• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

Chápu ty negativní ohlasy. Je tam málo lekaček, vypráví se to pomalu, hudební podklad je nepříjemnej, herečky nejsou načančaný pýče, je tam jen jeden hezoun (a neni nažehlenej), nestříká tam krev, netrhaj se tam končetiny, neteče tam sliz — a hlavně se tam hodně mluví. Zkrátka nic, co by chápal moderní horrorovej divák, natož aby se mu to líbilo. A právě proto je to výbornej film. Některý scény připomínaj výjevy z postarší PC hry F.E.A.R. nebo nepostaršího seriálu Stranger Things nebo podobně nepostaršího novýho zpracování IT, ale vykradenejma bych je nenazval. Výprava je dost minimalistická a konec neni líbivej. Poctivý řemeslo, což v době obecně vysoký obliby leštěnejch prdů ocení jen málo lidí.(5.9.2018)

• verbal

Moderní démon prostě musí držet prst na tepu doby. Pokud dnes nezvládne šérovat videjka, četovat, tvítovat, ukazovat kurvičky na instagramu a jiná asociální zvěrstva, tu bandu pubertálních pičinek, které od spotřební elektroniky už neodlepí držku, prostě postaru nevybubá, ani kdyby v reálné realitě zběsile lítal okolo a mával šeredně pokřiveným čurákem. Strašidelný dickpic je holt strašidelný dickpic, když to nemám v mobilu, tak to neexistuje, a tak i hororový žánr začal satanžel majoritně tvajlajtovsky cílit do řad náctiletých mentálů. A to jak svou anémií, tak naprostou debilitou, protože nová krnící degenerace konzumních idiotů sežere jakoukoliv tupost, hlavně když v tom budou hrát jím podobní pičusové a bude to mít spousty asbuků, mesynžrů, vajbrů, spotyfájů, vocapů, tytrubek a dalších nezbytných retardujících utilit, nahrazujících starý dobrý lidský kontakt. V tomto škváru banda vypatlaných pypek na asociálních sítích virtuálně vyčetovala Chcípákmena, v podstatě takového pedofilního pana Tau bez xichtu a bez buřinky, co jen tak furt někde postává ve tmě, vrže a sem tam se změní na pařez z Mrazíka, načež nějakou tu pištící kravku obloží dřevem nebo totálně vypatlá (ač už to moc nejde). Onu tak hustou, logicky neprůstřelnou a totálně kůl mykologii kolem této obludy si snad scénárista seškrábal z třísel, poté do hotového patozvraktu jen prstem od hoven dokreslil šipky, kterým směrem mají ty ječící uhrovité piče zdrhat, narval do toho pár Eplů, aby někdo tu sračku z nemravných zisků z prodeje předražených pleček slaboduchým adolescentům i zaplatil, a celé to korunoval adekvátně intelektuálním vyústěním, které si rozhodně nezadá ani se stopadesáticentimetrovou trubkou, ústící z hajzlu do žumpy. Prostě dokonalá kulisa k uklidnění pacienta před lobotomií.(6.11.2018)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $30,569,484Tržby Celosvetovo $51,718,047Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ len povrchná čistá schematická rutina, nič viac, zívačka /35%/(15.11.2018)

Já u filmu zaspával, ale ségra minimálně 3 x strachem vykřikla. Ona by dala 80%, já 40%. Takže dávám průměr 50%.(21.10.2018)

• ricci.s

Keď ma v tom kine viac zaujme rozčúlená ženská, ktorá sa vyhráža rozrehotaným deťom, že ich nechá vyviesť zo sály, tak asi bude niekde problém. Ono tento Slender Man podľa mňa nie je úplne odpadový, keďže som necítil nutkanie uprostred filmu odísť, ale je až bolestne nezaujímavý, takže som sa pozeral na hodinky veľmi často. Herecky a vizuálne jednoznačne podpriemer, vystrašiť sa to vlastne ani nepokúša, úmrtia tam nenájdeme dokopy žiadne, dookola sa tam opakujú scény typu bubák zaútočí a ups, bol to len sen, perfektnú atmosféru fakt netuším, odkiaľ niektorí vyhrabali, a mal som taký pocit, že 99% celého rozpočtu minuli tak na tri krátke scény (najviac v záverečných minútach, kedy tam konečne niečo ukázali). Aj spomínaný Bye Bye Man mi prišiel minimálne o dve triedy zábavnejší. Pár "užívateľov" tu nasúkalo 5-ky, asi aby umelo nadvihli hodnotenie, keď im to za to stojí, tak v poriadku, no zahraničné zdrvujúce recenzie sú podľa mňa objektívne. Ako pásový videofilm určený rovno na DVD by som ho ešte akceptoval, ale v kinách to absolútne nemá čo hľadať.(23.8.2018)

