GLOW - Season 2 (série)

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2018, 5 h 37 min (Minutáž: 27–46 min)

osobně mi druhá řada přišla ještě o fous zábavnější než ta první.Postavy už si sedly a místy jde Glow mnohem více do komedie což seriálu sluší víc...80%(3.3.2019)

Jsem oficiálně zabouchnutá do Betty Gilpinové, jejíž řecká bohyně zlosti je tentokrát ještě božštější a zlostnější, ale mimo příležitostného náhledu do toho horko těžko ovládaného tornáda emocí a jednoho vskutku potřebného morálního ponaučení nenabízí druhá řada nic než sled situačních scének, letmo nadhozených motivů a trochu té staré dobré charakterové regrese (Samovo počáteční přeměřování délky a sklon k veřejnému ponižování by byly přepísklé i na první díl minulé sezóny, což dost přispívá k tomu, že Sam + Ruth je snad úplně první romantické spojení antagonisty a klaďase, kterou moje fanfikcí vymletá dušička z principu odmítá). Kouká se na to fajn, ale existovat to za každou cenu nemuselo.(16.5.2019)

Druhá série mě baví úplně stejně jako první. Takhle, nečekejte žádné art-seriálové experimenty, jede to v klasických kolejích. Každý díl se věnuje jiné postavě a jejímu problému. A do toho tuny retro hudby a retro módy. Tak jak to mají dnešní nostalgičtí diváci rádi. Tu a tam se podaří vykreslit i hlubší moment. Když bílí diváci křičí na černošskou Welfare Queen "Get a job" a divák ví, že postava celý život dřela a teď musí její syn v hledišti sledovat, jak se stává terčem flákačského stereotypu, tak to na člověka celkem padne.Speciální dík za Run DMC a Jesus And Mary Chain: Just Like Honey(4.7.2018)

GLOW byl pro mě seriál, na který si pamatuji jako na docela zajímavé překvapení. První série měla jasný děj, který nebyl vůbec nezajímavý a tvůrci z toho dokázali docela dost vytřískat. Je vtipné, že u komentáře k první sérii jsem napsal, že si dokážu představit, že by mě druhá série i bavila. Ono to mohla. Ale nestalo se. Hned u prvního dílu mi bylo jasné, že GLOW ztratilo svoji zář a bude to něco, co mě bude dalších deset dílů nudit. Plácání se v jednom a tom samém skoro celých oněch deset dílů bylo opravdu smutné a celkově jsem o život postav přestal jevit zájem. Jednoduše řečeno, jako další předsevzetí. Nedokážu si moc představit, že bych koukal na třetí sérii. Pokud bude poslední jsem schopen to obětovat. Jinak to moc nadějně nevidím.(27.8.2018)