GLOW (TV seriál)

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2017 - 2019, 17 h 47 min (Minutáž: 30–37 min)

Craig Wedren

Sydelle Noel, Marc Maron, Alison Brie, Betty Gilpin, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka, Gayle Rankin, Kia Stevens, Shakira Barrera, Jackie Tohn, Ellen Wong, Antonio D. Charity, Mike Ostroski, Aurelia Scheppers, Kevin Sateri, Hunter Fischer, Bashir Salahuddin, Rich Sommer, John Hennigan, Krystal Ellsworth, Heather Morris, Marc Evan Jackson, Chris Lowell, Esther Anderson, Winston James Francis, Carlos Colón Jr., Ravil Isjanov, Lisa Ann Walter, Allan Havey, Andy Umberger, Brooke Hogan, Elizabeth Perkins, Adam Lazarre-White, Ronald Reagan (a.z.), Arturo del Puerto, Casey Johnson, Alex Rich, Bonnie Hellman, Zabeth Russell, Peter O'Brien, Victor Quinaz, Wyatt Nash, Bill Posley, Dan Warner, Jamie Denbo, Daniel Franzese, Eli Goree, Phoebe Strole, Dana Gourrier, John Hartmann, Kelvin Han Yee, Alice Wetterlund, Emily Nelson, Nicole Alyse Nelson, Nick Nervies, Chloe Perrin, Paul Fitzgerald, Steve Trzaska, Christopher Avila, Jessica Gardner, Annabella Sciorra, Patrick Renna, Horatio Sanz, Lisa Long, Jon Paul Burkhart, Jake Fogelnest, Hulk Hogan (a.z.), Ric Flair (a.z.), Christopher Rivas, Graham Sibley, Violet Hicks, Kimmy Shields

Leanne Moore

Scénografie:

Todd Fjelsted

Kostýmy:

Beth Morgan

Komentáře uživatelů k TV seriálu (27)

Má očekávání byla beze zbytku splněna. Glow skvěle balancuje mezi komedií a dramatem. Pro milovníky osmdesátek povinnost a vyloženě maratonová záležitost. 1. série - 90% Druhá řada za tou první ani v nejmenším nezaostává, opět jsem ji slupla jako malinu a až na jeden nudnější díl jsem si ji neskutečně užívala. Ale Ruth se Samem už by se vážně mohli dát dohromady, snad se dočkáme v případné další sérii. 2. série - 90%(24.6.2017)

GLOW Is the New Orange Is the New Black akorát na o poznání menším prostoru (stopáží i počtem epizod na sérii), v přesně vystihnutých osmdesátkách zastřešujících prostředí ženského wannabe wrestlingu a s vynikajícím ústředním duem nenalíčenou Alison Brie (ta se do své role položila pěkně od podlahy; a to doslova) a lloydovskokaufmanovským Marcem Maronem. Prostě na skvěle napsaných i zahraných charakterech vystavěné komediální drama s poněkud ohraným průběhem (jakkoli jde částečně o záměr). Stejně je však těžké tomu nepodlehnout; a to i kdybyste nakrásně byli osmdesátky a zvláště pak wrestling z duše nesnášejícím šovinistickým prasetem. | S1: 4/5 | S2: 4/5 | (27.9.2017)

She was kicked in the stomach by her Guatemalan swim coach who was jealous because she lost her virginity to the captain of the diving team. Charakterová komedie o vzniku babské wrestlingové produkce na vrcholu osmdesátek, centrovaná okolo totálního losera, který pořád ještě nepřišel na to, proč by jeho existence neměla být považována za brutální omyl. Tohle mi snad napsali na přímou žádost k Vánocům, protože naposledy jsem se takhle zabouchla někdy ve dvaadvaceti.(20.8.2017)

1. série - 75% - Jen těžko věřit tomu, jak je při vší svojí naondulovanosti a neonové ozářenosti GLOW přirozený, životný a silný tak jako odhodlání hlavní hrdinky. Právě díky elánu Alison Brie a chladně fascinujícímu charizmatu Betty Gilpin utíká celá wrestlingově-televizní snaha téměř sama a i přes absenci zapamatovatelných momentů funguje jako překvapivě pozitivní seriálový společník i ve chvílích, které pozitivní rozhodně nejsou. Snad jen kdyby mi všechny (byť nenásilně podané) vztahové a rodinné zvraty nedocházely tak dlouho dopředu (u mě, diváka, který se rád nechá překvapovat téměř jakoukoli pointou, věc vskutku nevídaná), užil bych si Gorgeous Ladies ještě víc. 2. série - 80% - Nejsnadnější binge pokračuje. Nepamatuji jiný seriál, u kterého bych si druhou sezónu po sobě zkusmo chtěl pustit první epizodu, abych o pár hodin později uznale pokyvoval hlavou nad tím, jak se daná sezóna povedla. A že se ta druhá povedla o chlup více. Podzápletky už totiž nestojí na překvapivých odhaleních a vyladěné herecké výkony mi tahá dolů právě jen to nešťastné téma. Wrestling je sice dostatečně nosný a zvratů mají díky němu holky v zásobě nepočítaně, ale právě pasáže, které se v prvním i druhém plánu věnují samotnému zápasu, zabraňují GLOW v raketovém vzestupu k nejzářivějším hvězdám.(8.8.2017)

