• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

• SaNcHeZ_cz

Populární předloha proměněná v hodinu a půl rutiny, nudy a beznaděje. Filmový Slender Man je viditelně značně ořezaným hororovým kouskem, který nad rámec využití asi nejznámější creepypasty nenabídne zhola nic nového, originálního nebo alespoň zajímavého. Řemeslně podprůměrný kousek nemá moc co zachránit a ani docela slušná hudební složka neudělá z téhle žánrové rozcvičky nic lepšího než jen slaboduchou snahu přiživit se na popularitě něčeho co už nějaký ten čas není úplně v kurzu.(20.8.2018)

• PierrevanH

Až uslyšíš třikrát zvony bít, zavři oči a přivoláš Slendermana. Čtyři pipky si řekli, že je to dobrý nápad a tak postupně mizí, škrtí se, běhají po knihovně atd. Slenderman je bioelektrická bytost, která loví děti a teenagery a jejíž kořeny sahají až k samotnému krysařovi! Nikdo se nesnaží Slendermana zastavit, prostě počkáme, v jakém pořadí kdo umře. Dívka zachrání mladší sestru, tím, že se odevzdá do jeho spárů a nechá se zarůst do stromu. Docela nuda, mohli to natočit určitě lépe.(26.8.2018)

"Slender Man" bol filmom, od ktorého som nečakal absolútne, ale absolútne nič. Jediné na čo som bol zvedavý ako sa podarí tvorcom zobrať tento koncept hororovej hry a spraviť z toho film. Lebo väčšinou to dopadne katastrofálne. A myslím si, že ani tento film nebude žiadna veľká výnimka. Ide o absolútny odpad? Neviem či môžem ísť až tak hlboko. No rozhodne to nie je dobrý horor. Skúsim teda povedať čo pre mňa fungovalo. Myslím si, že po zvukovej stránke je to spravené super. Cikády, zvony, praskanie konárov dotvára dobrú atmosféru. Plus aj to, že film je neustále zatmavený ho robí zaujímavým a trošku ťažší na pozeranie. Aspoň pre mňa. Narozdiel od filmu "Truth Or Dare" to spravili oveľa temnejšie, väčšinou času sme v nočných hodinách a tá tma a strach čoskoro vie zapracovať. Joey King sa snaží a myslím si, že by som ju aj celkom dokázal oceniť. Plus asi najstrašidelnejšiu scénku si vychytila ona. Odohráva sa to v knižnici a má tam pár dobrých vizuálnych momentov. Len si myslím, že mnohé by fungovali lepšie, keby to neboli potom halucinácie alebo nočné mory. Z toho sa stráca potom tá tajomnosť a film to posúva nižšie. Bohužiaľ. Postavy moc zaujímavé nie sú. Zase ide o skupinku tínedžerov. Zase. Zase je tu niečo, čo nesmieme robiť, inak sa veci pokazia a samozrejme sa to musí porušiť. Je tu pár falošných ľakačiek a záver filmu je podľa mňa odfláknutý a strašne narýchlo. Plus scénka medzi Hallie a Tomom počas bozkávačky je fakt otrasná. Toto je asi najhoršia momentka. A nie kvôli romantike, ale kvôli tomu, že ju urobia nefunkčne strašidelnú. Fail. Myslím si, že z našich štyroch hrdiniek je najzaujímavejšie asi Katie, ktorá zmizne ako prvá. Pôsobila, že má aj nejakú osobnosť a nie je len jednoliatou postavou. Čo ma na filme ešte ale zobralo je Wren a jej paranoja, ktorej postupne prepadne. Vie to celkom zapôsobiť. A je tu jedna dobrá scénka, kde Hallie bude počuť svoju stratenú kamarátku a pôjde ju hľadať do lesa. Neviem. Na mňa to pôsobilo celkom efektne. Len keby z toho potom neurobili "Inception" Ako celok to asi dobrý film nie je a určite si nemyslím, že by to stálo za to vidieť... ale minimálne vďaka tej temnej vizuálnej a zvukovej stránke ma to celkom rozhodilo. Najmä ak potom idete autom po neosvetlených cestách v meste. Čiže z toho titulu film asi oceňujem viac, než by si zaslúžil, ale mal momentky, kde ma ozaj vedel trošku rozladiť. A pri iných momentoch som sa nudil a krútil hlavou. Určite nie dobrý film, no nemám pocit, že by som vyhodil peniaze do vzduchu, ako pri iných tohtoročných filmoch. Ak ale chcete tip na dobrý horor o zmiznutých deťoch, tak si pozrite radšej "Sinister" Hodnotenie: C(26.8.2018)

