Mo Lun

Horor / Mysteriózní
Čína, 2016, 90 min

Zamilovaný pár sa vyberie osláviť narodeniny na výletnú loď. Tu sa majú zúčastniť zaujímavej hry, ktorej víťaz si môže odniesť obrovskú výhru. Víťaz môže byť však len jeden. A to ten, kto ako jediný prežije nebezpečné nástrahy kapitánovej hry. (Marceloo)

ricci.s

Odporúčam nečítať komentáre istého nemenovaného "užívateľa", pretože naozaj milujem, keď nejaký imbecil vyzradí celú pointu filmu. U mňa dobré. Pohodová, napínavá a pekne nakrútená lodná vyvražďovačka, ktorá našťastie rýchlo ubehne a divák sa ani nestihne veľmi nudiť. Pridať na gore a bolo by to za jasné 4. Od Číny som zvyknutý na omnoho nižší level, takže je to vlastne príjemné prekvapenie. ()

*CARNIFEX*

Čína nie je Južná Kórea. Z filmového hľadiska nikdy nebola, a ani nikdy nebude. Nepozerá sa nato zle, je to relatívne živé, stále sa niečo deje, herci sympatickí, po vizuálnej stránke kvalita prevedenia taktiež nie je najhoršia. No keď sa tvorcovia pri natáčaní "expla", vyhýbajú prezentácii gore, nemôžu očakávať, že budú odozvy mimoriadne priaznivé. Čokoľvek, čo sa týka násilia nie je k vzhliadnutiu, a tak sa zámer samotného subžánru dokonale vytráca. Ten by mal "krvopotne" znechutiť nejakou tou odtrhnutou "labkou", prípadne vypadnutým očkom. Bohužiaľ, napriek tomu, že sa pár násilných pasáží objaví, nič z tohto sa nedeje, a tak mi je úplne na kokote, akou variáciou, je tento svetlo sveta spatriaci "nezmysel" .. ()

oveckaoa

Spoiler ten film se snaží od začátku do konce udělat z diváka blbečka. Takže zde máme zhruba 6 lidí co je na lodi a bojují o jakýsi poklad o který vůbec nejde. Postupně umírají a to je vše. Na konci zjistíme, že je vše jinak a šlo jen o to, aby jakási matka dokázala dceři, že její nový přítel není pro ni vhodný. Po herecké stránce je to též bída jediná postava co zaujme a má trochu inteligence je jakýsi barman ostatní jsou tam do počtu a jdou jako by na porážku. 20 procent za song co zazněl, když se naloďovaly a na konci. ()

Marceloo

Zamilovaný pár sa vyberie osláviť narodeniny na výletnú loď. Tu sa majú zúčastniť zaujímavej hry, ktorej víťaz si môže odniesť obrovskú výhru. Víťaz môže byť len jeden. A to ten, kto ako jediný prežije nebezpečné nástrahy kapitánovej hry. - Nemôžem napísať, že by ma to vyslovene nebavilo, pretože to bolo celkom zábavné, ale neustále som mal pocit, že tomu niečo chýba. Možno schopnejší režisér, možno napínavejší scenár a možno viac brutality. Má to ale aj svoje výhody, ktorými sú výborné prostredie lode, celkom sympatické postavy, na ktoré v hororoch z týchto končín narazíte len zriedka, a koniec sa dá predvídať, ale nejako výrazne nesklame. ()

honajz

Zdá se, že lidé, kteří film přirovnávají k Saw, snímek nedokoukali. Jejich chyba. Původně jsem chtěl jen zkouknout začátek, ale chytil mě. On ten příběh není až tak složitý, nakonec, ale je dobře natočený, s dobrou atmosférou. Pravda, pár scén je zde poněkud zdlouhavých a utahaných, také jsem nepochopil její sen, jestli odkazuje na nějaké její vnitřní profesní trauma, ale jinak příjemně napínavé. ()