Nemusíte znát wrestling, natož si v něm libovat, aby jste si dokázali užít "nádherné" ženy wrestlingu. Seriál dokáže v příjemné nadsázce a s jemným humorem vykreslit to, co je na wrestlingu nejzábavnější. Vlastně Glow je mnohdy zábavnější než samotný wrestling. Nicméně v žádném případě se nejedná o sportovní show, v centru jsou pestré charaktery, jejich přezvláštní osobnosti a sem tam i nějaké ty osobní trable. Seriál je vlastně hodně podobný na Orange Is the New Black, ale nezachází tolik (téměř vůbec) do hloubky, co se týče bádání v nitru protagonistek a ani tolik nehrotí jejich velmi křehké vztahy... Zda je to pro vás plus nebo mínus, už posuďte sami. 7/10(22.11.2017)

Třpytivá, neonová show o několika zoufalkách z ringu a hlavně výborný origin s neskutečnou Alison Brie, která je sice první tři epizody za děsnou kozu, ale někde v polovině se z ní stane "statečné" srdce a hlavně tahoun celé show. Kdo by to byl na začátku léta řekl, že seriál z prostředí ženského wrestlingu bude taková šleha.(5.7.2017)

Tak tohle bylo hodně fajn. Pilotní epizoda se ke mě dostala zcela náhodou, ale ten retro styl 80. let si mě okamžitě získal. Jeden díl má kolem 30 minut, takže uteče jako voda a vy ani nebudete vědět, jak jste se tak rychle dostali až k finálové epizodě. K tomu samozřejmě výborný retro soundtrack a obsazení. K hlavní hrdince scénáristé opravdu nebyli příliš shovívaví, protože je napsaná a zahraná (výborná Alison Brie) tak, že ji musí většina diváků nesnášet a pomalu si k ní hledat cestu, což se mi ke konci série přece jen povedlo. Glow je pro mě taková zábavná seriálová jednohubka, naprosto ideální do deštivého počasí. Druhou sérii nevynechám.(26.6.2017)

Pustil jsem si to jen tak ze srandy, že si dám jeden díl a uvidím. Ten seriál mě chytl a bavil celou první série. Velmi příjemná retro blbinka:) Netflix jede bomby. Tak jo, i druhá řada byla super, dokonce lepší než první, už se těším na třetí. Děvčata mají dobře našlápnuto.(14.7.2018)

1. SÉRIE (60 %): Fajn oddychovka. Ale že bych se smíchy válel nebo by to snad bylo nějaké vydařené a uvěřitelné drama, to vůbec. Na to má GLOW až moc přiblblý scénář a nízké ambice. A to paradoxně i přesto, že seriál je opravdu originální a Alison Brie hraje výtečně. Ano, občas se sice zasmějete, občas vás to i trochu vtáhne do děje, ale tvůrci se asi tak moc snažili o cool blbůstku, že to jako celek příliš nefunguje. Připadalo mi to kolikrát zbytečně natahované a jak kdyby nás měla čekat minimálně ještě půlka řady, aby to jakž takž o něčem bylo. Je to navíc od začátku do konce bez gradace i bez většího zapamatovatelného momentu... Kéž by druhá řada nabídla trochu víc.(8.9.2017)

„And that is a fucking misscarriage.“ Tohle je tak krásně ujeté, že tomu rovnou nasázím čtyři banány z pěti a půlku ještě přidám. Ani snad nemusím zdůrazňovat, že Alison Brie aka Zoya the Destroyer je tu naprosto k sežrání!(3.1.2018)

zacal som to sledovat pre wrestling a 80tkovy feel (vacsine davam netflixovskym seriem jednu epizodu a to vacsinou staci), ale zostal som pri tom pre skvele postavy a hlavne kvoli marcovy maronovy a jeho postave rezisera sama sylviu...(25.6.2017)

Skvělý!(19.5.2018)

