Reklama

Reklama

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

(seriál)
  • USA GLOW
Trailer
Komedie / Drama / Sportovní
USA, (2017–2019), 17 h 7 min (Minutáž: 27–46 min)

Hudba:

Craig Wedren

Hrají:

Alison Brie, Betty Gilpin, Marc Maron, Sydelle Noel, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu) vypráví příběh nepříliš úspěšné herečky Ruth (Alison Brie), která má ve svém profesním i soukromém životě prozatím smůlu. Role se jí vyhýbají a aniž by o tom věděla, spí s mužem své jediné kamarádky. Přes všechny překážky doufá v dosažení svého hereckého snu. Shodou podivných okolností se stane hlavní záporačkou týdenního seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, který nám vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu, se odehrává v 80. letech a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů. (geklon)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (42)

Hild 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo hodně fajn. Pilotní epizoda se ke mě dostala zcela náhodou, ale ten retro styl 80. let si mě okamžitě získal. Jeden díl má kolem 30 minut, takže uteče jako voda a vy ani nebudete vědět, jak jste se tak rychle dostali až k finálové epizodě. K tomu samozřejmě výborný retro soundtrack a obsazení. K hlavní hrdince scénáristé opravdu nebyli příliš shovívaví, protože je napsaná a zahraná (výborná Alison Brie) tak, že ji musí většina diváků nesnášet a pomalu si k ní hledat cestu, což se mi ke konci série přece jen povedlo. Glow je pro mě taková zábavná seriálová jednohubka, naprosto ideální do deštivého počasí. Druhou sérii nevynechám. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Má očekávání byla beze zbytku splněna. Glow skvěle balancuje mezi komedií a dramatem. Pro milovníky osmdesátek povinnost a vyloženě maratonová záležitost. 1. série - 90% Druhá řada za tou první ani v nejmenším nezaostává, opět jsem ji slupla jako malinu a až na jeden nudnější díl jsem si ji neskutečně užívala. Ale Ruth se Samem už by se vážně mohli dát dohromady, snad se dočkáme v případné další sérii. 2. série - 90% ()

Reklama

Botič 

všechny recenze uživatele

Třpytivá, neonová show o několika zoufalkách z ringu a hlavně výborný origin s neskutečnou Alison Brie, která je sice první tři epizody za děsnou kozu, ale někde v polovině se z ní stane "statečné" srdce a hlavně tahoun celé show. Kdo by to byl na začátku léta řekl, že seriál z prostředí ženského wrestlingu bude taková šleha. ()

