúre. Má to okrem toho populárny soundtrack, ktorý si ľudia zakúpia, lebo známe hviezdy tam naspievali svoje pesničky atd. atd. Všetko to ide podľa klasickej šablóny a neponúka to dokopy podľa mňa skoro nič. Jediné čo je trošku zaujímavé sú scénky v hlave Madline, kde sa stretáva s Ollym ak si esemeskujú alebo telefonujú a Amandla Stenberg je mi sympatická ako herečka. Jej postava je však celkom iná story. Aby som to zhrnul, tento film neodporúčam. Myslím si, že uveriteľnosť príbehu je skoro nulová a pre tých pár pozitív to odporúčať nebudem. Ak máte radi takéto romantické klišé, tak vás to poteší. Ak nie, tak ruky preč. Hodnotenie: D-(1.8.2017)

• - Ve filmu je scéna, v níž astronaut sedí na barové stoličce při večeři. Má připomínat známou malbu „Nighthawks“ od Edwarda Hoopera z roku 1942. (Tessy98)

• - Ve filmu je několik rozdílů oproti knižní předloze. Ve filmu má Olly (Nick Robinson) oči hnědé, ale v knížce jsou důrazně popisovány oči modré jako oceán. Dále je v knížce uvedeno, že hlavní dvojice si posílá e-maily, kdežto ve filmu využívají textové zprávy. (Tessy98)

• - Hodinky, které Olly (Nick Robinson) nosí, jsou Casio F-91w a nyní je vlastní fanoušek z New Yorku. (Tessy98)