Škoda, že je Slenderman vyložená internetová postava. Ak by mala nejaký základ v histórii ľudstva (čo pri hlbšom skúmaní však čisto teoreticky má, vidno, že ten, kto ho vymyslel, sa čiastočne inšpiroval u niektorých povier, legiend a bytostí a niektorí ľudia v jeho existenciu reálne veria a potom kvôli tomu páchajú takéto príšernosti ), bola by to ozaj strašidelná postava. Plusom snímky je fajn kasting, Slenderman a pôsobivé vidiecke prostredie (viac vidieckych hororov!). Mínusom dosť strašný a predvídateľný scenár a neveľmi vysokým IQ obdarené postavy.(31.10.2018)

• Marceloo

Štyri dievčatá sa rozhodnú pri spoločnej zábave otvoriť video s tajomnou postavou nazývanou Slender Man. Veria tomu, že je úplne neškodné, ale uplynie len zopár dní a jedna z nich bez stopy zmizne. Aj ostatné dievčatá začnú po zhliadnutí zažívať čoraz viac nadprirodzených problémov, a je jasné, že sa práve dostali do kontaktu s entitou, ktorá nie je z tohto sveta. - Vela sa tu toho chváliť nedá, ale za reč rozhodne stojí trio slečien King / Goldani Telles / Basso, pretože ich talent je neprehliadnutelný a som velmi vďačný, že každá z nich už má momentálne obsadenú úlohu v ďalšom hororovom projekte. Inak je tento film doslova prázdny. Strašidelné scény slabé, digitálne efekty úplne podradné a načasovanie pre vznik filmu, keď je legenda o Slender Manovi už dávno internetovou historkou, o ktorú pomaly nikto nezakopne, tvorcom tiež vôbec nevyšlo. Zmeniť režiséra, CGI efekty vymeniť za Javiera a odpútať sa od primitívnych pravidiel moderných komerčných hororov a bol by z toho hit. + Javier Botet + herečka z The Conjuring, Wish Upon a Smartass + herečka z Oculus a Ouija: Origin of Evil + herečka z When the Bough Breaks + herec z Exeter + herec z The Collector + herečka z #Horror(20.10.2018)

• Psychor

Drtivá většina slendermanovských fan-made projektů, které jsem v uplynulých dnech zhlédl na youtube.com, dokázala vyděsit více než tato neatmosferická slátanina za 30 milionů dolarů. Od dvojice hororových břídílů White-Birke pochopitelně nikdo nemohl čekat žádné velké zázraky, avšak i ten největší hororový skeptik byl pravděpodobně zaskočen skutečností, že snímek svou do nebe volající nekvalitou vyvolává reminiscence na jeden z nejhorších žánrových počinů loňského roku, brakového Bye Bye Mana. Jakožto zdejší hororový expert zde marně hledám jakoukoliv záminku k pochvale. Dokonce i má oblíbenkyně, talentovaná Joey King, zabředla v roli Wren do herecké strnulosti. Nad derivativním scénářem, nefunkčními lekačkami či uspávacím tempem se již ani nemá cenu čílit, ale rozhodně musím poukázat na tápání kameramana Luca Del Puppa. Rušivý epileptický vizuál bych s výhradami ještě skousl, ale prokládat ho záběry čiré tmy za účelem domnělé tvorby temného hororu? Fail. V jaké brožurce si tento zjevný nesmysl přečetl? Absence osvětlení scén ≠ temný horor. Kvůli špatnému nasvícení tak divák mnohdy nevidí byť jen Slender Manovy obrysy a logicky tak vůbec netuší, že se ho režisér právě pokouší strašit. Slender Manova motivace navíc není odkryta a zpočátku dokonce ani neznáme jeho pozici na ose dobro-zlo, jelikož kupříkladu postava Katie touží ve Slender Manově náruči nalézt útočiště před domácími problémy. Zkrátka jeden velký hororový omyl, který k projekci nemohu doporučit ani prepubescentnímu publiku, na které Slender Man i díky ratingu R13 primárně cílí. Odpad.(13.8.2018)

• Wacoslav1

He he já viděl dobrý rip, ale to nezakryje, že je to naprosto špatný film. Tyhle bubačky pro dětičky už mě fakt nezvednou ze židličky. Tohle originalitu a atmosféru nevidělo ani z rychlíku. 1* za to, že jsem to nevypnul.10%(15.1.2019)

• LiVentura

Velice mne zaujal námět, ale kdyby se toho zhostil někdo jiný.. Dostali jsme jen slabý příběh.(2.12.2018)

Takový průměrnější horor, který má sice dobrou hutnou atmosféru i herecké obsazení, ale k většímu přiblížení do děje něco chybí. Rozhodně tomu nepomohly slabší efekty, ani né moc dobře zvládnuté lekačky a ze Slenďáka strach také moc nejde.(6.11.2018)

