Ostrovní přízraky

Scénografie:

Sophie Carlhian

Kostýmy:

Joanna Murphy

Ten film sa ma snažil dostať atmosférou. Ktorá je tak civilná, ako baptistická omša. Hmla sa vznáša nad krajinou a má sa tam diať niečo zvláštne. Chôdza, beh, mierenie, príprava zabitia, úder, dialóg, tu všetko vyzerá ako dokument. Je to skôr spojenie viacerých epizód seriálu do jedného celku. Nezávislosť z toho tak srší všade navôkol. Postáv, vecí, vzťahov tu je dosť a nie vždy sú spoľahlivo naviazané. No dobré prostredie ostrova, zásadových miestnych ľudí a pekelne dobrá sprievodná hudba mi opantala myseľ, kde rozum mi aj chcel povedať "Na čo sa to vlastne hráš, keď toto pozeráš!", ale taká snová rovina to nedovolila. Mne celý komplex detektíva (kde Dane sa mi v roli vyslovene páčil) v novoobjavených miestach sedel. Nedialo sa nič svetoborné, avšak prítmie nezávislosti a pomalého života bez zbytočného nadsadenia vytvorilo dobrú a atmosféru. (videné 23.11.2019, JOJcinema archív)(26.11.2019)

Krimi z nezávislé produkce..skromně natočené, ale hodně zdařilé. Velmi dobré herecké výkony.(7.8.2017)

skoro odpad ale nedal som malo to nieco do seba bolo to dost divne jak telenovela(21.1.2020)

• CheeseFigure

Eric Dane mi tak strašne do hlavnej úlohy nesedel. A ten dej bol tiež desný. Najprv veľa mien, to by ale nevadilo, však sa v tom človek neskôr zorientuje. Ale tie logické hlúposti, tie hrozné dialógy, tá odhadnuteľná pointa. Celé zle. Tak prečo nie odpad? Pre to nutkanie dopozerať to do konca, či naozaj motív vrahovho konania bol taký, ako ma to napadlo v polovicu filmu. A bol.(15.11.2019)

Mít to o 30' méně, dam i 4*. Vcelku dobře natočený irský film z amerického prostředí. Aspoň tak to na mě celou dobu působilo.(27.4.2020)

• - Děj filmu se odehrává na ostrově Nantucket na atlantickém pobřeží Spojených států, ležící ve státě Massachusetts necelých 50 km jižně od mysu Cape Cod, který se nachází v nejvýchodnější části státu. (noelcoward73)