Bostonský detektiv James Doyle a jeho partnerka Maggie vyráží do terénu na pomoc neznámé ženě, která volala na tísňovou linku. Ocitnou se ve smrtící pasti, která se stane pro Maggie osudnou. Zlomený Doyle má jedinou indicii, která ho může zavést k vrahovi - dvě poslední slova umírající ženy... (TV Prima)

kluzo

Mít to o 30' méně, dam i 4*. Vcelku dobře natočený irský film z amerického prostředí. Aspoň tak to na mě celou dobu působilo. ()

Acrobat

Ten film sa ma snažil dostať atmosférou. Ktorá je tak civilná, ako baptistická omša. Hmla sa vznáša nad krajinou a má sa tam diať niečo zvláštne. Chôdza, beh, mierenie, príprava zabitia, úder, dialóg, tu všetko vyzerá ako dokument. Je to skôr spojenie viacerých epizód seriálu do jedného celku. Nezávislosť z toho tak srší všade navôkol. Postáv, vecí, vzťahov tu je dosť a nie vždy sú spoľahlivo naviazané. No dobré prostredie ostrova, zásadových miestnych ľudí a pekelne dobrá sprievodná hudba mi opantala myseľ, kde rozum mi aj chcel povedať "Na čo sa to vlastne hráš, keď toto pozeráš!", ale taká snová rovina to nedovolila. Mne celý komplex detektíva (kde Dane sa mi v roli vyslovene páčil) v novoobjavených miestach sedel. Nedialo sa nič svetoborné, avšak prítmie nezávislosti a pomalého života bez zbytočného nadsadenia vytvorilo dobrú a atmosféru. (videné 23.11.2019, JOJcinema archív) ()

brasek

Šedá dáma ako znie originálny názov filmu predpovedá, že samotné filmové dielo bude šedého priemerného charakteru. Za pozornosť stojí skvelý hudobný doprovod predpokladám írskeho charakteru a pár scén. Príbeh nemá požadovanú atmosféru, aby som smelo mohol hovoriť o thrilleri. ()

CheeseFigure

Eric Dane mi tak strašne do hlavnej úlohy nesedel. A ten dej bol tiež desný. Najprv veľa mien, to by ale nevadilo, však sa v tom človek neskôr zorientuje. Ale tie logické hlúposti, tie hrozné dialógy, tá odhadnuteľná pointa. Celé zle. Tak prečo nie odpad? Pre to nutkanie dopozerať to do konca, či naozaj motív vrahovho konania bol taký, ako ma to napadlo v polovicu filmu. A bol. ()