• MIMIC

Plagát je stonásobne strašidelnejší než film, ktorému robí reklamu, čo je také tristné ako Škót oblečený do nohavíc. Jedno z najcharizmatickejších monštier za posledné desaťročia a taký hlúpy scenár? Film divákovi ukazuje, ako internet praská vo švíkoch, keď meno titulného pána zadáte do vyhľadávača, čo navodí správnu atmosféru. Na to, že stretnutie so Slender Manom nikto neprežije (prípadne zošaleje), je tu o ňom predsa len prekvapujúco veľa informácií (chýba len rodné číslo a číslo účtu v tvare IBAN), dokonca sa vie i to, že ide o bioelektrickú (!) bytosť. To by zrejme vysvetľovalo psychedelickú vizuálnu ekvilibristiku (ale skôr nie). Tam, kde chýba racionálny scenár, prichádza iracionálne besnenie vydávané za zámer. Aj to by sa dalo prežiť, ale inšpirácia Spidermanom (doktor Octopus) je vrcholom čírej nadprirodzenej demencie. Ak by som to mal naozaj jadrne zhrnúť, tak chudák Javier Botet, to si fakt nezaslúžil. Nuž a Alberto Giacometti sa obracia v hrobe (je nanajvýš zaujímavé, avšak nie prekvapujúce, že najlepšie horory vychádzajú z umenia - Votrelec z Gigera a Boscha, Vreskot z Muncha, Slender Man z Giacomettiho). Jedna hviezda za plagát a ruchy (vrátane zvonov a praskania dreva).(24.8.2018)

• mzss1

(30%) Pro tyhle novodobé horory mám slabost, ale už se to začíná kazit. Točí se jich zbytečně moc, je to už ohrané, nudné a bez nápadu. Třeba takový nedávný filmík Truth or Dare mi nečekaně sedl (trochu mi připomněl sérii Final Destination). No nic, nyní k tomuhle počinu zvaný Slender Man. Děj je dost primitivní, ostatně jako vždy u těhle podobných horůrků. Jenže celé mi to přišlo umělé a někdy i trapné – celá to postava bubáka Slender Mana. Po technické stránce, zvuků apod – to bylo celkem ok. Jenže tu nebyla žádná lekačka, ani pořádná děsivá atmosféra, prostě skoro nic. Ženské hrdinky začali ubývat (děsivý bubák Slender Man je postupně lapil) a v poslední 3/3 filmu to začalo být strašně zamotané. Opravdu jsem nevěděl co je realita, co je sen. Nevím, moc mě to nebavilo. Ale až taková sračka to nebyla, proto dávám ty nejslabší možné 2*. Je to spíš na tu jednu, ale z protekce, že mám tento žánr rád, tu druhou dám, potenciál a námět byl dobrý, bohužel to bylo celé špatně natočené.(5.11.2018)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Slender Man se může objevovat v mnoha podobách. Někdo tvrdí, že umí hypnotizovat, díky čemuž se jeho oběti nemohou bránit a vejdou mu rovnou do čekající náruče. Zatímco je jeho původ a motiv zcela neznámý, ví se, že loví nevinné děti. Když ho uvidíte, jste jeho." Puberťačky vyvolají bubáka tím, že se na netu podívají na video. Sází to na lekačky, kterých se neleknete. Tedy pokud vám není náct či není Slender Man vaš první horor. Postava bubáka bez obličeje se projeví nejvíce na konci, kde se promění v obřího pavouka. Já u lekaček zíval nudou. Na konci jsem zase prskal smíchy. "To je blbina." Říkal jsem si. - 10%.(3.1.2019)

Překvapivě docela slušné, spíše tedy pro teenagery, možná pro ty zádumčivější, jsou-li mezi tím dnešním stádem s mobily místo zvonců vůbec nějací takoví. I celková podstata a forma, jakou zlo v této podobě zasahuje oběti, může být zprvu odrazující, pokud se k filmu přistupuje už s předsudky, nicméně navzdory všemu jsem si užil velmi dobrou atmosféru, režii i způsob vyprávění, který dospěje k docela originálnímu závěru. A nakonec i ta partička pohledných, vzhledově a rasově vyvážených, kočiček to nesehrála vůbec špatně. [Kino Citadela - Litvínov].(4.9.2018)

Chválim snahu o budovanie atmosféry, ktorá sa na pár miestach aj celkom vydarila, no celkovo som od toho čakal viac, najmä čo sa týka hororovej stránky. Motív bubáka mohol byť ďaleko lepšie využitý, priestor tu na to bol. Tiež je škoda, že celý príbeh stál na tak chatrných mysterióznych základoch, pričom nedokázal so sebou priniesť nič také, čo by dráždilo či znepokojovalo myseľ diváka. Proste ide z časti o klasický teenegerský horor, podľa jasnej schémy. Veľmi slabý priemer. 50/100(8.12.2018)

