Sněžná mela

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný

Kanada / Velká Británie / USA / Jižní Korea, 2019, 92 min

"Arctic Dogs" si vyslúžil od kritikov obrovskú dávku kritiky. Jeden z najhorších animovných filmov vôbec, ako je možné, že to ide do kín? Prvoplánové... bla bla bla bla. Nebudem to nejako vysoko vytmavovať, rovno poviem, čo som si myslel. Úprimne, neviem odkiaľ prišla tá obrovská sprcha? Okey, nebudem sa tváriť, že toto je najlepším animákom v histórii, no popravde poviem, ak toto je vnímané ako jeden z najhorších, neviem čo reálne je na tom tak hrozné. Je to jednoduchý príbeh? Áno. Je to opäť film, kde chceme chrániť životné prostredie a nasilu to tam dali? Áno. Ale postavy ma nijako neiritovali, nemalo to žiadne nejaké otravné momentky a aj celkovo som chcel vedieť ako to celé dopadne. Je pravda, že tieto typy príbehov už sú staré a je potrebné, aby sme sa dočkali niečoho nového, ale neviem popravde, čo by sa na tom dalo spracovať lepšie. Animácie sú pozerateľné, postavy sú okey, humor viac-menej nefunguje ale neiritoval ma a ako celkový dojem hodnotím film pozerateľný priemer. Decká si to podľa mňa užijú a nebudú z toho frustrované. Dospelí asi až tak nie, ale myslím si, že si minimálne povedia, že videli už aj horšie animované filmy. Mňa to neuráža, ani nenadchýňa. Vezmite si z toho čo chcete, podľa mňa je to pozerateľné. Pozrel by som si to znovu? Nie. Ale nemám filmom pokazené ani vianočné ráno. Hodnotenie: C(24.12.2019)

Hodnotím film ne jako za sebe za dospělého člověka, ale jako cílovou skupinu, kterou je zamýšleno dítě ve věku 3-12 let. Pohádka je to hezká, animace jsou pěkné. Příběh není prvoplánový, naopak na dětskou pohádku dobře propracovaný. Celkový dojem je pozitivní a není to jen pro nejmenší.(20.12.2019)

Děti v kině nadšené.(21.3.2020)