Coby člověk wrestlingu trochu znalý (i když z jiného období, než se děj odehrává) jsem si tento seriál chvílemi velmi užíval. Hlavní postavy společně s divákem prochází proměnou a nacházejí různé cesty k wrestlingu na pozadí klasických lidských příběhů, na které jsme např. u Jenji Kohanové z jejího Orange is the New Black (zde pouze jen jako Executive Producer) zvyklí. Sympatický a pestrý cast, kterému není co vytknout. Občas pořádně atletické výkony a chvaty mezi lany wrestlerského ringu, které by daly asi zabrat i některým mužům. Občas ale velká míra patosu a tlačení na pilu co se týče emocí, humoru i popkulturních referencí. Ale je to dobové, je to adaptace reality a je to klasický underdog příběh, takže se to dá prominout. A taky proto, že to je zároveň hezká audiovizuální pohlednice z 80. let.(11.1.2018)

1. série O tom, že Netflix chystá seriál o ženském wrestlingu, jsem poprvé slyšel už před několika měsíci, a bylo to ve spojitosti s tím, že Alison Brie tam bude hrát hlavní roli. V tu chvíli se to okamžitě dostalo na můj radar a bylo mi jedno, co z toho vyleze. Alison jsem si zamiloval v Community a těšil se, až ji znovu uvidím. S chutí jsem se pustil do pilotu a byl jsem překvapen, jak mě bavil. Osmdesátkový pocit kape z každé vteřiny a všechno je dokonale vyladěné, od oblečení po hudbu. Wrestling sice není můj sport, ale rozhodně tomu musím nechat, že je to neotřelé téma, které má co nabídnout. Casting se povedl na výbornou a je vidět, že tvůrci ví, co dělají (Ostatně podobně se jim zadařilo u OITNB se kterým jsou spojení). Podobně jako OITNB bych to ale neoznačoval jako komedii. Příběh a děj se postupně krystalizuje, postavy si oblíbíte a začnete jim fandit a na konci se představí povedené wrestlingové finále. Podle mě rozhodně přijde druhá řada a já se rozhodně těším až si ji pustím. 2. série Druhou řadu jsem odkládal asi půl roku a vlastně nevím ani proč. Nejspíš jsem si nechtěl zkazit dojem z první řady, ale teď už vím, že jsem se bál zbytečně. Bavil jsem se stejně jako u první řady a to je dobré znamení. A stejně tak jsem to celé viděl během pár dní, tak pohodlně se na to koukalo. Postavy se dále rozvíjejí, příběh plynně pokračuje a pořád je to zábava, sice trochu ujetá, ale to nevadí. Se třetí řadou tak dlouho čekat nebudu.(24.7.2017)

Pod rouškou retro taškařice, opravdu hloboká sonda do duše dívky......Takřka nekonečné množství supercool holčičích charakterů.... jen tak dál.(29.5.2018)

Moc jsem se bavil 9/10(17.7.2018)

1. série: Kupodivu velké překvapení. Dívání se na toto bylo původně spíše záležitost mého dobrého pocitu, že jsem viděl něco, co bylo na tento rok velmi kladně hodnocené. Ani jsem nečekal, že by se z toho vyvrtalo něco, co by se mi v podstatě i líbilo, nebo minimálně by mi to přišlo sympatické. Silné ženy, jdou dělat wrestling. Zde alespoň je vidět, že wrestling umí být i zajímavý. Hlavně se mi líbí, že každá epizoda nemá snad více než pětatřicet minut, protože tvůrci ví, že srát tam toho víc nemá cenu a bylo by to nudné. Tímto je seriál i zajímavý a zábavný. Dokážu si i představit, že bych se díval na další sérii, a bavila by mě. Jako jedno z mála od Netflixu.(28.10.2017)

Glow je kvalitní a celkem procítěnou komedii, která se rozhodla nevydat se cestou laciného sexistického humoru těžícího z ženského wrestlingu a místo toho nám nabízí celistvé a zajímavé, rozvinuté postavy, které se wrestlingu účastní z různých důvodů a každou tato akce ovlivní jiným způsobem a právě vývoj a změny v jejich životech vás díky jejich sympatičnosti budou zajímat nakonec mnohem více, než nějaké souboje. Herecky je seriál na výši a v přehršli ženských postav celému seriálu kraluje sarkastický režisér v podání Marca Marona. Chvilku mi trvalo, než jsem se do Glow pořádně zakoukal, ale pak už nešlo přestat.(10.3.2018)

Doufal jsem, ze to bude dobry a je to dobry. Tehle odhlecenych dramokomedii v poslednich letech moc neni, takze to jeste vice vycniva. Podle konce (ktery mohl byt trosku epictejsi, ale jinak ok) je na druhou serii naslapnuto skoro tak, jako by ji tvurci meli rovnou odklepnutou predem. Coz je vlastne mozny, rozpocet asi nebude nijak zasadni. Jo a jak uz zbylo zmineno, "Annie's pretty young, we try not to sexualize her", ale tady to jinak ani nejde (modri uz vedi a pokud ne, tak honem koukat na Community(9.7.2017)

Prijemna podivana, dokonale sladeno. 3z5 a pokud to vydrzi tak 4z5(6.7.2017)

<< předchozí 1 2