• darkrobyk

,Nesmíte se mu podívat do obličeje!´ To je mi rada, když žádný nemá.... V Kruhu to ještě byly videokazety, tady je zastoupil internet. A nemusíte třikrát volat ani Mary, ani Candymana, stačí slyšet třikrát odbít zvon a není cesty zpátky. Temný les, nestvůrné černé stromy komíhající se ve větru a cosi v mlze mezi kmeny. Chapadla, křik, ticho. Nu, mohl to být hezký horor o bubákovi, jenže není. Místo strašení lekačky, atmosféra mezi stromy na celý film nevystačí a gore, když už není se čeho bát, nula. A měřeno optikou dnešního světa - podělaní studenti bubáka nevyvolají, statečné studentky naopak ano. Alespoň že jsou za to ztrestány, i když divák více tuší, než vidí. Hlavně kvůli lesu film zcela nezatracuji, lepší volbou je však rozhodně třeba Tall Man (2012). Více jak polovina kina (což jsem na tenhle film nečekal) se místy dost brutálně smála. Ano, kdo se moc bojí, křičí nebo se směje, tady ale bohužel nebyl důvodem strach...(26.8.2018)

• Vančura

Neuvěřitelně dementní film, postavený na těch nejohranějších nejstupidnějších klišé, s naprosto odpudivým obsazením. Ten scénář je tak něco tak příšerného, že se na to vůbec nedá koukat, není to ani v nejmenším strašidelné nebo zajímavé, člověku na těch postavách absolutně nezáleží, ať si je klidně Slender Man odnese všechny najednou, včetně tvůrců filmu, hlavně když už bude konec! Závěrečné titulky zde byly dokonalým vysvobozením, na tom filmu není pozitivního naprosto nic a neměl nikdy vzniknout.(24.11.2018)

Nic světoborného jsem od hororu založeném na dětským internetovým folkloru nečekal, o to větší překvapení jsem dostal. Hned při odchodu z projekce jsem si říkal, že tohle prostinký divák nezkousne (podobně jako předloňskou fantastickou Čarodějnici, s kterou má Slender Man mimochodem docela hodně společného, a když si najdu chvilku, něco o tom do Týdne napíšu). No a taky jo: zatím sedm hodnocení, z toho čtyři odpady a tři jednohvězdy... Prostoduchost z dosavadních komentářů jen tryská. Jasně, Slender Man rozhodně není bez chyb: hned v několika scénách vykrádá jiné horory, bubák je hrubě nestrašidelný, ne vždycky logický chování postav už ani nemá cenu komentovat. Ale tvůrci to dobře věděli: za málo peněz (základní budget byl pouhopouhých 10 milionů USD, i když se pak něco přisypalo) stvořili hodně moc muziky. Při vědomí, že strašák by nebyl moc strašidelný, nechávají ho úmyslně ve stínu a temnotě, kam podle povídaček ostatně patří. Jít na film o Slender Manovi a pak si stěžovat, že je strašidlem Slender Man, jak tu někteří předvádějí, je fakt vrchol demence. Tenhle film stojí na perfektní atmosféře, která je nádherně hutná, depresivní a nepříjemná, podpořená nervózní kamerou; na primitivním lekání zdejší strašení fakt nestojí. Navíc mě potěšily obě hlavní protagonistky (jasně, jsou čtyři, ale Joey Kingová jako Wren a Julia Goldani Tellesová coby Hallie ostatní o dost předčí), potěšil mě i fórek se jménem Knudsen. A to, jak si tvůrci vyhráli právě s fenoménem dětského internetového folkloru v některých scénách, stojí za hlubší ocenění. Velmi nečekaně dobře zvládnutý horor, který rozhodně patří k tomu lepšímu, co letos bylo k vidění. Původně jsem chtěl dát silné tři hvězdy, ale čtvrtou přidám prostě pro lepší pocit.(21.8.2018)

• BoPo

Monotónne. Miestami kopírujúce Kruh. Bez akejkoľvek snahy priniesť niečo nové. So strašlivo nudným castingom. Príbeh sa od určitého miesta vo svojom vývoji zastaví a už len hromadí blbosť všetkých zúčastnených. YouTube bubák, ktorý vystraší jedine tak puberťáčky, ktoré Stmívání považujú za horor.(1.12.2018)

Nebudu to uplně odsuzovat je pravda že se dalo vyždímat víc ale jednou za delší čas se na to podívám a uvidíme. Slabší atmosféra mírnější soundtrack a herecky to bylo taky dost slabé, přitom prostředí filmu super, námět na film Slender Man bomba ale zbytek proč?(22.8.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9