• ricci.s

Keď ma v tom kine viac zaujme rozčúlená ženská, ktorá sa vyhráža rozrehotaným deťom, že ich nechá vyviesť zo sály, tak asi bude niekde problém. Ono tento Slender Man podľa mňa nie je úplne odpadový, keďže som necítil nutkanie uprostred filmu odísť, ale je až bolestne nezaujímavý, takže som sa pozeral na hodinky veľmi často. Herecky a vizuálne jednoznačne podpriemer, vystrašiť sa to vlastne ani nepokúša, úmrtia tam nenájdeme dokopy žiadne, dookola sa tam opakujú scény typu bubák zaútočí a ups, bol to len sen, perfektnú atmosféru fakt netuším, odkiaľ niektorí vyhrabali, a mal som taký pocit, že 99% celého rozpočtu minuli tak na tri krátke scény (najviac v záverečných minútach, kedy tam konečne niečo ukázali). Aj spomínaný Bye Bye Man mi prišiel minimálne o dve triedy zábavnejší. Pár "užívateľov" tu nasúkalo 5-ky, asi aby umelo nadvihli hodnotenie, keď im to za to stojí, tak v poriadku, no zahraničné zdrvujúce recenzie sú podľa mňa objektívne. Ako pásový videofilm určený rovno na DVD by som ho ešte akceptoval, ale v kinách to absolútne nemá čo hľadať.(23.8.2018)

• Anderton

Tak mi po nejakej prvej dvadsaťminútovke celkom odľahlo, pretože som pochopil, že Slender man nebude taká katastrofa, ako naznačujú americké ohlasy a nejaké tie odpady tu. Štvorica holiek je síce necharizmatická, ale atmosféru sa ako tak vybudovať podarilo. Samotné bu-bu scény sú fajn nakrútené, dosť sa tu vykrádal Lynch alebo Jakubov rebrík a dobre sa na to pozeralo. Len bohužiaľ tieto scény nie sú súčasťou hutnejšieho a zmysluplnejšieho celku. Potenciál zostal rozhodne nevyužitý. Tvorcovia asi vidia v Slender manovi metaforu na nebezpečie internetu, keď na videách fičí celá dnešná teen generácia a má na ňu zhubné následky. Ale aj myšlienku treba vedieť inteligentne podať, napríklad v dobre fungujúcom horore. Slender man ním proste ako celok nie je. 50% a keďže nie som cieľovka, tak sa zaokrúhľuje dole.(23.8.2018)

• - Slender Man je fiktivní postava, kterou v roce 2009 vytvořil Eric Knudsen (pod pseudonymem Victor Surge), uživatel internetového fóra Something Awful. Je zobrazen jako vyzáblý a nepřirozeně vysoký muž měřící 2-3 metry v černém obleku s prázdným obličejem a chapadlovitýma rukama. V roce 2014 12letí Morgan Geyser a Anissa Weier vylákaly stejně starou Payton Leutner do lesa, kde ji 19x bodly nožem, který si přinesly z domu, protože se o Slendermanovi hodně dočetly na výše uvedeném fóru a chtěly se mu tímto činem zalíbit. Údajně jim to nařídil, jinak by prý ublížil jejich rodinám. [Zdroj: Wikipedia.cz] (Bioscop)

• - Příjmení Hallie (Julia Goldani Telles) je ve filmu Knudsen, což je ve skutečnosti příjmení tvůrce postavy Slender Mana, Erica Knudsena. (NiWi)

• - Promo fotky k filmu se pořizovaly v Bostonu od 19. června 2017 do 28. července 2017. (DominikMH)