Doldus 

všechny recenze uživatele

Seriál očividně těží hlavně z ústředního tématu ženského wrestlingu, což je dle mého ještě pořád řádně neprozkoumané odvětví showbusinessu. Kromě toho tu obstojně funguje mix dramatu a komedie, aniž bych vypozoroval tendenci k patetičnosti, nebo stupiditě, a to si člověk dnes musí cenit. Pro mě je ale úplně největší kvalitou výborný casting a výkony téměř všech aktérů. Marc Maron je trefa do černého, ale castingově nejobdivuhodnější je tu duo Alison Brie a Betty Gilpin. Nejen že jsou obě krásné, talentované a charismatické, ale hlavně jsou každá úplně rozdílná, jak typově, tak stylem vystupování. Dále jsou si perfektním protikladem, tudíž se skvěle doplňují a tvoří silné jádro příběhu. Kdyby tyto dvě dámy splynuly v jednu, máme tu absolutní ženskou bytost! Vedlejší postavy jsou také zajímavé, leč možná trochu moc jednostranně vyprofilované (tady ovšem, vzhledem k principům wrestlingu, je to logické). Co se wrestlingové akce týče, nedokážu plně zhodnotit, ale jsem rád, že mohu trochu nahlédnout pod pokličku tohoto "řemesla". První dvě série velice dobré, ale třetí se však výrazněji plácá na místě, hlavní postavy řeší v podstatě ty samé problémy, co dřív, a není tu výrazný celkový posun. Tak se uvidí, co bude dál... ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 80% - Jen těžko věřit tomu, jak je při vší svojí naondulovanosti a neonové ozářenosti GLOW přirozený, životný a silný tak jako odhodlání hlavní hrdinky. Právě díky elánu Alison Brie a chladně fascinujícímu charizmatu Betty Gilpin utíká celá wrestlingově-televizní snaha téměř sama a i přes absenci zapamatovatelných momentů funguje jako překvapivě pozitivní seriálový společník i ve chvílích, které pozitivní rozhodně nejsou. Snad jen kdyby mi všechny (byť nenásilně podané) vztahové a rodinné zvraty nedocházely tak dlouho dopředu (u mě, diváka, který se rád nechá překvapovat téměř jakoukoli pointou, věc vskutku nevídaná), užil bych si Gorgeous Ladies ještě víc. 2. série - 85% - Nejsnadnější binge pokračuje. Nepamatuji jiný seriál, u kterého bych si druhou sezónu po sobě zkusmo chtěl pustit první epizodu, abych o pár hodin později uznale pokyvoval hlavou nad tím, jak se daná sezóna povedla. A že se ta druhá povedla o chlup více. Podzápletky už totiž nestojí na překvapivých odhaleních a vyladěné herecké výkony mi tahá dolů právě jen to nešťastné téma. Wrestling je sice dostatečně nosný a zvratů mají díky němu holky v zásobě nepočítaně, ale právě pasáže, které se v prvním i druhém plánu věnují samotnému zápasu, zabraňují GLOW v raketovém vzestupu k nejzářivějším hvězdám. 3. série - 90% - Právě ve chvíli, kdy se zdá, že se seriál v atraktivním prostředí casina a neonů rozpadl do série historek party holek, má pro mě největší sílu. Postavám už jsem totiž zalezl pod kůži natolik, že každá emocionálnější chvilka na mě má slušný dopad a i charaktery, které mi jsou v porovnání například s Debbie úplně jedno, ke mně dokáží promluvit. Paradoxně právě ve městě zábavy dokážou Ladies mluvit nejtišším a zároveň nejpřesnějším způsobem, ať už v klasické rovině, nebo v překvapivě časté potřebě speciálů (výměny, Hollywood, Vánoce). Moc si přeji, ať Netflix odolá vlastní vlně rušení oblíbených kusů po třech letech. ()

Galerie (311)

Zajímavosti (4)

  • V seriáli si zahrali aj viacerí skutoční wrestleri a wrestlerky, ako aj ľudia, ktorí majú k wrestlingovému biznisu blízko. Sú nimi Awesome Kong, Chavo Guerrero, Tyrus, Carlito, John Morrison, Frankie Kazarian, Christopher Daniels, Marty Elias, Alex Riley, Joey Ryan či Brooke Hogan. (GTS_PUNK)
  • V září 2019 Netflix obnovil seriál na čtvrtou a poslední řadu. Ta se začala natáčet v únoru 2020, což tehdy potvrdila na Instagramu i herečka Alison Brie (Ruth). Kvůli pandemii koronaviru však natáčení bylo v březnu 2020 přerušeno poté, co byla dotočena první epizoda čtvrté série. 5. října 2020 oznámily tvůrkyně Liz Flahive a Carly Mensch, že Netflix čtvrtou řadu zpětně zrušil. Důvodem byly problémy s nalezením společného natáčecího termínu pro velký herecký ansámbl a také prevence nákazy koronavirem na place, zvlášť při natáčení kontaktních wrestlingových zápasů. Odkládáním natáčení se také zvyšovaly náklady a premiéra poslední řady by dle Netflixu nebyla možná dříve než v roce 2022, což by byla přespřílišná pauza od předchozí řady. (hansel97)
  • Zrušená čtvrtá řada měla přinést pro seriál velké změny, zvlášť v reprezentaci minorit. Po jejím zrušení totiž zveřejnila herečka Sunita Mani (Arthie) dopis adresovaný tvůrcům, který zdůrazňoval upazaďování a stereotypizaci velkého počtu minoritních postav a apeloval na to, aby byli najati scenaristé reprezentující dané minority, čemuž tak do teď vůbec nebylo. Dopis podepsaly také její herecké kolegyně Sydelle NoelBritney YoungKia StevensEllen WongShakira Barrera. Na tento dopis tvůrci odpověděli kladně, ale změny se kvůli zrušení čtvrté série nerealizovaly. (hansel97)

Související novinky

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (více)

Reklama

Reklama